Iron Harvest v nových záběrech z hraní

12. březen 2018 12:52 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

Chystaná strategie Iron Harvest nás zaujala především svým originálním zasazením. Odehrává se totiž ve světě 1920+, který vytvořil polský umělec Jakub Różalski. Jedná se o alternativní verzi historie, v níž lidstvo na počátku 20. století propadlo kouzlu obřích kráčejících strojů, které se navíc po 1. světové válce staly součástí běžného života.

Ačkoli válka skončila, utajené síly stále pracují na destabilizaci Evropy, rozpoutání nového konfliktu a samozřejmě, jak jinak, i na ovládnutí světa. Na scéně figurují tři frakce - Saské císařství, které se pyšní rozvinutým průmyslem, moderními městy a silnou vojenskou tradicí, zároveň ale silně pociťující porážku a zostuzení z 1. světové války. Dalším významným hráčem je republika Polania, velká země se zaměřením na zemědělství a letitou historií, která se však ocitá mezi dvěma velkými mlýnskými kameny, jež představují sousední státy. Polania je v době hry ve fázi modernizace armády, ačkoli velká část jejího území je stále okupována.

Okupaci má na svědomí třetí zásadní stát, obří Rusviet. Síla a populační potenciál této země nemá konkurenci, zároveň je ale značně vyčerpaná po dlouhé válce. Síla cara slábne a na scéně se objevuje stále mocnější Rasputin. Šušká se už dokonce i o revoluci.

Iron Harvest je real-time strategií, která má vyjít na PC, PS4 a Xboxu One. Pyšní se například zničitelným prostředím, vaše jednotky se sice dokáží automaticky krýt, ale ne každá zeď odolá dělostřelecké palbě. Velkým lákadlem mají být také sandboxové úrovně, v nichž povede ke splnění stanoveného cíle celá řada cest. Vývojáři se nyní pochlubili novými záběry z hraní, zároveň upozorňují na spuštění kampaně na Kickstarteru, k němuž dojde zítra.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874042
hédonista napsal 12. 3. 2018 v 18.30

Stojí za zmínku, že hra je inspirována deskovou hrou Scythe.

https://boardgamegeek.com/boardgame/169786/scythe

Nahlásit nevhodný obsah

20870253
jarva209 napsal 12. 3. 2018 v 13.18

no nic moc teda.

Nahlásit nevhodný obsah