Vychází Harry Potter pro Android a iOS

25. duben 2018 15:18 / Tomáš Tureček / Novinky / Diskuze (4)

Připravte si hůlky, nastartujte košťata a hlavně, nabijte svá mobilní zařizení. Právě dnes vychází pro systémy Android a iOS free-to-play hra Harry Potter: Hogwarts Mystery od vývojářů ze studia Disc Jam. Fanoušci knižní, potažmo filmové série, si budou moci vytvořit vlastní herní avatary a ponořit se na mobilech a tabletech do kouzelného světa Bradavic a na vlastní kůži si vyzkoušet, jaké to je, stát se mladým a nadějným čarodějem nebo čarodějkou.

Setkají se i s mnoha známými tvářemi. Hned v úvodu traileru oznamujícího vydání můžeme vidět postavu profesorky McGonagallové a slyšet hlas její filmové protagonistky, Maggie Smithové. Dále je vidět profesor Snape, Rolanda Rooch, která vyučuje létání na koštěti, nebo například Hagrid. Hráči by se ale měli setkat i s dalšími postavami z universa pera J.K. Rowlingové a slyšet i autentické hlasy herců, kteří je ztvárnili. A ano, i Brumbál bude.

"Hráči budou hrou procházet jako student jedné z kolejí školy čar a kouzel v Bradavicích. Budou mít možnost si vytvořit a vylepšovat svou herní postavu, učit se množství magických dovedností a navazovat vztahy s ostatními studenty," zaznělo v tiskové zprávě od vývojářů z Disc Jamu. Zatím nevíme, čeho konkrétně se budou týkat mikrotransakce ve hře, ale jisté je, že se v ní objeví.

Ke stažení si na mém Android zařízení ukousla zhruba 85 MB dat, což není mnoho, předpokládal bych ale, že další stahování přijde záhy, mluvilo se navíc o tom, že mobilní Harry Potter bude velký žrout dat, nedoporučoval bych tedy hrát jinde než na wi-fi, nebo s velmi výhodným datovým tarifem.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878494
Flois napsal 26. 4. 2018 v 12.29

Tak v store to nemám, takže budu muset stopit ženský tablet. Blbý náročný hry ;-)
Vím že to budu hrát sotva dvě hoďky ale tohle prostě zkusit musím :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20878235
Monte Karstark napsal 26. 4. 2018 v 10.21

Ale žere to baterku jak běsné prase

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 26. 4. 2018 v 09.23

Khalashnikovf: Myslím, že není. Je to klasická F2P mobilní hra, kde musíš čekat dlouhé hodiny na dobití energie, nebo vypláznout prachy.

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 26. 4. 2018 v 09.06

Máte to teda aspoň trochu něco společnýho s Pok Go hrou? Je tam taky nějak zahrnuto augmentovka a chození?
nebo je to prostě jen další Forced2Pay blbina?

Nahlásit nevhodný obsah