Sledujte záběry z nové hry od Big Robot

12. září 2018 17:00 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (1)

Rádi bychom vám hned v titulku sdělili, že novinka od Big Robot, tvůrců populární procedurálně generované hry Sir, You Are Being Hunted, se jmenuje The Light Keeps Us Safe, nicméně závislost na nazývání vlastních her extrémně dlouhými jmény, kterou studio projevuje, se příliš nelíbí našemu redakčnímu systému.

Hra byla krátkým teaserem oznámená již v červnu, až teď se k nám ale dostaly nové záběry přímo z hraní. A dá se říci, že The Light Keeps Us Safe částečně navazuje na Sir, You Are Being Hunted – vaším úkolem je přežít v nehostinné, opět procedurálně generované krajině. Jen tentokrát je ta krajina mnohem hezčí, temnější a také neonovější.

Zlé stroje, jež ji osidlují, se bojí světla, čehož využívá hlavní hrdina, disponující multifunkční baterkou, ve které, na rozdíl od podobně stavěného Alana Wakea, nemusíte měnit baterie. Vaše svítidlo obsahuje celou řadou různých paprsků, které mohou odhalovat skryté věci nebo odlákávat zlobivé stroje z vaší cesty.

A právě hrátky se světlem budou i základem zdejších puzzlů, jakožto i veškerého vašeho přežití. Jak takový systém bude fungovat v realitě? To zjistíme již 11. října, kdy se The Light Keeps Us Safe dostane do programu Early Access na Steamu.

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr2.1 napsal 12. 9. 2018 v 15.00

Už žádný procedurálně generovaný, rogue-like, open world, survival hry hrát nebudu. Všechny do jedný jsou skvělý ale po měsíci člověk zjistí "a co jako". Nějak mi chybí ten orgasmus, který nastane po dohrání lineární hry. Tady člověk prožije orgáč na začátku po zapnutí, když se na něj vyvalej ty možnosti, ale s přibývajícím časem jsou ty, hry horší horší a horší a člověk zjistí: 50% kopání, sbírání materiálů / 15% souboje, který jsou vždycky trapný a nudný (Minecraft se nerovná AAA CAPCOMu či FROM a souboje jsou vopruz / k hovnu / navíc / nechtěné) 5 % freezy bugy 20 % začnu od začátku 10 % chasing the dragon - čili hledání něčeho většího, co ve hře neni. Od ARK přes Conan, Minecraft, Space engineers všechno je to na jedno brdo. Hrál jsem jich tak 20 a hry bez konce končí vždy stejně - Viděl jsem dost.

Nahlásit nevhodný obsah