Control připomíná Quantum Break

14. červen 2018 17:30 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (2)

Už když se na konferenci Sony poprvé ukázala hra Control od finských Remedy, spekulovali jsme, jak je možné, že studio, které bylo po dlouhé roky věrné Microsoftu, najednou představuje hry u hlavního hlavního rivala. Jak se později ukázalo, vydání se dočkáme na všech třech hlavních platformách, avšak i tak zůstává přinejmenším zajímavé, jak Remedy změnilo svůj přístup.

Poslední hrou, které toto studio vydalo, byl Quantum Break v roce 2016 pro Xbox One a PC. Stejné to bylo o pár let dříve s Alanem Wakem, který se svého vydání na PS3 nikdy nedočkal. Nyní se však majitelé konzole od Sony další hry těchto vývojářů jistojistě dočkají, dokonce se zdá, že PS4 bude tou primární platformou. V samotné hře se zmocníme postavy Jesse Fadena, která se může „pyšnit“ temnou minulostí. V ní ji provázely roztodivné tajemné události, na které budeme při hraní hledat odpovědi. Jesse ovládá určité nadpřirozené schopnosti, jako například manipulaci s předmětama a jejich následné odhození za účelem destrukce prostředí i nepřátel. Dle slov vývojářů se můžemě těšit na jejich doposud nejlepší hru.

Z celé prezentace hry máme pocit, že Remedy chtělo vytvořit pokračování Quantum Break, avšak Microsoft k tomu nesvolil, tak se ve Finsku rozhodli, že udělají Control, a vydají ho multiplatformově. Ale to neznamená, že nad hrou lámeme hůl, naopak doufáme, že Remedy se poučili z chyb, a konečně nám dodají hru, kterou měl být už Quantum Break.

Zdroj: YouTube

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
8010309
bukrr napsal 15. 6. 2018 v 14.53

Quantum Break nebyl vůbec špatnej. Nevychytali moc vyprávění příběhu, i když samotný příběh nebyl zlej, gunplay taky spíš meh, ale třeba grafika a animace byly skvělý. Nemám důvod se na Control netěšit.

Nahlásit nevhodný obsah

20877433
Dixxx napsal 14. 6. 2018 v 18.17

No to zas bude blbost přesně jak ten quantum break...kdyby radši oznámili pokračování alana waka než todle

Editováno: 15. 06. 2018 v 17.37

Nahlásit nevhodný obsah