Deník Anny Frankové nově ve VR

13. červen 2018 16:25 / Daniel Hlas / Novinky / Diskuze (1)

Deník Anny Frankové, jeden z nejvíce strhujících příběhů vůbec, se dočkal i svého herního zpracování a to rovnou ve VR. Anna Franková je jedna z nejznámějších obětí druhé světové války. Z důvodů, která zde zajisté není třeba popisovat, se třináctiletá dívka se svou rodinou skrývala před nacisty. Přes dva roky se tak tísnila nejen rodina Frankových, ale i další lidé v malé budově v Amsterdamu. Bohužel bez šťastného konce.

To vše je zachytil právě deník mladé Anny, ve kterém své zážitky barvitě popisovala. A protože si dnes jen málokdo dokáže představit takové podmínky (a ani samotná kniha to přímo neukazuje), umožní nám herní titul Anne Frank House VR procházet se v tomto skromném příbytku na vlastní pěst.

Vzhledem k místu celé události nás tak příliš nepřekvapí, že za hrou stojí nizozemské studio Force Field. Titul je dostupný pro Oculus Rift, Oculus Go a Gear VR a vypuštěn již byl také trailer, na který se můžete podívat níže. A ještě jedna dobrá zpráva na závěr. Tahle hra je kompletně zdarma.

Zdroj: Oficiální stránky hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20860885
Corvus von Corax napsal 14. 6. 2018 v 06.32

Dobrá náhoda... zrovna dnes pro tuhle knihu jdu do knihkupectví :-)

Nahlásit nevhodný obsah