V Pokémon GO lze konečně měnit s přáteli

23. červen 2018 14:00 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (1)

Jsou to už dva roky, co mobilní verze Pokémonů způsobila celosvětovou mánii a zase jednou zviditelnila oblíbené japonské postavičky. Pokémon GO se sice ani zdaleka neobjevila v kompletní podobě, ale inovativní prvek rozšířené reality a potkávání se s ostatními trenéry způsobilo nečekaný úspěch. Velice jednoduchou kostru hry postupně začaly obalovat nové funkce, přičemž další z nich přibyla právě tento týden. Řeč je o výměně pokémonů mezi trenéry. Funkce, kterou umožňovala už první generace na Game Boyi po dlouhém čekání konečně dorazila do Pokémon GO.

Spolu s updatem umožňujícím výměnu mezi hráči přibyly do hry čtyři úrovně přátelství, podle kterých se bude rozlišovat cena za provedenou výměnu pokémonů, ale i další bonusy. Přátel bude možné mít pro začátek 200 a zvyšovat úroveň mezi nimi bude možné o jeden bod denně pomocí dárků nebo účastí ve společných soubojích. Dárky se budou získávat z Pokéstopů a jejich obdržením bude možné získat vejce, po jehož vylíhnutí dostanete speciální Alolan pokémony.

K získání nejvyšší úrovně pojmenované Best friend bude potřeba dlouhých 90 dní. Výměna je možná mezi hráči, kteří jsou přáteli a úroveň jejich postav je alespoň 10. Další podmínkou bude přiblížení se alespoň na 100 metrů a zaplacení poplatku pomocí stardustu. Jednou za den bude dokonce možné provést výměnu pokémona, kterého nevlastníte. Přenosem k jinému hráči se také změní HP a CP pokémona, přičemž jejich hodnota se bude odvíjet od úrovně přátelství mezi trenéry.

Zdroj: IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20869592
tomas.hluchnik napsal 24. 6. 2018 v 17.48

To je super zpráva. S kámošema tak 2-3x tejdně chodíme po práci na 2 hodky chytat pokemony v rámci hubnoucí procedury alias běhání xD Už máme pár míst, kde se dají celkem pravidelně najít pokemonní skvosty.

Nahlásit nevhodný obsah