Arkane: Dishonored dáváme na čas k ledu

15. srpen 2018 13:46 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (4)

Arkane Studios příští rok oslaví 20 výročí založení a za tu dobu stačilo vyprodukovat celou řadu velmi kvalitních titulů. Od prvotiny Arx Fatalis až k současnému rebootu značky Prey a sérii Dishonored se jedná o hry, které získaly u kritiků pozitivní hodnocení a našly si vděčnou fanouškovskou základnu. Bohužel ale Prey ani Dishonored 2 nedosáhly takových prodejů, jaké si Bethesda od AAA produkce slibuje. Co tedy bude s Arkane dál?

Server VG247 tuto otázku na Quakeconu položil hlavnímu designérovi studia. Ricardo Bare říká, že série Dishonored je na nějaký čas odložena k ledu, ostatně samostatně hratelný přídavek Death of the Outsider příběh v zásadě ukončil. Návrat značky se sice nevylučuje, ale nečekejte ho v dohledné době.

Bethesda je sice známá svou podporou singleplayerových titulů, nelze si ale nevšimnout, že i tento vydavatel v současnosti prozkoumává možnosti zábavy pro více hráčů. Arkane s podobným žánrem už koketovali ve zrušeném projektu The Crossing, v němž se jeden hráč měl stát hlavním protagonistou příběhu a ti ostatní se mu měli snažit v jeho postupu zabránit. Ačkoli Bare říká, že něco takové Arkane nyní neplánují, multiplayer je dost možná prvkem, který do budoucna do svých her zařadí.

„Pokud bychom do našich her dokázali smysluplně implementovat multiplayer nebo nějakou formu on-line sdílení, určitě bychom to mohli udělat. V minulosti tu od velkých vydavatelů byly tlaky na to, aby jakákoli singleplayerová hra měla i on-line prvek. Takže tým, který se snažil vytvořit silný příběh pro jednoho hráče najednou musel do hry přidat třeba deathmatch. Bylo to extrémně rušivé a vyčerpávající, i po stránce nákladů. A nakonec to mnoha hrám stejně nepomohlo. Nyní se hry mnohem více orientují na komunitu, existuje celá řada rozdílných přístupů,“ říká Bare.

Dodává, že pro Arkane je nejdůležitější budování světů, které dokáží hráče opravdu vtáhnout, ať už je to Dunwall nebo stanice Talos 1. Dalším klíčovým prvkem jejich her je poskytnutí variace nástrojů a schopností, které hráči dávají svobodu v tom, jak se vypořádá s předloženými problémy. A posledním poznávacím znakem je využívání pohledu z vlastních očí, byť Bare říká, že v budoucnu může tým zkusit experimentovat s jiným pojetím. Zda a jak do tohoto zaběhlého mixu bude implementován multiplayer ukáže až čas.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 15. 8. 2018 v 21.47

Mozna je to tou nalepkou co dostal prvni dil. Jako neco unikatniho a neopakovatelneho, co nikde nenajdes. Proste takovej klenot. Treba jako diamant za sklem v muzeu. Lidi sou proste smireni s tim, ze jich vic na svete neni a ani necekaj masovou vyrobu, zvlaste proto, ze se takovy kvality skoro neda dosahnout.

Editováno: 15. 08. 2018 v 21.49

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 15. 8. 2018 v 20.17

Masarkavtrenyrkach: No myslím si že to se nestane. Dishonored je velmi zajímavým a poměrně vzácným příkladem série, která je neskutečně kvalitní (asi i kvalitnější než třeba Assassins Creed), ale komerčně nepříliš úspěšná. Ono kdykoliv se někdo někde zeptá na Dishonored, odpovědi jsou velmi pozitivní. Ale pokud se zeptáš třeba naopak na nejlepší hry, nikdo Dishonored nezmíní. Sérii Dishonored bych přirovnal k Bioshocku, ale zatímco po novém Bioshocku všichni volají, na Dishonored se obvykle rychle zapomíná. Je to zvláštní a popravdě nevím, proč tomu tak je.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 15. 8. 2018 v 17.26

No ja sem hlavne rad ze budu mit cas si tu dvojku zahrat a dohrat nez vyjde dalsi dil, aspon v jedny serii nebudu o dil pozadu jak vsude jinde :D Jen aby to nebylo nove HL3.

Editováno: 15. 08. 2018 v 17.27

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 15. 8. 2018 v 16.13

Takže další herní série, která bude za deset let plnit seznamy "most wanted new game in the series".
Jsem rád za complete edition jedničky, za dvojku a loňský přídavek.
Odpočívej v pokoji, sladký princi.

Nahlásit nevhodný obsah