Trump s vydavateli diskutoval o násilí

9. březen 2018 15:17 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (28)

Však to znáte. Když žijete v nějaké bublině, těžko se dělá obrázek o tom, jaký na ní má názor vaše okolí. Do jisté míry to platí i o videohrách. Hráči her sice vědí, že se společnost i po letech a i přes zlepšující se situaci na videohry dívá skrze prsty, ale nemáme takový odstup, abychom situaci viděli z jejich úhlu. No a zmenšíme-li jej na násilí ve hrách, je to prakticky to samé.

Zábava poté začíná, když se násilí ve hrách ujme někdo, kdo o něm slyšel jen z rychlíku a oroduje za zpřísnění všemožných kritérií, které by jej ve hrách omezil. Donald Trump není výjimka. V období po nešťastném útoku na škole Stoneman Douglas, kdy byl střelcem teprve devatenáctiletý bývalý student, je násilí v masových médiích populárním tématem.

Ne snad v přímé návaznosti, ale prezident Spojených států si do Bílého domu pozval reprezentanty herních studií, s nimiž debatoval právě o násilí ve hrách. Připravil si pro ně ukázku záběrů, se kterou chtěl doložit někdy až zbytečnou konkrétnost jejich vyobrazení. Asi vás nepřekvapí, že své zastoupení v ukázce má Wolfenstein, Sniper Elite, Fallout, nebo třeba slavná scéna No Russian z Call of Duty: Modern Warfare 2.

„Tohle je snad násilí, není-liž pravda?“ ptal se přítomných osob. Magazín The Verge říká, že s prezidentem přítomní zástupci vedli debatu na téma několika vědeckých výzkumů, které určitou spojitost násilných videoher a násilí obecně popisují. „Několik takových témat jsme probírali... a také jsme hovořili o tom, jak rating her pomáhá rodičům, aby byli informováni a dělali vhodná rozhodnutí,“ říká představitel ESA, organizace, která podporuje americké vydavatele.

Prezident Trump ale byl podle několika zdrojů otevřený diskuzi a aktivně se zajímal o názory ostatních. Závěry v tuto chvíli žádné nejsou, nicméně zajímavá je spíše níže dostupná ukázka, s jejíž pomocí se měla přemíra násilí prezentovat. Takto vytržená z kontextu totiž snadno vzbudí podobný dojem, který nabude kde kdo – včetně politických špiček.

Zdroj: The Verge

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 9. 3. 2018 v 17.17

Hlavne je dulezity, jak se k nasili ve hrach chovaj ostatni lidi (okoli hrace). S vyjimkou dusevne narusenych jedincu zadny hraci, ani deti, nasili ve hrach neberou tak, jako ze ted pudou ven a nekoho zastreli. Berou to stejne jako kazdy normalni clovek bere nasili ve filmu apod., tzn. je to prehnane, fantaskni a nema to nic spolecneho s realnym zivotem. Je to vec o ktere se da vtipkovat a vypravet. Krom toho deti nasili ve hrach kolikrat ani nechapou ani nevnimaj.

Jakmile ale nekdo (treba rodic) prijde a pripodobni virtualni svet tomu realnymu, tak se obavam, ze to clovek muze zacit vnimat jinak a realitu si se hrou si spojit, coz muze mimo jine vyvolat skutecne nasili ve skutecnem svete. Problem tedy neni nasili ve hrach, ale schopnost rozlisit realitu od
ne-reality. A tomu hodne skodi prave rejpavi rodice, ktery svymu diteti prezentuji moznost, ze by teoreticky mohlo nekomu ublizit v realnem svete protoze ublizuje virtualnim clovickum v tom virtualnim. Garantuju vam, ze do te doby to dite neco takoveho vubec nenapadlo.

Editováno: 9. 03. 2018 v 17.22

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 9. 3. 2018 v 16.56

_pedrox_: To mnohokrát víc ;-) Ale není to o počtu zbraní, ale spíš o jejich dostupnosti a hlavně mentalitě jejich držitelů. Jsou státy s velkým množstvím zbraní mezi obyvateli (Kanada, Izrael, Švýcarsko), kde podobné problémy nemají. A přitom tam také ve velkém hrají násilné hry.

Nahlásit nevhodný obsah

15916702
Merengues9 napsal 9. 3. 2018 v 16.39

Tady není co řešit, chyba je na straně rodičů. Filmy a seriály jsou už jiná kapitola...

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
marosho napsal 9. 3. 2018 v 16.35

Není tam Zaklínač..uf :D

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 9. 3. 2018 v 16.18

Ach tie americké paradoxy... Najprudérnejšia krajina, čo sa týka sexuality, kedy aj taká bradavka je hrozný problém, a na druhej strane najväčší producent porna na svete. Problém násilia vo videohrách, ale zbraní v obehu jak voličov SMERu na Slovensku.

Editováno: 9. 03. 2018 v 16.36

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 9. 3. 2018 v 16.03

prezident Trup, to se povedlo :)

Nahlásit nevhodný obsah

20919431
j2142124 napsal 9. 3. 2018 v 15.56

Hledá něco aby nemusel řešit přímo ozbrojování nebo snad dokonce odzbrojování?
Vlastně to ani není k smíchu, jděte si o nějakém ožehavějším tématu promluvit s učitelem vašeho dítěte, budete mrkat jací jsou ve školách tmáři.

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 9. 3. 2018 v 15.46

a už je to tady zase, ohhh bože

Nahlásit nevhodný obsah