Vývoj Diabla III pro Switch trval 9 měsíců

17. srpen 2018 15:58 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

O tom, že Diablo III vyjde letos na podzim i na Switchi jsme vás už informovali ve středeční noční novince. Oficiální oznámení předběhl neplánovaný únik z webu Forbes, po němž nastal v herní komunitě takový poprask, že Blizzard raději rovnou přiznal barvu. Nyní se dozvídáme několik dalších střípků informací, které poskytl producent Pete Stilwell serveru Kotaku.

Stilwell prozradil, že portování hry na Switch zabralo zhruba devět měsíců. Byl to dle jeho slov poměrně snadný proces, největší výzvou ovšem byla grafika. Zároveň zmínil, že vývoj hry pro Switch mělo velmi dobrý vliv na vztahy Blizzardu a Nintenda, což by do budoucna mohlo vést k portování dalších titulů. Že bychom se nakonec přeci jen dočkali Overwatch na Switchi?

Diablo na Switchi vyjde v takzvané Eternal Collection, tedy s veškerým dodatečným obsahem. |Mimo to se majitelé konzole od Nintenda mohou těšit na exkluzivní předměty, jako je Ganondorfova zbroj ze série The Legend of Zelda. Samozřejmostí bude i kooperativní multiplayer pro 4 hráče, ať už na jedné obrazovce, bezdrátově napříč čtyřmi zařízeními nebo skrz on-line služby Nintenda.

K plánovanému vydání hry se vyjádřil i prezident americké pobočky Nintenda Reggie Fils-Aime. Ten uvedl, že partnerství se společnostmi, jako je Blizzard, je skvělou příležitostí, jak hráčům nabídnout jejich oblíbený obsah. Díky vlastnostem Switche se nyní budou moci na výpravu do světa Sanctuary vypravit kdykoli a kdekoli. Spoluzakladatel a výkonný ředitel Blizzardu Mike Morhaime si zas pochvaluje, že přítomnost hry na Switchi ještě více rozšíří komunitu věrných fanoušků série. Verzi pro Switch bychom měli vidět na letošním Gamescomu, konkrétní datum vydání bohužel zatím neznáme.

Zdroj: Wccftech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr2.1 napsal 20. 8. 2018 v 12.19

Mitsurugi: Nevim nehrál jsem a netušil, že můžou verze pro 360 a 3 být offline. MY BAD. *blush*

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 20. 8. 2018 v 08.43

Ocelotr2.1: To už ale víme 5 let, od vydání verze na PS3 a X360.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 20. 8. 2018 v 07.14

To bylo ze strany Blizzardu keců, jak Diablo III nemůže být offline, co všechno počítají servery od pohybu nepřátel až stavbu levelů a voilá. Nejslabší konzole na trhu Debilo offline mít může. Takže always online u Diabla není nic jiného než DRM.

Nahlásit nevhodný obsah