Co týden dal: Velký návrat druhé světové

27. květen 2018 18:00 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (11)

Poslední čistě květnový týden jasně ovládl gigant Electronic Arts. Oznámení nového pokračování série Battlefield nakonec nikdo jen tak nepřebije. O povolávacím dopise až později, připomeneme si ale i dlouho očekávané rozšíření pro The Sims 4 nebo bohatší ligovou nabídku konkurenčního virtuálního fotbalu PES 2019. Pojďme s láskou ke hrám uzavřít měsíc lásky.

POVINNOST VOLÁ?

Battlefield V patří k nejočekávanějším titulům letošního roku, není tedy divu, že se diskuze o jeho zasazení vedly téměř od vydání předchozího dílu. Úspěšný historický návrat s podtitulem 1 předznamenal nové směřování série, předpokládali jsme proto, že se po první světové válce vypravíme v pokračování do světového konfliktu druhého. A sílící hlasy spekulací se skutečně nemýlily. Battlefield V přenese epickou bojovou vřavu na druhoválečná bojiště.

Samozřejmě je na hráčích samotných, zda takové rozhodnutí přijmou s radostí, nebo si postesknou nad nevyužitým potenciálem ve hrách stále neprozkoumaných konfliktů. Na druhou stranu si tandem EA/DICE stále nechává dvířka pootevřené a za pár let bychom se klidně do Vietnamu nebo Koreji vypravit mohli. Jisté je jen jedno, opět zapláčou milovníci historické přesnosti a autenticity. Hned z prvního traileru je nadmíru jasné, že tahle druhá světová bude trochu… svérázná.

Kauza? Ženy! Zástupkyně křehčího pohlaví si v sérii hledají stále více místa, ostatně ve čtyřce i posledním pokračování figurovaly v hlavních rolích. A zdá se, že ani tentokrát studio ze své snahy o srovnání pohlaví neustoupilo. Akční ženská hrdinka vede ve frenetickém traileru celou jednotku, mimojiné vyzbrojenou i umělými končetinami, a fanoušci se hned bouří. Je již tradicí, že každý černoch v uniformě Německého císařství, každá žena s Thompsonem v ruce vyvolává negativní emoce a konzervativní hráči burcují bojkot. Čerstvé ohlasy jsou zatím spíše umírněné, dá se však očekávat, že o “neautentickém” konfliktu ještě uslyšíme.

A co tedy můžeme od nového Battlefieldu čekat? Můžeme se těšit na výpravu do spíše neprobádaných částí konfliktu, vedle obligátních Stalingradů, Berlínů, Normandií a Itálií se vypravíme například do Norska nebo Nizozemí. Také se zdá, že po loňském fiasku s finanční politikou druhého Battlefrontu dává EA definitivně sbohem season passu. Veškerý rozšiřující obsah dostanou všichni hráči úplně zadarmo, ti platící budou nicméně vypadat trochu víc “cool”. Zároveň novinka přinese detailnější úpravy postav nebo singleplayerovou kampaň, které se pro letošek zřekl její největší konkurent.

Uvidíme 19. října.

BUDEME SKÁKAT PŘES KALUŽE

Každé pokračování legendární série Sims se dočkalo mnoha datadisků, základní dvojicí, kterou dlouhá léta očekávala většina fanoušků se ale stali mazlíčci a počasí. Aktuální čtvrtý díl se už tetelí hebkými kožíšky a dovádějícími čtyřnohými kamarády (dokonce i mývaly), teď přichází na řadu i sníh a déšť. S tím jde ruku v ruce přídavek ročních období, sezónních povolání, prázdnin nebo svátků.

Simíci se tedy budou moci stát zahradníkem nebo uspořádat nové typy večírků. Samozřejmostí jsou nové činnosti vázané ke konkrétním typům počasí. Od těch příjemných, jako je stavění sněhuláka nebo dělání andělíčků až po ty neskonale otravné, jako je tradiční hrabání listí ze stromů. Zajímavě vypadá například možnost včelaření. A to všechno už 22. června.

HODNÝ PEJSEK

Včera žil fotbalový svět především završením mistrovského hattricku Realu Madrid, katastrofickým výkonem Lorise Kariuse a smutným koncem neuvěřitelné sezóny Mohammeda Salaha. Ještě předtím ale fanouškům virtuálního fotbalu udělala radost společnost Konami. Ta si totiž po ztrátě licence právě na UEFA Champions League  sype popel na hlavu a snaživě nakupuje, kde je to jen možné. Nový ročník fotbalu PES tak nabídne hned sedm nových, plně licencovaných lig. Bohužel pro našince mezi ně nepatři tuzemská HET liga ani sousedovic Fortuna liga, na své si ale přijdou ruští příznivci tamnější Premier Ligy. Podobně jsou na tom i soutěže Dánska, Portugalska, Švýcarska, Argentiny, Belgie nebo Skotska.

Ano, pro ostrovany je to hodně slabá nabídka, jejich ostře sledovaná Premier League je stále, i díky svému prakticky dokonalému zpracování, podstatně poutavější v případě série FIFA. Je ale příjemné vidět, že se i opačný tábor snaží, seč mu síly stačí.  Na straně PES navíc stojí komunita hráčů, která možná není tak rozsáhlá a zhýčkaná, jako na protějším břehu, o to je ale věrnější a místo rozsáhlých licencí si užívá dobrého fotbalu. A právě na poli hratelnosti tlačí značka na pilu mnohem více.

Dnes tedy souhrn uzavřeme s lehce kratším rozsahem. Ostatně, šetřeme síly na přicházející červen. E3 je už doslova na prahu a my se na celý ten kolotoč keynotes, show, úniků, kontroverzí, oznámení, nocí bez spánku ve společnosti pizz, Monsterů a bager prostě neskonale těšíme. Tak se těšte s námi a i v červnu nezapomeňte, Hrejte s námi!Zdroj: Vlastní

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874536
Minstriel napsal 31. 5. 2018 v 18.03

A.A.: Když vyšla Battlefield 3, tak to byla super hra. Měla zábavnej singl a perfektní multiplayer.

Editováno: 31. 05. 2018 v 18.03

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
A.A. napsal 29. 5. 2018 v 22.30

Promarnili to V jako Vietnam. Škoda.

Každý dříve děla druhou světovou, pak moderní válku, zombíky a teď zase druhou světovou. Rád bych viděl, že se ty dvě hlavní střílečky tak vzájemně nesledují - hlavně battlefield pořád dolézá za call of duty.

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 28. 5. 2018 v 17.06

_pedrox_: :D

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 28. 5. 2018 v 14.57

Minstriel: asi tak no.
A dúfam, že každý black guy bude mať aspoň 3 zlaté reťaze na krku, aby to historicky zodpovedalo realite. Psie známky sa nerátajú! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 28. 5. 2018 v 14.29

case.a: pokud Rusové nebudou mít každého druhého vojáka ženu a nebo muže černé pleti, tak to ani nekupuju :D.
Hákové kříže vyměnit za zkřížené hokejky a šup WW II je na světě :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 27. 5. 2018 v 23.18

Battlefield bude přeplácaná sračka s 5ti hodinovou kampaní,Fuck!!!!:-(...na pořádnej singl z 2 sv války se ještě načekáme..pokud se vůbec dočkáme..už mě to unavuje....Boha,jak se mě stýská po nadupané,skutečné atmošce a kvalitě famozního Medalu of Honor,prvních dvou dílech Call Of Duty a po Brothers in Arms..............

Editováno: 28. 05. 2018 v 01.21

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 27. 5. 2018 v 22.51

prso: Přesně tak. A to ještě tady borec říká, ať si o té kauze něco přečteme :D

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 27. 5. 2018 v 22.35

Kluci, zadejte si do Googlu něco jako "battlefield 5 controversy" a bezmála 100 % výsledků se bude točit kolem tohohle tématu. Bez ohledu na to, jak se k tomu stavíte, je blbost popírat, že se primárně neřeší tohle. Jasně že se řešej i jiný věci, ale protože internet being internet, hysterie převládá.

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 27. 5. 2018 v 21.30

Je to smutné, jak se každý snaží vešekerou kritiku na stranu BFV hodit na to, že jsou problémem přítomné ženy. Přesně to reflektuje tu dnešní zvrácenou dobu. Člověk něco zkritizuje a hned je napadán tím, že je nesnášenliví vůči nějaké minoritě. Trošku si o té "kauze" něco zjistěte. Celý ten humbuk není kvůli ženám...

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 27. 5. 2018 v 18.32

Ale no tak. U kauzy "BFV trailer" nejde přeci o žádné ženy ve válce. Jak je možno zjistit u velkého množství videí od známých youtuberů co působí na BF scéně nebo z komentářů po videem samotného traileru. Jde o přehnanou customizaci, která dělá s Battlefieldu barevný Fortnite. Britští vojáci kteří vypadají vzhledem jak kdyby právě utekli z cirkusu ap. :(

Nahlásit nevhodný obsah