Cage a QD čelí obvinění ze sexismu a rasismu

15. leden 2018 17:15 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (56)

Namísto toho, aby na sebe studio Quantic Dream stahovalo pozornost svým Detroitem, na sebe vývojáři kolem Davida Cage upozorňují jinak. Jak už to v tu chvíli bývá, jedná se o pozornost negativní, nechtěnou. Francouzský deník Le Monde spolu s dvěma dalšími magazíny totiž poukázal na neetické chování v rámci studia.

Vedle Le Monde se k tématu vyjadřuje i Canard PC a Mediapart, kteří svorně viní studio z nevhodných praktik uvnitř vývojářského týmu. Všechny magazíny například zmiňují údajnou složku, v níž se nachází přes šest set kontroverzně upravených fotografií ve photoshopu z roku 2013. „Nejvíce šokující jsou fotky, které představují spolupracovníky týmu z Quantic Dream v sexuálních pozicích, okořeněné o homofobní nebo sexistické urážky, nebo ty, na nichž jsou prezentováni coby nacisté,“ zmiňuje doslova Le Monde.

Složka podle všeho měla kolovat napříč celým studiem a měla se dostat jak k samotnému Cageovi, tak k dalšímu z významných postav studia, jako je spoluzakladatel Guillaume de Fondaumiére, kterého jsme viděli například na akci PlayStation Experience. Celá situace gradovala zkraje roku 2017, když se mezi oběti zařadil IT manažer, který celou složku nalezl a vznesl obvinění. Cage a de Fondaumiére však svorně tvrdili, že do té doby neviděli nic tak závažného, jen nějaké věci, které byly vtipné nebo ne tak urážející.

Magazín Eurogamer zároveň vnáší do celé kauzy pohled na celé studio. Na studio, které čítá 180 zaměstnanců, z nich 83 procent jsou muži, a jejichž kanceláře prý na zdi „zdobí“ plakát mužského penisu. Sám Cage je často považován za člověka, s nímž se velice obtížně pracuje. Ironicky je nazýván označením „Papá“, „bůh“ nebo „král slunce“ pro jeho autokratické vedení svých projektů, pro dlouhou a složitou práci, a pro to, že nikoho nikdy neposlouchá.

Zároveň o něm kolují zvěsti jako o člověku, který nerespektuje ženské kolegyně a neustále na jejich adresu pronáší nevhodné vtipy, nebo na adresu své ženy či hereček, které se objevily v jeho hrách. „David Cage má velmi specifický pohled na to, jak vede své studio, které – dle svých slov – vnímá jako svůj soukromý prostor. A jako u sebe doma, i tam může říct, co se mu zrovna zlíbí,“ říká jeden z bývalých zaměstnanců. Cizí mu prý nejsou ani rasistické vtipy.

Podobné nařčení samozřejmě nezůstalo bez odezvy a bylo by jen jednou stranou mince. Cage se k celé kauze pochopitelně vyjádřil. „Chcete mluvit o homofobii? Pracoval jsem s Ellen Page, která bojovala za LGBT (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby, pozn. red.). Chcete mluvit o rasismu? Pracoval jsem s Jesse Williamsem, který v USA bojuje za rovná práva. Suďte mě podle mé práce,“ řekl Eurogameru. Guillaume de Fondaumiére byl taktéž cílem podobných nařčení: „Budu jasný a stručný: Jsou to nehorázné lži,“ řekl.

Zdroj: Le Monde

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919665
Zerosekai napsal 22. 1. 2018 v 10.48

prso: Ale Milo je karikatura, sám to přiznává, Milo sám sebe považuje za trola kterýmu stačí drbat do těhle věcí, pokud chceš inteligentní zdroj založenej na hloubkový prohlídce doporučil bych spíš Shapira nebo D'souzu a stále to nevyvrací ten fakt že ti lidi ten důvod mají ikdyž je to jen tenhle povrch, za léta si lidi vybudovali tenhle přístup a ikdyž je možná někdy nepřiměřenej není iracionální nebo nepochopitelnej, stejně jako strach z pavouků, ten je v nás zakodovanej z dob kdy byli pavouci neuvěřitelnej postrach a ted lidi vyvádí když vidí johanu v rohu pokoje, je to nepřiměřená reakce, jo, ale rozhodně není nepochopitelná, dlouhodobá zkušenost ti to prostě udělá a opět se taky vrátím k dalšímu argumentu, co udělali feministky sjw a podobní dobrýho aby vykoupili všechny tyhle blbosti? mají neuvěřitelnou kontrolu nad většinou složek života, minimálně v americe a co vlastně dokázali dobrýho? komu pomohli? maximálně tak sami sobě, což je taky samo o sobě dobrej důvod proč k nim mít averzi

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 22. 1. 2018 v 08.58

Zerosekai: Chtěl jsi říct čtvrtou vlnu ne?

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 22. 1. 2018 v 08.12

Zerosekai: A to si třeba nemyslim, že většina lidí to přesně ví a jejich podrážděnost je oprávněná. Třeba ten Milo je dobrej příklad, já jsem si loni dal tu práci a přečet tu jeho knihu Dangerous (kterou možná ani nenapsal, nebylo by to překvapivý) a tam je fakt spousta hloupostí a nepoctivejch argumentů. Třeba zrovna z feminismu (nepoužívám to proto, že bych byl nějakej zanícenej feminista, ale protože to je ilustrativní) vytváří karikaturu. Pro něj spočívá ve věcech, jako je manspreading a tak, nejde dál, klouže po povrchu a neustále opakuje, jak jsou feministky tlustý a hnusný (jeho slova, ale to je samozřejmě jeho edgy humor - zív). Vzhledem k tomu, jak byla přijatá u jeho fanoušků (samozřejmě všichni ostatní ji sepsuli), si myslim, že je to z mý strany oprávněný, a ne manipulace. Ty lidi se nesnažej pochopit, o čem ty věci ve skutečnosti jsou, ale stačí jim zkarikovaná Milova (nebo třeba právě Sargonova) verze. A proti karikaturám se bojuje snadno.
Věty jako "dnešní doba, feministky a sjw sami si vytvořili tohle prostředí" jsou strašně vágní a zavádějící. Naopak právě lidi jako Sargon a Milo na přiživování tohohle prostředí rejžujou.

Jo a teď mi došlo, že jsem dole nazval Star Wars sci-fi... Sorry:)

Editováno: 22. 01. 2018 v 08.20

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 22. 1. 2018 v 01.21

_Gabriel: Vzhledem k tomu, že on je jedním z těch uřvanců, tak si myslím, že ho přeceňuješ :)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 21. 1. 2018 v 22.22

_Gabriel: Bleh, Sargon.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 21. 1. 2018 v 19.40

prso: já taky neříkám že všechny tyhle věci znamenaj konec světa, ale jsou to důvody a tyhle důvody se kupí a pak stačí už málo. Taky si myslím že ne všechno se musí tak nafoukávat, upřímně jsou mi třeba nový sw celkem ukradený, první díl mě nenadchl druhej možná zkouknu až bude v telce, ale prostě dnešní doba, feministky a sjw sami si vytvořili tohle prostředí a svoje nepřátele. Kdyby tě někdo píchl tužkou kdykoliv příjdeš domů, ne do krve nebo tak prostě tě jen píchl, není to konec světa, přežiješ to, je ti to jen nepříjemný, kdyby tohle někdo dělal den za dnem, klidně i roky, tak se dostaneš do toho stavu kdy vyjedeš na kohokoliv s tužkou v ruce a to prostě není iracionální a není to nevědomost, jasně spousta lidí jsou idioti co jsou stejně zavrženihodní jako některý na druhý straně, ale většina lidí ví proč nemá třetí vlnu feminimusmu ráda a proč se jim nelíbí pc kultura a jejich podrážděnost je podlě mě i celkem pochopitelná. Rozhodně bych neřekl že všechno se holt nafouklo a lidi přeháněj protože to jsou nevědomí ovce, to spíš zavání manipulováním na tvé straně.

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 21. 1. 2018 v 19.13

Mitsurugi: Právě, prostě ten mix nevědomosti a podléhání strašení manipulativních šílenců jako Okamura, pak vede k úplně iracionálnímu chování, chjo...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 21. 1. 2018 v 19.08

_Gabriel: Promiň, nemám nejmenší zájem s tebou diskutovat o Star Wars, moje reakce se netýkala debaty o SW, ale debaty o SJW obecně.

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 21. 1. 2018 v 19.01

Uff, diskuze se mírně vykolejila:)

Zerosekai: Kámo, s tim Trumpem je to mnóóhem komplexnější, to fakt tady nemá smysl rozebírat. Ty populistický řeči hrály velkou roli, ale spíš to potvrzuje, co jsem psal já, spoustu lidí apriori štve všechno, co zavání "politickou korektností", takže jakmile to někdo paušálně odsoudí, má hned sympatie. To, že jsou to prázdný řeči, se už tak nezkoumá. Každopádně to je na debatu jinde.

Fact-checking!
http://www.snopes.com/black-lives-matte…
Z BLM se ustavičně dělá teroristická organizace, většinou si ty lidi ani nečetli wiki, natož třeba rozhovor se zakladatelkama.

Berkeley, jo, materiální škody nějaký byly, to, že Milo doxuje identity konkrétních lidí, na který pak jeho minioni útočej ve svym volnym čase, taky není úplně košér. Osobně bych byl v rámci free speech přítomnej na tom protestu (platí to oběma směry), ale nic bych nezapaloval, nerozbíjel, to se mi taky nelíbilo, ok. Protiargument: Charlottesville.

Damore sepsal esencialistický bludy, který obalil rádoby vědeckym žargonem. Svojí naivní sociobiologií, která nepřihlíží k nejnovějším poznatkům přírodních a sociálních věd, chtěl "dokázat", že biologická rozdílnost vede k podstatně horším pracovním výkonům žen oproti mužům. Google jako zaměstnavatel má právo vyhodit kohokoli, pokud tenhle člověk vytvářel takovýhle prostředí (možná ne úplně nepodobný tomu, co bylo v Quantic Dream, nevim, možná), prostě ho vyhodil. Damore z toho teď docela i tyje, hodně si ho teď zvou alt-right kruhy. A pokud vim, teď Google žaluje, tak uvidíme, jak to dopadne.

Na ten zbytek už nemam sílu a čas. Neřikám, že je všechno dobře, ale prostě to, že ta hysterie (a fakt jsem přesvědčenej, že je mnohem větší v tomhle "anti-PC" prostředí) vytváří z malejch problémů úplný katastrofy a lidi začínaj leckdy bláznit. Stačí říct před někym "feminismus" a on úplně zrudne vztekem, to prostě není normální. Každopádně je dobrý kritizovat obě strany, ale sakra věcně a bez zbytečnejch emocionálních zkratů.

_Gabriel: Viděla:D Mně osobně to nevadilo, protože to ve filmu není nic novýho, kór ve sci-fi (jakože nějakej politickej podtext). Chápu, že to někomu může vadit, ale aby lidi sepisovali petice a podobný blbosti. Come on...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 21. 1. 2018 v 18.48

prso: Jako vždy, naprostá pravda. Připomíná mi to celou tu hysterii s uprchlíky, kdy se všechno nafukuje, zveličuje, přehání a pak vypatlaní dementi zvolí Okamuru :D

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 21. 1. 2018 v 18.16

prso: kámo já myslím že pokud se země dostane až tak daleko že raději zvolí někoho jako Trump, jen protože jim řekl že stojí proti pc kultuře, že se postará o normální občany atd, sakra tak to asi všechno nebudou jen nafouklý , BLM prostest ve kterým tisíce lidí šli ulicema a skandovali co chceme, mrtví policajty to není nafouklý, protesty v Berkley který se zvrhly v neuvěřitelný násilí jen proto aby zabránili jednomu člověku mluvit, to není nafouklý, chlápek byl vyhozen z googlu jen protože napsal vnitřní korespondenci ve který tvrdit že muži a ženy jsou rozdílný, tot vše, žádnej sexismus prostě se vyjádřil proti jejich diversity politice a bum vyhazov a to ani nemluvím o hříších proti přírodě jako že rodiče dávaj 12ti letýmu klukovi hormony, jen protože se v tom věku rozhodl že je holka, nebo že se už narodilo první dítě kterýmu rodiče nechali napsat pohlaví neurčité. Tohle všechno pomalu přispívá a možná by to nevadilo kdyby skutečně sjw a feministky atd něčeho dosáhli, ale řekni mi v dnešní době v americe ovládaj hollywood, většinu medií i školství, čeho dosáhli? co se za ty roky změnilo k lepšímu?

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 21. 1. 2018 v 16.13

Zerosekai: Pokud někdo vnímá přítomnost ženský na plátně jako něco, co připomíná feministickou propagandu (tenhle případ), tak musí mít chorobně paranoidní život. Mimochodem, pokud jako tenhle umělec vystříháš ženský z jakýhokoli filmu, tak kromě vězeňskejch dramat jich moc delší stopáž nepřesáhne.
Oni zas tolik zhovadilostí, jak píšeš, nedělaj. Ta hysterie koření v neznalosti, nezájmu a ignoranci. Když se podíváš na konkrétní kauzy a nečteš jen palcový titulky, zjistíš, že ty jednotlivý případy jsou často dezintepretovaný a nafouklý a lidi, co za každym druhym slovem nadávaj na SJWs, politickou korektnost a feminacistky, často absolutně nevěděj, o čem mluvěj, protože je to ve skutečnosti nezajímá. Nadávat ve svý konstantní frustraci a programový nevědomosti je mnohem jednodušší.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 21. 1. 2018 v 15.24

prso: ehh tak nevím jestli je to bod pro nebo proti sjw star wars, když po odečtení všeho co připomíná feministickou propagandu máš z 2,5h filmu 46min. Ony ty sjw a feministický prvky možná nejsou tak hrozný, možná že před deseti lety by se nad tím většina lidí nepozastavila, bohužel v dnešní době už toho maj všichni plný zuby a proto se přehání, jenže dá se tomu divit, když slyšíš z leva z prava ty zhovadilosti co dělaj, pak i jemný zabrnkání na nervy vyvolá obří reakci

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 21. 1. 2018 v 14.26

Jen bych případné zájemce rád upozornil na brilantní sestřih posledních Star Wars s názvem The Last Jedi: De-Feminized Fanedit (aka the Chauvinist Cut), který ve svých maskulinních rukou vytvořil nějaký ztepilý bojovník za práva mužů a vznikl tak 46minutový safe space oproštěný o vliv subinek a SJWs, který žádné silné ženy nehyzdí.
http://www.theguardian.com/film/2018/ja…

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 21. 1. 2018 v 13.54

_Gabriel: Fajn, co třeba tohle: Luke, který lže, aby vypadal dobře a je v podstatě zodpovědný za úspěch Prvního řádu, je na konci vyobrazen jako hrdina, který všechny zachránil a ještě se obětoval.

Víš co, zahrajeme si takovou hru. Ty budeš diskutovat pouze moje argumenty a já udělám totéž. 3,2,1, teď!

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 21. 1. 2018 v 12.54

_Gabriel: A kdyby to byl muž, nezměnilo by se vůbec nic.
(bez osobních útoků je argument vždy přesvědčivější, m8)

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 21. 1. 2018 v 12.19

_Gabriel: Taky to nebyla jediná část mého komentáře. Uklidni se, doteď to tady byla normální diskuze.
V tom případě mi pověz, co konkrétně tě tedy uráží. Velitelky ve Star Wars? Hrdinky, co posouvají děj?

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 21. 1. 2018 v 11.32

_Gabriel: Vždyť žen v hlavních rolích bylo v TLJ zhruba stejně jako mužů. Dokonce bych se vsadil, že pořád jsou méně času na kameře, než mužští herci. Pokud se kvůli víceméně stejnému obsazení mužů a žen zvedne taková vlna nevole (schválně se podívej na většinu ostatních filmů a jak se to tam obvykle má s "politickou korekností"), tak očividně různá feministická hnutí asi ještě stále nejsou úplně k ničemu.

Ne, vážně, nemůže to být lidem prostě jedno? Mě u filmu zajímá, jestli to je dobrý herec nebo ne, ne jakého je pohlaví. Nebo vy tak moc nevydržíte pohled na ženu, že jich musíte mít na plátně co nejméně?

Editováno: 21. 01. 2018 v 11.37

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 21. 1. 2018 v 01.41

KnedlikCZ: Svět je řízen mafií černých transsexuálek, jejíž cíl je vyhladit všechny bílé muže z povrchu země.

Nahlásit nevhodný obsah

20921825
KnedlikCZ napsal 20. 1. 2018 v 19.24

Ty vole to tady máme pěkný subinky. All Women Are Queens :D

Nahlásit nevhodný obsah