Navštivte akci Quest.exe v Bio Oko

23. duben 2018 16:43 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Herních akcí v tuzemsku rozhodně není přehršel a každou další rozhodně vítáme. Jedna taková se bude konat už tento čtvrtek v pražských Holešovicích. Pořádá ji Jarda Möwald a pokud se rozhodnete dorazit, potkáte se tam i s námi.

Quest.exe je prvním dílem zamýšlené pravidelné série setkání hráčů, herních vývojářů a všech, kteří se chtějí dozvědět něco nového o počítačových hrách. Dává si za cíl maximálně přístupnou formou dokázat, že počítačové hry mohou být mnohem víc než pouhou zábavou pro děti. Formou přednášek, workshopů, projekcí a konkrétních ukázek se pokusí rozbourat tabu, která kolem počítačových her stále přetrvávají, a nabídne dostatečně pestrý program pro ty, kteří si rádi hrají. Pro letošní rok se počítá i s podzimním termínem, jehož konkrétní datum bude ještě upřesněno.

Na českém trhu dlouhodobě chybí podobně zaměřené akce, na nichž by se mohli setkávat nejen vývojáři a zapálení hráči, ale i lidé, kterým jsou hry prostě jen sympatické a rádi se o nich dozví něco nového. Quest.exe je rozšířením toho, o co se snažíme už dva roky v rádiu – povídat si se zajímavými lidmi z herního byznysu a ukazovat, že hry mohou být minimálně stejně zajímavé jako ostatní kulturní odvětví. Vznikají tu hry, které mají takový ohlas v zahraničí, o jakém si české filmy mohou nechat jen zdát. Přesto o nich běžný Čech pravděpodobně nikdy neslyšel. Chceme to zkusit změnit,“ doufá Jaromír Möwald, autor pořadu Quest a dlouholetý herní novinář.

Akce Quest.exe proběhne ve čtvrtek 26. dubna od 20:30 v pražském kině Bio Oko. Vstupenky jsou k dispozici na adrese www.biooko.net za cenu 120 Kč. Pod tímto odkazem můžete sledovat událost na Facebooku.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20810965
mustaffa napsal 24. 4. 2018 v 11.21

Já přijdu!

Nahlásit nevhodný obsah