Vývojář Candy Crush přestupuje do Arsenalu

22. červenec 2018 14:30 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (2)

Při čtení nadpisu této novinky vás pravděpodobně napadlo, že bychom při psaní neměli požívat alkohol – přísaháme však, že se jedná o seriózní zprávu. Mikhail Zhilkin, jeden z klíčových lidí za úspěchem populární mobilní hříčky Candy Crush, se totiž stává členem londýnského Arsenal FC.

Zhilkin ale samozřejmě nebude fotbal hrát, spíše analyzovat v pozadí. Dle svého vlastního LinkedIn profilu se na spoj-tři hře Candy Crush podílel čtyři roky, během nichž dohlížel na vydání dílů Soda a Jelly, a to v pozici senior analyzátora dat a hlavního technického vývojáře. Po roce, kdy analyzoval fotbalová data pro velkou sázkovou kancelář, se teď objevil v Arsenalu, kde bude působit taktéž v analytické pozici.

Dle zdrojů blízkých klubu by se jeho práce měla točit okolo analýzy zranění a fyzických předpokladů, která bude dále využívána trenéry a výkonnými zaměstnanci klubu. Arsenal se s příchodem nového trenéra Emeryho chce více věnovat pokročilé taktice a analýze soupeře, v čemuž by mu právě Zhilkin měl pomoct.

Stane se tím jedním z mála vyvolených, kteří dokazují, že existuje kariérní cesta mezi hrami a fotbalem. Vzpomeňte třeba na Vugara Huseynzadeho, který se z pozice dlouholetého hráče Football Manageru v pouhých dvaadvaceti letech vypracoval až do pozice manažera azerbajdžánského klubu FC Baku. Jeho působení tehdy bylo poměrně úspěšné, dva roky po jeho konci však klub zanikl. To už je ale jiný příběh…

Zdroj: Arseblog

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20815946
kulisak napsal 23. 7. 2018 v 00.06

njn,okurková sezona vrcholí a není o čem psát :D

Nahlásit nevhodný obsah

20922703
Lolz napsal 22. 7. 2018 v 22.03

Mě spíš napadlo, co to čtu za hovadiny. Měl bych se věnovat něčemu užitečnějšímu.

Nahlásit nevhodný obsah