Dontnod láká na nová videa s Vampyrem

18. leden 2018 15:47 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Od společnosti Dontnod chceme jediné: jejich Vampyr. Práce na novém projektu společnost oznámila prakticky ve chvíli, kdy vydávala první epizodu epizodické adventury Life is Strange. To už jsou bez několika málo dní tři roky. O datu vydání ale stále nepadla ani zmínka. Že se něco u nadaného studia děje ale ukazuje nová série videí.

Už teď je jasné, že francouzští vývojáři vydají jednu epizodu co následující tři týdny – spolu s tím dnešním se tak dočkáme celkem čtyř medailonků, které nám ukáží o něco více ze hry. Nejde jen o gameplay ukázky, i když i na ně dojde řada, ale můžeme se těšit i na pohled do zákulisí. První video nese název „Making Monsters“, čímž poměrně názorně říká, o čem že vlastně je. Věnuje se z velké části hlavnímu hrdinovi Jonathanovi Reidovi, bývalému doktorovi, který se přemění v upíra.

„Čím mě upíři lákají více než jiná nadpřirozená stvoření, jako jsou vlkodlaci nebo ghúlové, je jejich sebeuvědomění, že jsou to predátoři,“ říká Philippe Moreau, režisér hry. „Reida přemění tajemný cizinec ve chvíli, když se vrátí z války. Samozřejmě netuší, co se s ním zpočátku stalo,“ vysvětluje výchozí situaci hlavního protagonisty. Vývojáře lákalo spojení člověka, který věří, že věda může vysvětlit úplně všechno, s monstrem, které z ničeho nic lační po krvi.

Video toho vysvětluje mnohem více. Vysvětluje vaší roli coby predátora, který se ale setkává s lidmi, kteří s vámi sdílejí jejich život, přátele, problémy, a je jen a jen na vás, koho ušetříte, a koho si dáte k svačince. Vždycky je možnost volby a hra by vás měla nutit se ptát sama sebe, jaký život vlastně člověku bere.

„Jsme AA projekt, v kategorii her se středně velkým rozpočtem. Výhoda oproti jiným AAA hrám je ta, že máme větší kreativní svobodu. Můžeme zkoušet více věci, více riskovat,“ říkají vývojáři. Jak se jejich risk povede bychom měli vidět na jaře, byť ani nové video nám nedává konkrétnější představu.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 18. 1. 2018 v 17.38

"...Výhoda oproti jiným AAA hrám je ta, že máme větší kreativní svobodu. Můžeme zkoušet více věci, více riskovat". Kecy. Kreativní svoboda končí, jakmile si chlebodárce investor/vydavatel usmyslí, že hru chce vydat v jím stanoveném termínu. Nikde jsem nečetl, že by si vývojáři z Dontnodu hru platili ze svého.

Editováno: 18. 01. 2018 v 17.39

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 18. 1. 2018 v 16.42

Stále neviem, čo si mám o tejto hre myslieť... Snáď sa podarí.

Nahlásit nevhodný obsah