SteamWorld Dig 2 se vrátí na Nintendo 3DS

13. únor 2018 13:20 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (1)

O titulech z řady SteamWorld píšeme poměrně často a v takovém případě  se zpravidla jedná o oznámení o další zvolené platformě. A ani tentokrát to nebude výjimkou, neboť se aktuálně dozvídáme o tom, kdy SteamWorld Dig 2 dorazí na kapesní Nintendo 3DS.

Na handheld od Nintenda tento titul dorazí již 22. února a k mání bude za 20 dolarů. To by v přepočtu mělo být necelých 500 korun. Za tu cenu se i majitelé Nintenda 3DS budou moci podívat na to, jak dokázali tvůrci propojit světy a příběhy her SteamWorld Dig a SteamWorld Heist.

Druhý díl hry každopádně vsadí hráče do role postavy jménem Dorothy, jež se vydává hledat Rustyho. Tedy hlavního hrdinu prvního dílu hry, který ostatně právě na 3DS už před téměř pěti lety debutoval.

Druhý díl k zavedeným receptům nicméně kromě změny v obsazení přinesl také větší důraz na prvky klasických plošinovek a her spadajících do specifické kategorie jménem Metroidvania, tedy her kombinující postupy ze sérií Metroid a Castlevania.

Zdroj: Siliconera, Shacknews

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 2. 2018 v 16.07

Tak to je velké a milé překvapení. Nečekal jsem, že dvojka se ještě objeví na 3DS. Jedničku jsem si koupil právě na ni. I když popravdě spíše zvažuji, že si ji pořídím znovu na PS VITA a tam si taky zahraji i dvojku (a případně i Heist).

Nahlásit nevhodný obsah