Nové detaily o remasteru Dark Souls

25. duben 2018 11:23 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (24)

Remaster prvních Dark Souls je pro polovinu redakce Hrej jednou z nejočekávanějších událostí příštího měsíce. A přestože nás zamrzel oznámený odklad verze pro Switch, pořád si návrat do Lordranu budeme moci užít na ostatních platformách. Kolem hry se nyní objevilo několik nových informací.

Předně vydavatelství vydalo nový trailer se záběry z hraní. V kratičkém videu uvidíte především souboje s několika úvodními bossy, mezi něž patří Taurus Demon, dvojice ozbrojených gargoylů na střeše kostela v Undead Parish  a také můj osobní oblíbenec, jedlík Gaping Dragon z hlubin pod hradem nemrtvých. Mimo to vám video připomene i pekelné kývající se čepele ze Sen’s Fortress a ostré kly obrněného prasátka. Už aby to tady bylo!

Se spožděním verze pro Switch bohužel přišla i informace o posunutí network testu na této platformě. Namco Bandai ale zároveň ubezpečuje majitele ostatních platforem, že na jejich přístrojích test proběhne podle plánu a již brzy budou zveřejněna data konání. Majitele původní Prepare to Die edice na PC pak možná potěší vyjasnění okolností okolo slevy na pořízení remasteru. V případě, že původní hru vlastníte, budete si novou verzi moci pořídit za polovic. Také jsme se dozvěděli hardvarové nároky, naleznete je v tabulce níže.

Dark Souls Remastered vychází 25. května na PS4, Xboxu One a PC, nabídne podporu posílených verzí konzolí. Verze pro Switch je plánována na letošní léto bez konkrétního data. Naše první dojmy z hraní si můžete přečíst v tomto článku. Hru si lze předobjednat v e-shopu Xzone.cz.

Minimální požadavky

OS: Windows 7 64-bit
CPU: Intel Core i5-2300 2.8GHz nebo AMD FX-6300 3.5 GHz
Grafika: GeForce GTX 460 nebo Radeon HD 6870
RAM: 6 GB

Doporučené požadavky

OS: Windows 10 64-bit
CPU: Intel Core i5-4570 3.2 GHz nebo AMD FX-8350 4.0 GHz
Grafika: GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7870
RAM: 8 GB

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878494
Flois napsal 25. 4. 2018 v 15.05

Palmy: spíš si zkus založit postavu víckrát, vyzkoušet jakej styl boje ti sedí. Vše co píšeš se odvíjí od toho jakou máš zbraň. Zkus něco rychlejšího pak ty útoky budou rychlejší.
Autoaim tam funguje tak že se s příšerou otacis ne že se automaticky trefis.

Nejdůležitější rada pro darksouls je : bud trpělivý, útoč až když ses si jistej. Není hamba prvních par minut u bose jen uskakovat a hledat jeho slabiny. 90% mejch smrtí v DS je z toho že sem ztratil nervy.

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 25. 4. 2018 v 14.54

Palmy: Ahoj, co se týče počtu Estus lahviček, tak ten postupně vzroste, musíš hledat speciální itemy. Staminu si můžeš vylepšovat, nicméně ten input lag je zvláštní, s tím jsem se při hraní nesetkal, nebo rozhodně ne v takové míře, abych si ho všiml a zásadně mi ovlivnil hraní. Na jaké platformě to hraješ?

Nahlásit nevhodný obsah

20876465
Palmy napsal 25. 4. 2018 v 14.33

Off-topic trošku:
Mám rád výzvy, při výběru obtížnosti vždy beru hard, nedělá mi problém danou lokaci zopakovat tolikrát, než v ni dostane 100% skill. Dark souls 3 (jediná, kterou jsem hrál), jako jediná hra z celého portfólia, mě přesvědčila o tom, že po úvodním bossovi nejsem schopný pokračovat dál. To je to fakt tak těžká hra, nebo mě to prostě a jednoduše nejde (3 lahvičky životů je fakt bída, stamina je na úrovni 70 letého důchodce, a časový rozdíl mezi zmáčknutým tlačítkem (=pohyb nebo útok) a provedení samotného úkonu je asi nejhorší co jsem ve hrách kdy viděl, autoAim v nastavení sice je, ale ve hře máchám do vzduchu :D. Fakt to tak všechno má být ? :D...to jsou moje teď první dojmy

Nahlásit nevhodný obsah