Komiks Life is Strange v listopadu

23. červenec 2018 12:41 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (4)

Moc dobře si pamatujeme, jak jsme před třemi lety (uf, ten čas teda letí) byli nadšeni z dobrodružství Maxine a Chloe v rámci první sezóny Life is Strange. Postupem času celé univerzum značně nabobtnalo, o čemž svědčí i to, že již brzy se dočká vydání vlastního komiksu.

Prvotního oznámení jsme se dočkali již v březnu, ale až nyní se tvůrci podělili o více detailů. Tak předně, spoustu fanoušků asi bude zajímat, kdy, kde a za jakých okolností se bude odehrávat příběh. Pokud jste původní sérii hráli, tak určitě víte, že na konci hráč koná jedno klíčové rozhodnutí. Na druhou stranu se najdou jistě i hráči, kteří si příběh obou děvčat ještě neužili, takže nebojte, nic dalšího prozrazovat nebudeme. Nicméně autoři komiksu si vybrali jedno ze zmíněných zakončení a rozhodli se s ním pracovat. Hlavními hrdinkami tedy nadále zůstávají Max s Chloe, přičemž tvůrci zasazení komentují následovně: „To, co tady právě vytváříme, je pouze jedna možnost z mnoha, tudíž, že my jsme se takto rozhodli (ohledně zasazení – pozn. aut.), neznamená to, že to tak platí pro všechny hráče“.

Samotný komiks bude čtyřdílný a měl by vyjít na Západě v listopadu, o jeho případné distribuci (či dokonce překladu) do ČR nejsou zatím žádné zprávy. Tak či tak, vývojářům ze studia Dontnod Entertainment se podařilo vytvořit něco, co začíná přesahovat pouze videoherní hranice. To, že se celé značce Life is Strange daří, značí i prequel Before the Storm, který sice nesbíral tak nadšená hodnocení jako původní příběh (navíc ho vyvíjelo i jiné studio), ale i tak se jednalo o solidní adventuru, a nadcházející regulérní druhá sezóna, kdy její první epizody se dočkáme již za dva měsíce. K tomu připočtěme nedávno vydanou jednohubku v podobě The Awesome Adventures of Captain Spirit a dostáváme výsledek, kdy studio natrefilo na zlatou žílu. I díky tomu může Dontnod může financovat další své projekty, jedním takovým je Twin Mirror, o kterém jsme vás informovali například zde. Toto pařížské studio evidentně čeká zářná budoucnost.

Zdroj: Dualshockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908924
Miami Vice napsal 23. 7. 2018 v 22.50

Syca: Moje oblibena verze jejiho jmena je "MaxGyver." Kdo souhlasi?

Editováno: 23. 07. 2018 v 22.50

Nahlásit nevhodný obsah

20862806
NEkromanT33 napsal 23. 7. 2018 v 16.47

Syca: https://www.youtube.com/watch?v=nEWpe65GDuw
:)

Nahlásit nevhodný obsah

20854147
Syca napsal 23. 7. 2018 v 15.26

Daeron: No, cele jeji jmeno je Maxine, ale ve hre se pouziva Max, tak jsem v novince pro jistotu pouzil obe :)

Nahlásit nevhodný obsah

20922769
Daeron napsal 23. 7. 2018 v 15.12

Max never Maxime.....

Nahlásit nevhodný obsah