Z A Way Out nepůjde do kasy EA ani dolar

14. březen 2018 12:53 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (1)

Přibližně týden nás dělí od další hry programu EA Originals. Srovnávat Fe a A Way Out je jako porovnávat jablka s hruškami, ale oba dva prostřednictvím herního inkubátoru vyrostly do své současné podoby, a tak možná určité věci sdílejí. Josef Fares v jednom z nedávných vyjádření komentoval svůj stav s vydavatelstvím, kterému leckdo nemůže přijít na jméno.

Určitou část vztahu jsme měli možnost pozorovat na The Game Awards. Možná si vzpomenete na jedno z nejbizarnějších vystoupení večera, v němž se Fares chopil slova a Keighleymu jej nechtěl vrátit, dokud nedokončí vlastní řeč. V několika málo minutách padlo mnohé, například odsouzení skutečných Oscarů s jednoznačným vzkazem, ale také to, že Fares tehdejší kontroverzi Electronic Arts neřeší a že s k němu osobně naopak vydavatel chová nadmíru dobře.

Pokud nás naše paměť neklame, už tehdy autor povedené hry Brothers: A Tale of Two Sons hovořil o tom, že z novinky A Way Out nebude mít EA ani jeden cent. Tak či onak, nedávno se vyjádřil stejně. Na druhou stranu ale Fares hovoří o dohodě, kterou udělal on sám, takže podmínky studia Zoink mohly být odlišné.

„Podívejte, musíte to pochopit. Na základě dohody, kterou jsem s o A Way Out uzavřel, EA nenáleží ani jeden dolar z případných prodejů. Každý dolar tak putuje přímo k vývojářům. Vlastně jejich směrem neproudí žádné peníze, a i tak nás EA podporuje s čímkoliv, co potřebujeme.“ Podle informací, které bývalý filmový režisér uvedl, dokonce společnost nezasahuje ani do celkové vize.

„Nijak do toho nezasahují – ani bych jim to nedovolil – takže v tomhle ohledu nám byli super oporou. Ani s tím, že hru mohou hrát dva, i když ji koupí jen jeden z nich, neměli vůbec žádný problém,“ říká. Je pravda, že tento přístup trochu vybočuje z představy o zlotřilém gigantu, který se ke svým studiím chová všelijak, jen ne dobře. Ostatně tak o EA smýšlí většina hráčů. Když nic, tak je A Way Out dobré PR, stejně jako Unravel. Ale bude i také dobrá hra?

To uvidíme 23. března, kdy hra vyjde na PC, PS4 a Xboxu One. Vy si jí ale už můžete předobjednat na Xzone.cz. Nezapomeňte, že jí sice budou hrát dva, ale vám stačí, když nákup provede jen jeden.

Zdroj: The Sixth Axis

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 14. 3. 2018 v 13.18

Nejen že to vybočuje z představ o zlotřilém gigantu, ono to hlavně vybočuje z představ o ekonomicky racionálním uvažování vydavatele.
Asi bych se, být novinářem dělajícím rozhovor s Josefem Faresem, zeptal, co všechno jim tedy EA poskytuje, co jim platí a jak chce EA z toho dostat své investované peníze zpět, ne-li dokonce i nějaký ten dolar vydělat?
Ale možná dělal pan Fares ten rozhovor ve stejně skvělé náladě jako na VGA a v tom případě mohu napsat jediné: Dobrý matroš.

Nahlásit nevhodný obsah