Gameplay video z Red Dead Redemption 2

9. srpen 2018 17:53 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (24)

Před pár minutami vypustil Rockstar první z chystané série komentovaných gameplay videí z chystaného Red Dead Redemption 2 a internet se bude mít zase chvíli o čem bavit. Štědrá, šestiminutová ukázka zachycuje mnohé a na to nejzásadnější se spolu teď podíváme.

Hra bude zasazená do konce 19. století, kdy se z Ameriky pomalu stává nejmocnější země světa. Jak se dalo předpokládat, svět hry bude skutečně pestrý a rozlehlý. Po cestě napříč Amerikou se podíváme na rozlehlé louky, do hor, hustých lesů, ale i bažin a pouští. Narazíme i na malé vesničky či rychle se rozvíjející města.

V roli člena zločineckého gangu Arthura Morgana budeme utíkat před modernizujícím se světem. Po cestě si samozřejmě bude potřeba trochu přivydělat, a tak se naše parta vždy načas utáboří v některé z oblastí a postaví si kemp. Ten bude sloužit jako základna, ve které budeme mimo jiné spát, jíst, hrát karty a bavit se s ostatními členy gangu. Zásobování kempu jídlem a komunikace se svou "rodinou" bude mít za následek vysokou morálku skupiny, čímž se naší postavě zpřístupní nové aktivity.

Red Dead Redeption 2 nabídne velké množství propracovaných charakterů. Už z videa samotného je jasné, že odhalovat jejich příběhy bude neskutečně zajímavé a protkané násilím i humorem. Vedlejších aktivit bude ve hře dostatek a velký důraz bude kladen na interakci s ostatními lidmi i přírodou samotnou. Při konfliktu s náhodnými kolemjdoucími i v rámci příběhových úkolů bude mít hráč často možnost volby jak zareagovat, a tím se třeba vyhnout akci, přesvědčit svědka o mlčení, spřátelit se se zachráněnou postavou nebo si naopak udělat nové soupeře.

Střelba i souboje nablízko byly oproti předchozímu dílu významně vylepšeny. Pěstní potyčky budou komplexnější než minule a pokud dojde na střelbu ze zbraní, můžeme se těšit na unikátní chování každé z nich s důrazem na realistický zpětný ráz i pocit z přebíjení a střelby samotné.

Váš kůň bude ve hře vaším důležitým parťákem a poslouží nejen jako dopravní prostředek, ale i jako inventář. Ve hře bude hned několik plemen, z nichž každé bude vhodné pro jiné aktivity. O koně bude nutné pečovat, za což budete odměněni větší poslušností zvířete ve vypjatých situacích.

Lov divokých zvířat bude další důležitou součástí hry. Zvířaty budeme krmit svůj gang nebo je prodávat za peníze. Ty využijeme například na nákup lepších zbraní nebo prostě jen na popíjení v barech či hazard.

V dalším videu se podíváme na mise, volnočasové aktivity, nepřátelské gangy, loupeže a další části hratelnosti. Red Dead Redemption 2 vychází už 26. října na PS4 i Xbox One a pořídit si ho můžete na Xzone.cz.

Zdroj: YouTube Rockstar Games

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908924
Miami Vice napsal 11. 8. 2018 v 03.36

Tak koukám, že jsem se konečně dočkal odkazu na tu americkou občanskou válku. Ten invalida v tom traileru je bejvalej dělostřelec konfederace. Šedá uniforma, červenej límec a lemy rukávů a navíc to zlatý důstojnický zdobení. Cool!!

Masarkavtrenyrkach: Ten Tvůj vysněnej titul, kde je hlavní postava jen jedna z mnoha by způsobil velký problémy s vyprávěním příběhu jak sám píšeš. Ono je fakt těžký udělat chytlavej příběh, když pak ta postava zažívá tu samou nudu co ostatní. Tenkrát si tu stěžoval (OneShot?), že v AC: Unity potkal jen Napoleona a to ještě navíc jen na půl minuty mezi dveřma a teď si vem, že kdybys byl jen jeden z mnoha lidiček v RDR2, tak bude Tvým největším highlightem dne rybaření anebo výhra v kartách. Ono je to fakt těžký naroubovat poutavou story na obyčejňáka. Navíc spousta lidí stojí bejt u toho, když se "píšou" dějiny a chtěj bejt tím katalyzátorem, kterej to dění posouvá dál. Já stojím někde uprostřed, protože chci mít aspoň nějakej vliv na chod událostí, ale ani náznakem nechci bejt hlavním hrdinou kolem kterýho se vše točí. Tady Arthur je jen jedním z několika členů gangu, tak snad budou i ostatní psanci působit živě a samostatně, tak abys nemusel dělat všechny rozhodnutí sám. Nadějný je i to, že jde na NPC reagovat i jinak než jen kulkou mezi oči. Možná, že pojedeš na koni a podél cesty spatříš nějakou nekalost a místo toho, aby se na Tebe hned všichni vrhli, tak Tě budou jen pozorovat, zatímco odjíždíš pryč a říkáš: None of my business. Tohle zdaleka není to co by jsi chtěl, ale tak co se dá dělat? V momentě, kdy by si svět žil zcela nezávisle na hrači svým životem, tak by Ti nezbyly žádný questy v podstatě. Anebo takhle - questy by byly pořád, ale o spoustu bys nenávratně přišel. Nestihls ulovit grizzlyho lidožrouta? Tak to máš prostě smůlu, ale aspoň můžeš zdejší kantýně pomoct s propagací na dnešní večerní oslavu vítězství nad medvědem. Každej 10. host dostane porci grizzly guláše zdarma :D

Já osobně bych uvítal progres prostředí a to nejen v RDR2. Wild West nemá takovej potenciál, ale hra jako GTA by měla mít staveniště, který se časem proměněj v hotovou budovu a naopak místa, který chátraj a zarůstaj. I pár nových graffiti a odpad na zemi dělá svoje. A na silnicích by se měly náhodně objevovat výkopy, zúžení atd. Obchody by měly měnit zboží ve výlohách. Prodavači hotdogů by měli měnit lokace. Občas někde nějaká ta demonstrace, pouliční umělci, reklamní akce. Renovace budov a změna jejich barvy. Zastříhávání keřů a sekání trávy. Občas někde rozbitá lampa anebo okno. Převrácený popelnice. Čas od času music fest někde na louce anebo ve skateparku. Měnící se výstavy v galeriích. Hloučky fanoušků před stadionem atd...

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 11. 8. 2018 v 03.12

Masarkavtrenyrkach: nevyvracim fakt ze třeba assassini jsou hry s krásnou mapou, ale hratelnosti je to bída. Ale v tom seznamu co jsi napsal, jsou i hry, ktere jsou perfektní. Třeba Madia 2 byla do Persony moje nejoblíbenější hra. Gta5 je podle me nejlepsi gta. Watch Dogs 2 taky podle me úplně neodpovídá tomu popisu, co jsi napsal.

Ono s novinkami je to tezke. Hry jsou s nami uz nekolik desítek let a je tezke neustále vymyslet neco originálního. To mas i s hudbou nebo filmy - žáky nevychází každy rok nějaké nové žánry. Chápu ze bys chtěl třeba živý svet, ale to je podle me jeste tak 3 generace nereálná záležitost. Nehledě na fakt ze každy posun stojí prachy. A uz dnes je podle me videoherní průmysl na svých finančních limitech. Pokud se budou jeste zvyšovat náklady, tak holt porostou ceny. Ja však nechci kupovat hry za ceny dnešních sberatelek. A propo onen svěží vítr přináší Indie scéna.

Podle me je problem v tom ze se v teto generaci všichni posunuli do open worldu. To logicky nutí autory ty světy neustále zvětšovat a dělat vic vedlejších aktivit. Tím však ty hry obvykle trpí, nehledě na to ze je to mnohem náročnější nez udělat koridor.

Co se týká persony tak ja jsem ji hrál vždy u rodičů o víkendech na ps3, takze jsem si to velmi davkoval. Tím padem me to neomrzelo a nepřišlo mi to az tak zdlouhavé.

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 10. 8. 2018 v 23.44

Zerosekai: v tom případě nevím, proč se takové hry běžně dělaji, když podle tebe se s tím nikdo nemazlí :D

navíc i ta XOX verze je downgrade PC verze se vším na max, které utáhne jen i7 s GTX 1080... stejně jako PS4 PRo je downgrade z XOX a o základních kozolích se nemá už ani cenu bavit, tam už to je stylem "hlavně že to jede"...

ve skutečnosti žádný vývojář nedělá nic extra pro XOX a PS4 PRo. Ty graficky lepší verze se dělají hned od začátku, pro PC a stálo to těm firmám i v době, kdy tady žádný XOX a PS4 PRo nebylo, i přesto se dělaly graficky lepší verze pro PC, oproti PS4 a XO

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 10. 8. 2018 v 21.02

leco77: mě jsou nastavení celkem jedno, jestli tady obhajuješ to že hry na xboxu vypadaj o třídy líp než na ps4 tak to podle mě není pravda prostě, může tam být lepší rozlišení, hra ti může jít líp, můžeš tam mít i kupu nastavení jak chceš, ale v jádru ti nikdo nebude dělat na xbox něco extra navíc, těm firmám to za to nestojí prostě

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 10. 8. 2018 v 20.16

Zerosekai: na PS3 se hůře programovalo, takže to není stejný případ... a navíc všechny hry na XOX mají lepší grafické nastavení, než PS4 Pro, protože pro vývojáře to není prakticky žádná práce navíc. Viz. plno her má i 2 násobné rozlišení na XOX oproti PS4 Pro...

stejně jako na začátku generace byla většina her na PS4 s o 180p vyšším rozlišení, než na XO... i když tohle je už minulost, protože nějakou dobu už jsou PS4 a XO verze her totožné.

Takže to tvoje srovnání s minulou generaci není na místě. Od začátku této generace se zohledňuje výkon konzole a podle toho tam hra běží. Neznám snad jedinou PS4 Pro hru, která má totožné nastavení, jako verze pro XOX. A u RDR to nebude výjimka

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 8. 2018 v 19.46

tomas.hluchnik: Asi ano. Nepopírám. A nejspíš taky čekám od her příliš mnoho. Faktem je, že jsem za posledních deset let hrál strašně moc open-world her. V současné generaci se vůbec velmi ochotně naskočilo na tento trend a bohužel toho pokroku tam příliš není. Rozsáhlá mapa, běhání tam a zpátky, úkoly, eventy, hlavní quest, boční questy, levelování, grindování, sbírání šrotu, 40 hodin gameplaye a neuspojivý závěr s cliffhangerem. Já vím, že to vyznívá strašně depresívně a ne všechny hry jsou na tom tak zle, ale jen těch Assassínů, co jsem hrál, a do toho GTA 4 a 5, Shadow of Mordor, Sleeping Dogs, Watch Dogs 1 a 2, Mafia 2 a 3, Arkham City a Knight, Far Cry 3 a 4, Horizon Zero Dawn,... a to jsem nevyjmenoval zdaleka všechno. Je to pak až tak divné, že když v traileru na RDR2 vidím věci, které jsem už dělal v jiné podobě jinde, jsem z toho na rozpacích? Doufám, že až hra vyjde, tak se ukáže, že tam fakt je něco svěžího, něco nového, něco u čeho si řeknu: "Tak to jsem ještě nedělal! To se musí vyzkoušet!". Ale třeba bude stačit jen to westernové zasazení, koně, revolvery, co jsou proklatě nízko, a plivání na podlahu v Saloonu. Kdo ví.

P.S.: Persona 5 je skvělá. Ale je příšerně dlouhá. Dohrál jsem ji za cca 130 hodin. To je hrozně moc. Přál bych si, aby byla aspoň poloviční. Teď hraju P4G na Vitě, jsem na 50 hodinách a jsem asi v půlce! Některé hry bohužel nevědí, kdy přestat.

Editováno: 10. 08. 2018 v 19.47

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 10. 8. 2018 v 15.46

Masarkavtrenyrkach: chlape vykazuješ všechny znaky herního vyhoření. Taky jsem si tím prosel. Hry Tě musi primárně bavit, pokud hraješ ze zvyku, a nebo te to proste nebaví, tak je to špatně. Hry jsou jako každé jine hobby. Taky mnoho lidi začne chodit do fitka a po dvou letech je to prestane bavit. To je normální. Mnohokrát jsem zažil, ze jsem zapl xbox, čuměl pul hodiny do dashboardu a vybíral, co zahraju, abych to nakonec vypl a nehrál nic. U mě pomohlo dat si 2 roky herního půstu a následně objevit hru, jakou jsem jeste nikdy nevidel, a ktera mi vrátila chuť na hraní - Personu 5.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 10. 8. 2018 v 15.00

leco77: tak jestli očekáváš že na xox to bude nějaká ultra bomba oproti ps4 pro, tak to bych nečekal, stejně jako byla v minulé generaci si taky neměl na ps3 krásnější hry ikdyž měla silnější hw, proč? protože se jim to nevyplatí, možná ti tam hoděj lepší fpska nebo vyšší rozlišení a to je tak všechno, větší rozdíli mezi ps a xboxem bych nečekal podle toho co nám minulost ukázala

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 10. 8. 2018 v 14.06

co tam chcete downgradovat, vždyť na tom videu na YT není nic extra graficky... hlavně na XOX čekám mnohem lepší grafiku, než ten rozmazaný hnus, co přehrává YT kvalita :-D za sebe jsem čekal i tak více, když na té hře tak dlouho makají

Nahlásit nevhodný obsah

20895689
drzacek napsal 10. 8. 2018 v 12.37

rezz3t: Tak pokud vim tak jsou to zabery z PS4 pro .. tak uvidime jaka bude realita

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 8. 2018 v 10.51

Miami Vice: Ten můj "sen", o kterém jsem psal pod jiným článkem, je určitě zatím těžko realizovatelný. Ale věřím, že jednou (za pár desítek let?) k němu dojde. Náznaky tady jsou, jen ty mechanismy zatím byly použity v jiných žánrech s větší mírou stylizace (simulátory, rogue-like hry, explorační hry alá No Man's Sky apod.). Jednou k tomu dojde a celé město nebo i větší oblast bude zabydlená lidskými bytostmi, které mají svůj život a agendu a nejsou tu jen pro hráče, aby mu zpestřovaly jeho volný čas a dělaly mu zábavu. Pak bude skutečně zajímavé něco objevovat a zjišťovat, jak co funguje. Jen bude určitě mnohem složitější taky vyprávět zajímavý příběh.
A tím se dostávám k RDR2. Vůbec nechci kritizovat tak obrovský a hlavně tak očekávaný produkt, do kterého bylo vloženo obrovské množství péče a peněz. A který hlavně ještě ani nevyšel! Každopádně ten první herní trailer ukázal to, co jsem očekával, a co jsem bohužel už hrál v mnoha podobách ať už v jedničce nebo v jiných open-world hrách. Zatím neukázali nic, co by ukazovalo nějaký nový koncept. Kemp? To je prostě báze, kterou si vylepšoval hráč už v mnoha hrách. Že se tam budou objevovat nové postavy? Opět nic nového pod sluncem. Navíc když s nimi budou samozřejmě přibývat nové "tasky" (Mass Effect, Ys8, ...). Koně? Samozřejmě, to se čekalo, když v GTA je garaž, tady budete mít své stádečko mustangů. Lovení? Takže tam asi bude crafting nebo alespoň "resource gathering". Ne zrovna mnou milovaná aktivita (viz. Far Cry).
Na těch věcech samozřejmě není nic špatného. Akorát jsem tím už přejedený z tolika jiných her. Ale to nemusí být chyba hry, ale prostě má vina, že jsem toho tolik hrál a že jsem vyhořel? Určitě na hře bude vidět ten obrovský rozpočet a stovky talentovaných tvůrců. Svět bude vymazlený a detailní. A naskriptované akce budou vtipné a dechberoucí. Ale...
Zatím Rockstar neukázal nic překvapivého. Nic co bych se těšil vyzkoušet. Jistě, už jen kvůli zasazení, stylizaci a westernovému světu si to asi nakonec stejně pořídím a zahraju (a o to vydavatelům stejně jde především). Ale tento rok? Pochybuju. Možná až ten příští, až se vydá povinných X patchů a cena o pár stokorun klesne.
A nebo Rockstar ukáže další trailer a nebo se po vydání v recenzích bude psát, že hra má v sobě něco nového a fantastického a já poběžím do obchodu a natěšeně si hned domů ponesu svoji kopii. Byl bych samozřejmě rád.

Editováno: 10. 08. 2018 v 10.53

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 9. 8. 2018 v 23.13

Já už jsem se o RDR dnes vyjádřil, ale tenhle novej trailer se mi dost líbí. Konečně vylepšili a přepracovali souboje nablízko.

Masařko, jestli si přečteš tenhle můj příspěvek, tak mám otázku - co říkáš na tohle gameplay video? To Tvý přání s ekosystémem je snem asi každýho hráče, ale kdy se taková hra ukáže?

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 9. 8. 2018 v 20.38

Merengues9: Jako mě to nevadí třeba hrát AC, ale prostě je to pro mě herní zážitek poloviční. Hra mě baví, hraju jí, někdy jí teda dohraju už jenom z toho důvodu, že jsem jí koupil ikdyž mě přestane třeba bavit to neřikám, že se mi nestane někdy, ale prostě cejtim, že tomu šlo dát víc. Nad CoD jsem zlomil hůl letos po tom, co WW2 totálně zprasili kamuflážema atd... AC mě drží prostředím, dobou rozlehlostí a chutí prozkoumávat to všechno. Ale dávno bych nekoupil třeba NHL, nebo NFS, nebo Far Cry. Prostě ty hry jsou na jedno brdo pořád. Jsem hráč, co dohrál za posledních 24 let stovky her a prostě vnímám už mnohem víc než kdy dřív že s třema křížkama na krku už pro mě není čas u dobrý a u špatný hry stejně drahej. Pak je další situace, kdy hra je v jádru dobrá, ale jenom se uměle natahuje její herní doba nesmyslnym chozenim sem a tam.... Poslední Alien je příklad za všechny. Nebo třeba Prey to má taky. Totálně zprasenej Wolfenstein 2 uměle nastavenej hloupejma hordama robotů atd atd. Hra je dobrá, ale než jí dohraješ, tak už jí chceš smazat, protože víš, že tě u ní autoři držej zbytečně dlouho a uměle. Tohle prostě u AAA her nechceš. A co si pamatuju RDR, tak ten tohle dokázal ve svý době. No, zase jsem je moc rozjel. Ale odpustil jsem si aspoň svojí frustraci z KCD tentokrát. Pro dobro všech ...

Nahlásit nevhodný obsah

15916702
Merengues9 napsal 9. 8. 2018 v 20.25

Spratekk CZ: presne tak. Radsi cekat nekolik let na poradny zacitek nez rok co rok to same ala AC, CoD apod.

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 9. 8. 2018 v 20.14

rezz3t: Tohle je gameplay z PS4 PRO pokud vim. Takže na XBOX ONE X čekám ještě lepší zážitek. Downgrade na 99% tipuju, že nebude. Rockstar stejně jako nedělá extra hype a humbuk 3 roky dopředu milionem deníčků a videí, tak ani downgrade podle mě nepřijde. Na dnešní poměry i hodně let starý GTA 5 vypadá "dobře" v porovnání s některejma titulama třeba z letoška jak po technický stránce, tak vizuálem. Takže Tohle podle mě bude finální podoba hry pro konzole. Nic jinýho nečekám. A ikdyž nerad dělám nějaký extra proroctví dopředu, nebo soudy, tak tohle bude letos ASI největší bomba vůbec. A lidi si to budou pamatovat stejně dobře, jako první díl. Krajina je úchvatná a pokud všechno bude originální, což po těch letech práce opravdu může bejt, tak je to tutovka. Líbí se mi, že R* je jediný studio, co hry dělá roky, ale pak z nich ještě delší dobu dokáže žít a vydělávat. Je to jako studio v dnešní době rychlokvašek unikát.

Editováno: 9. 08. 2018 v 20.16

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 9. 8. 2018 v 19.43

Tak to vypadá hodně suprově;-)nemůžu se dočkat:-)

Editováno: 9. 08. 2018 v 19.44

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 9. 8. 2018 v 19.31

Jack Danger: ale zahrajeme ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 9. 8. 2018 v 19.22

Jack Danger: Pokud se nepletu, tak byly nějaké informace, že by se mělo dočkat i PC.

Nahlásit nevhodný obsah

20882063
Jack Danger napsal 9. 8. 2018 v 19.16

Jeste ze mam konzoli, na PC si to nezahrajou

Nahlásit nevhodný obsah

20880185
rezz3t napsal 9. 8. 2018 v 19.03

ted uz me jenom zajima jak velkej downgrade bude pro konzole xD jinak fakt pekny animace

Editováno: 9. 08. 2018 v 19.05

Nahlásit nevhodný obsah