Ark: Survival Evolved míří na Android a iOS

16. březen 2018 12:29 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Netrvalo to příliš dlouho a po Fortnite a PUBG budeme psát o další původně velké hře mířící na mobilní platformy. Dlouho byla v předběžném přístupu na PC, posléze vyšla i na konzolích s cenovkou šedesáti dolarů a její náplní je jednoduše přežít. Přesto se nejedná o zástupce žánru battle royale. Řeč je o kontroverzním Ark: Survival Evolved.

Na téma této hry se v minulosti psalo hodně, ať už toho pozitivního, nebo negativního. Vývojáři vedli soudní pře s kde kým, hráči si stěžovali na otřesnou optimalizaci a nebývalé vysoké HW požadavky, a nelibost hráčů studio Wildcard pocítilo i ve chvíli, kdy autoři zdvojnásobili cenu hry, na což reagoval například autor DayZ Dean Hall. Jak říkáme, k Ark slovo kontroverzní docela sedí.

Uvidíme, co budete říkat na informace dostupné k právě oznámené mobilní verzi. Prvně je potřeba říct, že by mělo jít o kompletní zážitek. Wildcard spojilo své síly s War Drum Studios, které stojí například za mobilními porty her od Rockstaru, jmenovitě za Bully nebo GTA: San Andreas. Nová edice Ark nabídne všechny dinosaury, crafting, stavění a obecně vše, co dělalo Ark Arkem. Čili i požadavek na to, být online – stejně jako na konzolích a počítačích.

Jednu mapu by podle dostupných informací mohlo sdílet až padesát hráčů. Pokud byste chtěli hrát Ark: Survival Evolved se svými přáteli, překážkou by neměly být ani peníze. Hra je totiž na rozdíl od větších verzí kompletně zdarma, monetizovat se bude skrze mikrotransakce. Jak budou omezující a co vám bez nich Ark dovolí, pochopitelně není zřejmé. Hra by měla vyjít na Androidech a iOS někdy na jaře. Na druhé zmíněné platformě právě probíhá limitovaná uzavřená betaverze.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922632
vadetik napsal 14. 6. 2018 v 14.38

Vyzkoušeno na huawey P10lite, Rozlišení na minimum + efekty na low a jelo to sotva 20 FPS chtělo by to optimalizaci jak pro PC tak pro android.

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 18. 3. 2018 v 09.28

LGW: Sakra já chtěl něco podobného napsat a předběhl jsi mě :D Je to k smíchu a právě díky přístupu vyvojářů jsem si hru raději nikdy nekoupil ač mě láká. Jim bez přehánění hra nefunguje ani na jedné platformě a oni to vydají na mobily :D..po slovensku bych na to jen řekl "čo ti jebe"? :D

Editováno: 18. 03. 2018 v 09.29

Nahlásit nevhodný obsah

15552241
LGW napsal 18. 3. 2018 v 01.21

Trošku mi přijde, jako bych koukal na video, co mělo vyjít až na apríla. Vývojáři, kteří nedokázali optimalizovat hru po snad 6 letech vývoje ani na současné high-end PC; kterým to i na PS4 Pro a XONE X běží naprosto otřesně.. to vydají na mobily?
Tak na tohle jsem fakt zvědavej, už jenom pro tu srandu, až to bude vypadat jako minecraft a dávat 15 FPS. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 17. 3. 2018 v 09.42

Ten výkon iPadu si o to přímo říká. už jen čekám až mi trochu zlevní Civku :)

Nahlásit nevhodný obsah