Čtvrtá Resistance není v plánu

5. srpen 2018 11:54 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (2)

Moc dobře si pamatujeme, jak jsme si při launchi PS3 přinesli konzoli domu spolu s dvěma hrami, Motorstormem a Resistance: Fall of Man. Obě série se posléze dočkaly ještě několika dílů, ale i Sony určitě cítila, že ani z jedné se nestal hit té nejvyšší kategorie. Za Resistance stálo studio Insomniac, kterému shodou náhod již za měsíc vychází jejich nejnovější projekt, a tj. Marvel’s Spider-Man. Při té příležitosti se fanoušci optali, zdali by dalším projektem tohoto vývojářského týmu nemohlo být právě Resistance 4.

A bohužel to zatím v plánu není. Alespoň to tvrdí komunitní manažer studia James Stevenson: „Myslím, že pokračování Resistance není na pořadu dne, alespoň ne nyní. Ale co mě roky v herním průmysly naučily je to, že nikdy nesmíte říkat nikdy. Vím, že z dob PS3 má tato série spoustu fanoušků, ale bohužel zatím nemáme žádné plány ohledné případného pokračování této střílečky“ komentuje takto celou situaci Stevenson.

Ten se vyjádřil i k tomu, že by Insomniac předalo celou značku jinému studiu, které by na pokračování pracovalo. Dle něj se to klidně stát může, značka totiž patří samotné Sony. Ostatně tato situace už nastala již dvakrát, a to když v roce 2009 Bend Studio vytvořilo PSP díl s podtitulem Retribution (mimochodem to jsou ti, kteří nyní vyvíjejí Days Gone), aby na to o tři roky později navázal díl Burning Skies pro Vitu od nStigate Games.

A co vy, přáli byste si pokračování této střílečky? My osobně bychom si nechali další díl líbit, původní trilogii máme rádi i přes to, že se v tehdejší době nejednalo o žádné přelomové tituly. Velice nás bavily různorodé zbraně i zasazení do alternativní historie. Bohužel prodeje měly sestupnou tendenci, zatímco prvního dílu se prodalo téměř čtyři a půl milionů, prozatím poslední se musel spokojit s číslem o tři miliony menší. To celé situaci ohledně možného pokračování nenahrává.

Zdroj: Finder

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20869881
_pedrox_ napsal 6. 8. 2018 v 09.52

Je pravda, že Sony momentálne nemá žiadnu vlajkovú fps-ku. Killzone je v šuflíku, Resistance v kóme a je to veľká škoda, pretože tá séria je fakt super a ako napísal Adam2153 - zbrane a gameplay boli super a každý diel bol fakt iný a s trochu inou atmosférou. Navyše chiméry boli super emzáci s parádnym designom. Ja by som bral pokračovanie hneď!

Editováno: 6. 08. 2018 v 09.54

Nahlásit nevhodný obsah

20921934
Adam2153 napsal 5. 8. 2018 v 13.30

Novou Resistance bych chtěl hodně. Ty zbraně i gameplay byli super a každej díl byl dost jinej. A hlavně Sony by potřebovala nějakou pořádnou Fps střílečku a pochybuju že se toho ujme po Horizonu Guerilla.

Nahlásit nevhodný obsah