Video slibuje Tennis World Tour na květen

18. leden 2018 11:40 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Včera byla řeč o chudé dosavadní soupisce tenisové hry AO Tennis mapující Australian Open. Po rocích strádání to ale není jediná hra elegánů, která se chystá. Ještě očekávanější je Tennis World Tour, a to především pro nás, neboť se na něm podílí i lidé z 2K Czech, kteří stáli za čtvrtým dílem série Top Spin.

Tennis World Tour nicméně vzniká jinde, ve studiu Breakpoint skrze vydavatelství Bigben. To se v posledních letech profiluje jako zachránce skomírajících a zdánlivě nechtěných sérií. Vzpomeňme například na jejich rallyové WRC, které sice s první adaptací skřípalo, ale každý další díl je lepší a lepší a pomalu se blíží k těm nejkvalitnějším hrám.

Příběh Tennis World Tour je ale přeci jen jiný, neboť se jedná o zbrusu novou sérii. Vývojáři tak nemají po kom převzít rozdělanou práci, ale spíše na předchozí hry navazují duchovně a snaží si z nich vzít to nejlepší. Výhodou navíc není jen absence nějaké špatné minulosti v podobě specialistů třeba ze studia Milestone, ale také i to, že TWT má čas vyzrát. Narozdíl od každoročně vydávaných sérií si s ním může studio vyhrát.

Jak moc si s ním Breakpoint Studio hraje, ukazuje vývojářský deníček. V něm kreativní režisér Etienne Jacquemain líčí, jak je pro sportovní hry důležitá animace, především pak pro tenis. Nedílnou součástí vývoje je tudíž motion capture, díky němuž mohou vývojáři zachytit celou širokou paletu pohybu tenistů. „Umožńuje nám to vytvářet ten nejvěrohodnější zážitek,“ říká.

K tomu nejsou potřeba žádní herci, nýbrž samotní sportovci. S těmi ve studiu vypomáhá bývaly člen ATP Maxime Teixeira, jehož na kurtu snímá až třicet kamer. Výsledky práce jsou k vidění v prostřízích z alfa verze hry. Samotné snímání může trvat až osm hodin. Na začátku se točí především silové údery a samotná hra, na konci poté cutscény mezi jednotlivými výměnami. Takže až uvidíte létat rakety, věřte, že i to snímala některá z kamer.

To nejdůležitější. O Tennis World Tour víme od loňské E3, a tak už začíná být na čase, aby hra vyšla. Na konci přiloženého videa sice nestojí přímo datum vydání, ale doufáme, že i vy – stejně jako my – oceníte drobný dárek. Tennis World Tour totiž vyjde už v květnu.

Zdroj: Polygon

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20893795
Mart9 napsal 18. 1. 2018 v 13.00

Synactix: No AO tennis ještě čekají nějaké patche, tak uvidíme. Popravdě mi to vydání v Austrálii připadá jako early access.

Nahlásit nevhodný obsah

20892068
Marek Selinger napsal 18. 1. 2018 v 12.38

AO Tennis se asi skutecne nepovedl, v recenzi IGN pouze 4.5/10

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 18. 1. 2018 v 12.37

Spíš "až" v květnu. A souhlasím, že tahle hra je očekávanější než AO Tennis, které zatím podle gameplay videí nevypadá moc dobře.

Nahlásit nevhodný obsah