V SWBF2 půjde hrát za Ewoky. Co přinesou?

16. duben 2018 16:58 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Jestli je teď upřený zrak na Star Wars Battlefront II, tak snad jedině proto, že se do hry navrátily v určité podobě mikrotransakce. Je to sice pro EA důležitá položka, ale není to téma, v němž by se společnost chtěla nimrat. Mnohem radši by si přála, abychom upřeli zrak na nový časově omezený režim. No tak budiž.

Novinka nás zavede na Endor. AJ Rathbun z EA ji na PlayStation Blogu uvádí až poeticky se slovy, že síla Impéria znamená pro Ewoky pramálo. Něco nám ale říká, že sílu Impéria velice rychle pocítí. Nebo snad naopak? Novinka se totiž jmenuje Ewok Hunt. Nevinná skupinka stormtrooperů je v novém eventu náhle přepadena krvežíznivými Ewoky, kteří se ze svých stromů spouštějí s čerstvě nabroušenými oštěpy a chutí někoho zapíchnout.

Záleží na náhodě, na které straně konfliktu se hráči ocitnou. Pravidla jsou ale odlišná pro každou skupinu. Pokud se člověk ocitne v roli Ewoka, musí samozřejmě vyvraždit všechny stormtroopery do posledního dříve, než dojde k bezpečnému odletu. Stormtroopeři jsou ale lépe vybavení a jsou silnější. Jejich problém spočívá v tom, že pokud nějaký zemře, daný hráč rozšíří řady ewočích násilníků. Jednotka přežije pouze tehdy, pokud přežije do příletu extrakčního plavidla.

Novinku si budete moci vyzkoušet už pozítří. Jak Rathbun z EA poznamenává, jedná se o update, který přichází spolu s měsíčným pravidelným updatem. Do hry se tak vrátí například i krystaly, díky nimž si hráči snáz odemknou nové skiny. Právě skiny jsou jediné předměty, které lze relativně nově pořídit za skutečné peníze. Toto opatření vzniklo na základě loňské kontroverze.

Mimochodem, když už jsme ji naťukli, finanční ředitel společnosti Patrick Söderlund přiznal, že právě tato kauza měla vliv na to, jak fanoušci nahlíží na Electronic Arts jako na společnost. Doslova se nechal slyšet, že „je jasné, že hráči vidí naší společnost jinak, než my“. „Lhal bych, kdybych tvrdil, že to, co se dělo okolo Battlefrontu a lootboxů, neovlivnilo naši společnost a náš management,“ řekl.

Vedení společnosti se tak soustředí na to, aby neopakovalo chyby minulosti počínaje vynecháním některých monetizačních praktik. „Podnikli jsme některé výrazné kroky, abychom zhodnotili a pochopili určité monetizační mechanismy, lootboxy a další věci. Výsledky musí vejít v platnost ještě před tím, než půjdou na trh. Platí to například pro Battlefield a Anthem, hráči dali jasně najevo, že si podobné chyby nemůžeme dovolit. A my je neuděláme,“ řekl.

Hru si můžete pořídit na Xzone.cz.

Zdroj: PlayStation Blog

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921934
Adam2153 napsal 16. 4. 2018 v 22.47

Daj přednost časově omezenejm Ewokům před Grievusem. Bože.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 16. 4. 2018 v 19.29

hmm co by sebou mohli přinést hmm, co něco na způsob jako že si budete moci koupit trofeje, helmy stormtrooperů,který ewoci jako zabili, který se potom rozbijou a v nich bude jako nějakej loot, jo že to bude jako nějakej box a v něm jako že by byl loot a to byste si mohli koupit, no sakra ty jo kdo by tohle nechtěl že jo

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 16. 4. 2018 v 19.10

jop a zabudol som.....smrt ewokom

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 16. 4. 2018 v 19.10

len zabudol dodat, ze po skvelom update zmenili aj algoritmus odmenovania a trva dlhsie, nez si clovek odomkne postavy a odmenovanie po zapase je uz smiesne, EA dala korunu pojmu grindovanie

miesto battleroyal ewok mohli konecne pridat vesmirne bitky do offlinu.....popripadne konecne vratit cely mod z povodneho battlefieldu 2, kedy sa dalo vylodit v hangaru, sabotovat ju zvnutra a potom vyletiet....tak snad o 2 roky v dalsom diely

inac s tymto modom by mali prist aj nocne mapy.....inac nezdaju sa vam mapy mensie?

Nahlásit nevhodný obsah