Pokémon Let's Go bude hrou pro každého

14. červen 2018 10:47 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (6)

Na samotném Nintendo Directu jsme se dočkali jen krátkého připomenutí nejnovějšího dílu série Pokémon. Následně se ale na Threehousu objevilo téměř 45 minut záběrů přímo ze hry. Komentář k nim obstarali lidé z Nintenda a ředitel studia Game Freak, který odhalil několik nových informací týkajících se Let's Go Pikachu a Let's Go Eevee. Dle jeho slov těmito díly chtějí zaujmout jak staré hráče, kteří jsou se sérií už dlouhá léta, tak naprosté nováčky.

Nejdříve přišla řeč na nový způsob chytání pokémonů. Pokud jste alespoň zkoušeli mobilní Pokémon Go, budete tady jako doma. Před tím, než pokémona chytíte, už s ním nemusíte bojovat, stačí po něm mrsknout pokéball a vyčkat, jestli odchyt vyjde nebo ne. Při hraní na televizi zkrátka švihnete Joy-Conem, jako byste pokéball skutečně házeli. Bude k dispozici několik stylů hodů, podobně jako v Go. V handheld módu nutnost švihání odpadá a hod pokéballem probíhá formou quick-time eventu. Souboje s ostatními trenéry už budou probíhat stejně, jak jsme zvyklí z klasických dílů.

Musíme uznat, že po vzhledové stránce vypadá hra opravdu dobře. Je to velký skok od handheldových dílů. K tomu přispívá i fakt, že při průchodu vysokou trávou na vás už jen tak z ničeho nic nevyskočí náhodný pokémon. V Let's Go přímo vidíte, jak se pokémoni schovávají v trávě nebo létají po okolí. Po jejich odchytu si můžete ještě navíc k Pikachu nebo Eevee vybrat jednoho parťáka, který vás bude následovat. Na těch větších se dá i jezdit. Stále je tady ale prostor, kam se posouvat.

Už z představovacího traileru jste si mohli všimnout, že hlavní charakter bude mít Pikachu a Eevee stále při sobě. Nebude to jen zbytečná kulisa. Pokud se ve vašem okolí nachází nějaký skrytý předmět, upozorní vás na to. Pikachu například začne vrtět ocasem.

Pokud se nebudete moci dostat přes nějakou silnou potvůrku, není nic jednoduššího než si přizvat do hry kamaráda. Vypadá to, že kooperace tady bude fungovat jen lokálně. Ulehčíte si tím hlavně souboje, protože místo jednoho pokémona máte na bojišti hned dva. Druhý hráč se bude moci připojit kdykoliv a stejně tak odejít. Online složka se týká především soubojů a vyměňování pokémonů jako v předchozích dílech.

V poslední části Treehousu se probíralo propojení s Pokemon Go a nový ovladač Pokeball Plus. Do hry si budete moci přenést všechny pokémony, které jste na mobilu chytili. Aby se ale přidali k vám do party, musíte je polapit ještě jednou. Pokeball Plus je pak plnohodnotná verze Joy-Conu, se kterou budete moci hrát i už tolikrát zmíněné Pokemon Go. Pokud si tento ovladač koupíte, získáte spolu s ním i 151. pokémona, kterým je Mew.

Na dříve avizované Pokémon RPG si sice ještě budeme muset rok počkat, ale ani Let'Go nevypadá vůbec špatně. Do Kanta se budeme moci znovu podívat 16. listopadu.

Zdroj: Nintendo Treehouse

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
7396478
Izar napsal 15. 6. 2018 v 14.20

To propojení s pokemon go také není moc šťastné, kdyby ti pokemoni šli naportovat jen do parku, bylo by to ok, ale vy je tam můžete chytit a vzít si je sebou, proč pak mám chytat pokemony, když mám v pokemon go kompletní kanto. Tam naportuji všech 151 a nemusím nic chytat. Snad to omezí na nějakej počet.

Editováno: 15. 06. 2018 v 14.21

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 15. 6. 2018 v 08.08

Víc než způsob chytání by mně zajímalo, zdali někdy odstranění podle mého ten největší problém každé Pokémoní RPG hry - všechny jsou neuvěřitelně snadné.

Nahlásit nevhodný obsah

20922472
Isil napsal 14. 6. 2018 v 23.47

Martin Nahodil: Já se právě obávám, že by to mohli zachovat i v hlavní hře příští rok. Ostatně dává to marketingově smysl. Několikrát zástupci Nintenda i Game Freak řekli, že spousta lidí se k Pokemonům dostalo pomocí hry Pokemon Go a byla to s příšerkami jejich první zkušenost. Čili aby nalákali hráče Pokemon Go i na konzolovou verzi hry, tak propojili Pokemon Go na mobilu se hrou na Switch a zachovali určité prvky ze hry, aby to pro ně nebyl tak složitý přechod. No a trochu se obávám, že tuto mechaniku zachovají na příští rok. Předpokládám ale taky, že by do značné míry mohla konečnou podobu té hlavní hry ovlivnit recenze Let's Go. Jsem vážně zvědav, kam se ta hra celkově posune. Zatím z toho úplně nadšen nejsem, ale některé věci se mi zase líbí (vidím konkrétní pokemony v trávě, samozřejmě grafický posun, zachování gymů a bojů s trenéry ve hře, možnost poslat si pokemony z mobilu do hry a tam je chytit atd.). Ale ten systém expení pokemonů se mi jeví jako ne úplně šťastný a za mě s tím mám největší problém. Zatím je to tedy pro mě 50:50.

Editováno: 14. 06. 2018 v 23.49

Nahlásit nevhodný obsah

20870844
Martin Nahodil napsal 14. 6. 2018 v 21.28

Isil: Změna s chytáním se mi taky úplně nelíbí. Doufám, že je to jen experiment v rámci odbočky Let's Go. V tom Pokémon RPG příští rok bych byl radši, kdyby se vrátili ke starýmu způsobu.

Nahlásit nevhodný obsah

20922472
Isil napsal 14. 6. 2018 v 20.26

Mě by spíš zajímalo, jak bude probíhat přesně expení pokemonů. Dřívě to bylo za boj. Podle ukázky na E3 to sice bude pořád možné z boje, ale druhá varianta má bý za chytání pokemonů, protože s divokými nepůjde už bojovat. A tím jsme u toho největšího zádrhelu hry. Zábavné na starých hrách bylo to bojování a vedlejší efekt bylo to, že se tím posílili pokemoni. Ostatně tak to je i v seriálu. Tady aby pokemoni nabírali zkušenosti a zvyšoval se jim tak levl, tak je k tomu přidáno to chytání a neumím si představit, že budu muset chytat vše, co vidím, abych měl zkušenosti pro pokemony. Navíc chycení pokemonů bude dost dílo náhody. Ve starých hrách člověk musel pokemona oslabit (oranžový - červený ukazatel v životech pokemona) a pak byla relativně jistota, že ho chytí, i když některé legendárky daly zabrat. Podle mě se tím do značné míry tou změnou odbourává ta zábava. Takže mně se ta hra líbí tak na půl.

Editováno: 14. 06. 2018 v 20.36

Nahlásit nevhodný obsah

7396478
Izar napsal 14. 6. 2018 v 16.45

Kolik lidí koupí ten pokebal aby získala mewa,přitom jde získat v pokemon go a pak si ho převést do parku.

Nahlásit nevhodný obsah