Remastery původních Tomb Raider nebudou

22. březen 2018 13:40 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Není to tak dlouho, co jste mohli číst o remasterech původních herních Tomb Raiderů. Dokonce jste z nich mohli vidět i několik záběrů a následně posoudit, o jak velký skok kupředu se jedná. Ani ne po měsíci je ale všechno jinak Na Steamu se svého vydání nedočkají, oficiální záběry zmizely a studio, které na nich pracovalo, si hledá novou práci.

Tým Realtech VR vytvářel prakticky mody, které vyžadovaly původní DOS verze her k tomu, aby na Steamu remastery fungovaly. Ačkoliv tento proces není úplně standardní, zdálo se, že se jednalo o projekt oficiálně posvěcený majitelem značky Tomb Raider, firmou Square Enix. Jenže právě díky vývojářům víme, že oni už third-party licence nevlastní a na remasteru tak pracovat nemohou.

Zatímco ve stejné zprávě zaznělo, jaká bude další cesta studia (tituly podporující augmentovanou realitou na iOS a VR na PC), není zřejmé, jaký je další osud těchto předělávek. Zlí jazykové hovoří o kalkulu, který měl jen podpořit zájem o značku a možná že i o film, další variantou ale je, že se Square ujme po zájmu veřejnosti prací sám a zadá je nějakému ze svých studií.

Nabízí se například Crystal Dynamics, kteří mají se sličnou Larou největší zkušenosti. Bylo to právě Crystal Dynamics, skrze které Square vydalo oficiální prohlášení. Z něj ale vyplývá třetí, mnohem zajímavější a nejasnější varianta: „Zatímco jsme rádi za vášeň a nadšení nad sérií Tomb Raider, remastery, o nichž je řeč, byly iniciovány bez žádosti o jakékoliv povolení a jako takové nebyly nikdy schváleny,“ stojí ve zprávě.

Kromě toho se Square Enix prostřednictvím Crystal Dynamics dušuje, že v první řadě je úkolem společnosti dodávat hráčům hry určité kvality, což vyžaduje, aby všechny tituly prošly jednotnou procedurou. To už známe. Každopádně veškeré stopy, ačkoliv už byly dva díly ze tří hotové, z internetu mizí a jeho podobu už si tak nemůžete ani prohlédnout. Bohužel.

Zdroj: DSO Gaming

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20884991
Lex_ napsal 23. 3. 2018 v 19.49

šmejdi jedny zpropadený

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 22. 3. 2018 v 16.12

IDKFA: i když se jednalo pouze o demo projekt, nikoliv remake celé hry, tak zde by zastavení s velkou pravděpodobností nehrozilo. Nicobass dostal dokonce prostor v oficiální výroční knize "20 let Tomb Raider" (psáno česky), kde uvedl něco málo ke svému ukázkovému projektu. Je ale možné že povolení právě vycházelo z toho, že se bude jednat pouze o demo, nikoliv plnohodnotnou hru.

Pro ty co vás zajímá dění okolo značky Tomb Raider, zde jsou diskuzní stránky, fórum se vším ohledně her, komiksů a filmů. http://www.tombraiderforums.com/index.p…

Editováno: 22. 03. 2018 v 16.14

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 22. 3. 2018 v 14.39

Aha, tak to vysvětluje, proč ty remastery vypadaly, jak kdyby do nich investoval SQENIX celých 16,- korun.

Každopádně bych nedával název REMASTER do názvu článku, nejedná-li se o oficiální práci vlastníka dané značky. Působí to matoucím dojmem a myslím, že nejsem jediný, kdo se domníval, že jde o ofiko produkt.

A on je to MOD.

Nahlásit nevhodný obsah

20803914
Katka Stuchlíková napsal 22. 3. 2018 v 14.04

IDKFA: Řešili jsme to dole už pod tou původní novinkou http://www.hrej.cz/novinky/2018/03/11/v…
Nicobass svůj remake druhého dílu dokončit údajně neplánuje a prý to ani nikdy neměl v úmyslu. Mělo to snad sloužit jen jako hratelná ukázka do jeho portfolia. Pořád ještě trošku doufám, že to není pravda :-/

Nahlásit nevhodný obsah

20862477
IDKFA napsal 22. 3. 2018 v 13.57

http://tombraider-dox.com/ Remake druhého dílu. K dispozici je už demo.

Snad to stihnou dokončit, než se o nich dozví Square Enix...

Nahlásit nevhodný obsah