PS4 v prodejích poráží předešlou generaci

9. leden 2018 10:13 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (44)

Během zhruba deseti let existence se na trhu prodalo odhadem 80 milionů kusů konzole PlayStation 3. A čtvrtá generace tohoto herního zařízení by to samé mohla dokázat už během poloviny této doby. Společnost Sony se totiž nově pochlubila tím, že díky štědré vánoční sezóně dosáhly celkové prodeje již téměř 74 milionů konzolí.

Samotná vánoční sezóna přitom s téměř šesti miliony konzolí znamenala málem deset procent z celkových prodejů, i tak ale mohlo být o něco lépe, neboť i přes zjevný úspěch se jedná o meziroční pokles. Konkrétně jde o 5,9 milionů oproti 6,2 milionům.

A to není jediným úspěchem tohoto giganta, neboť počet předplatitelů služby PlayStation Plus již činí téměř polovinu z celkových prodejů – 31,5 milionů. Celkově navíc hráči v měsíci prosinci nakoupili hned 55,9 milionů her (a to jak v kamenných obchodech, tak i v rámci digitální distribuce), což znamená meziroční nárůst o 5,5 milionů. Celkově se pak na PS4 prodalo již úctyhodných 645 milionů her.

TITULY SE NA PSVR JEN POHRNOU

S tím souvisí i zpráva o poměrně dobrém zdravotním stavu virtuální reality v podání PlayStationu. PSVR prozatím dokázal oslovit již více než dva miliony hráčů po celém světě a tyto plánuje Sony potěšit obrovskou řádkou her.

V tomto roce se tak mohou majitelé PSVR těšit na téměř zdvojnásobení celkové herní kolekce. K současným zhruba 150 titulům má dorazit dalších (odhadem) 130 a vybírat by tedy rozhodně mělo být z čeho. K tomu Sony plánuje představit i další dodatečné neherní funkce, mezi něž patří například virtuální planetárium či možnost sledování filmů.

Jak vidno, konzole i přidružené periferie se těší dobrému zdraví a na to konto nás může aktuálně zajímat především to, jakým způsobem se aktuálně vede konkurenci. V případě konzole Xbox One se pravděpodobně kromě odhadů nic konkrétního hned tak brzy nedozvíme, nicméně co se prodejů Switche týká, tak s těmi se Nintendo jistě opět rádo pochlubí.

Zdroj: VideoGamer.com, www.GameInformer.com, VG247, IGN, GameSpot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
13767209
leco77 napsal 10. 1. 2018 v 13.30

Masarkavtrenyrkach: takhle to rozhodně není. Kdyby ta půl generace nebyla, prostě bych hrál dále na původní a doufal, že přijde brzy něco nového. Jen nemám rád, když je něco delší dobu stejné. Jako v minulé generaci, kdy poslední 2-3 roky hry graficky stagnovaly. Ten výkon už byl vyčerpaný dávno a i když hry byly dobré, což neříkám, že nebyly, chtěl jsem tady nové železo, aby se zase hranice trochu posunula.

V této generaci, jak už jsem popisoval, to bylo celé rychlejší, než na minulé. Jednoduchá architektura, výkon vyčerpaný od začátku. Posuny prakticky nulové a navíc to už jsou čtyři roky, což je hodně dlouhá doba.

Do fotorealismu mají hry ještě hodně daleko, to si ještě pár (nejspíše desítek) let počkáme. Nároky mám přiměřené, spíše mi jde o to, aby se dlouho nestálo na místě a problém není u vývojářů, ale u HW konzolí, které to ovlivňují.

Jestli někomu nevadí nulový posun, může mu stačit i minulá generace, nebo klidně ať si hraje celou dobu na původní PS4/XO, které už dávno na své dno sáhly. Je to jeho věc, ale nevidím důvod, proč kvůli lidem, kterým je toto jedno, musí být omezováni lidi, kterým to není jedno? Až tady bude zase nová generace, doufám, že budete mít podobné kecy o tom, jak to je zbytečné a jak vám stačí (už dnes) zastaralá původní PS4ka. Na to se opravdu těším :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 1. 2018 v 12.00

Tak každý zákazník má jiné požadavky. Například leco77 je náročný na technický vzhled her a kvalitu hodnotí podle počtu pixelů, počtu snímků za sekundu, vyhlazenosti hran a kdo ví jakých podobných parametrů. Ideál je zřejmě maximální realističnost -- tedy nepostřehnutelnost rozdílu mezi syntetickým a reálným obrazem. Tak to prostě je a my ostatní návštěvníci Hrej.cz se s tím musíme smířit. Je pochopitelné, že PS4 je pro něho už čtyři roky nekvalitní produkt a mezigenerační upgrade, který přinesl víc vypočítaných pixelů, je v jeho očích naprostá nutnost.
Osobně jsem přesně na druhé straně této argumentační bariery, neboť je mi zatěžko smířit se s tím, že malířství, sochařství a jiné vizuálního umění by se mělo klanět fotografii a filmu jen proto, že to druhé je "fotorealistické".

Nevím, proč se tu tak dlouho diskutovalo o prodejích 4k televizí. Poslední údaje o prodejích PS4 Pro od Sony hovořily o 20ti procentním poměru této verze oproti základní. Nakolik se tomu dá věřit je ve hvězdách. Byl bych mírně pesimistický a to číslo bych dal spíše menší, protože je asi zájmem Sony vytvořit pozitivní buzz kolem dražšího modelu. Zajímavé ale je, že i americké prodeje 4k televizí hovoří o 20ti procentním podílu (údaj ze stránek statista.com). Takže to hezky koreluje.
Nabízí se, že kdo si pořizuje novou televizi ,sáhne po 4k modelu a následně si k němu koupí i dražší model konzole. O celkových prodejích nám to ale neříká vůbec nic, a proto je možno se jakžtakž držet jen vyjádření samotných prodejců, které jsou ale už z podstaty důvodu vzniku takového oznámení nespolehlivé.

TL;DR: Hádáme se tady o hovně.

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 10. 1. 2018 v 09.29

thebigfoot68: tak u 4K TV to je jedno. Buď máš prachy na OLED 4K, což je to nejlepší na trhu, nebo si pak koupíš cokoli jiného :-D stejně každá TV má nastavení obrazu, je to jen o tom si s tím vyhrát... půl generace byla jinak potřeba jak sůl. Už v roce 2013 nebyly původní verze terno a díky jednoduché architektuře můžou vývojáři těžit maximum z konzole od začátku. Grafické posuny skoro žádné nebyly a například vyhlazování na původních konzolích je katastrofální. Takhle máš ty samé hry, na silnějších konzolích vypadají a běží podstatně lépe, můžeš hrát online a je jedno, jestli má někdo původní, nebo silnější verzi atd. Má to jenom výhody.

Ocelotr2.0: a nebo kupovat podle toho, co ti přijde v danou chvíli ok, než být pozadu a kupovat zastaralé věci. Že to bylo kdysi drahé neznamená, že to je lepší než aktuální TV za 1/4 cenu. Tak to máš ale se vším.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 10. 1. 2018 v 08.49

Nejlepší je žít o generaci pozadu, a neřešit novinky. Většinou je to nevychytaný a drahý. Pamatuju když PANASONIC VIERA stála snad 40 000,- dneska se dává zadarmo jako zastaralý model (přitom FULL HD je furt FULL HD). Doma už mám 6 FULLHD monitorů, páč nemaj vosum metrů úhlopříčku a lidem to je málo a vyhazujou to. Takže 4K televizi si pořídím u popelnice, až bude nastupovat 8K.

Editováno: 10. 01. 2018 v 08.53

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 10. 1. 2018 v 08.34

Sony se povedl kousek hodný jablkářů - některým zákazníkům prodala jeden produkt dvakrát. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20918040
thebigfoot68 napsal 10. 1. 2018 v 01.01

PS4 prostě jede, o tom žádná. A co všechno nás teprve čeká... Snad už nebudeme poslouchat ty řeči o tom, že normálnímu hraní, jak ho známe, odzvonilo a že pofrčí ptákoviny na mobil.

Půlgenerace se mi taky nezamlouvá. Udělala ze spousty konzolistů hašteřivý chytrolíny, kteří se přou o tom, jaká 4k televize je lepší, což připomíná hádky pcčkářů o grafických kartách. Je kolem mě několik lidí, kteří si PS4 koupili jen proto, že má lepší parametry, přestože měli původní model a právě kvůli tomu kupují i 4k TV.

Editováno: 10. 01. 2018 v 01.08

Nahlásit nevhodný obsah

20867399
Semuel85 napsal 9. 1. 2018 v 19.31

Zajímavá diskuse :D
Osobně nevidím důvod jít do 4K v době kdy toho nemá moc co nabídnout a myslím že chvilku ještě potrvá než bude 4K tak rozšířené jako je dnes FHD.

Přeji Sony další uspěchy a MS to samé ať jsou už konečně konkurence schopni.

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 1. 2018 v 14.49

leco77: No tak ona full HD za 14 tisíc je lepší jak 4K za 14 tisíc RGBW a 50hz že jo :) a full HD se vyrábí i teď a i velmi kvalitní...

Hele, já bych ti odpověděl, pak ty mě, pak já tobě atd... kašleme na to. Já se jen chtěl podělit o informaci, že 4K TV se zatím moc neprodávají. Nalož s touto informací jak chceš :)

Máme slavit, že PS4 se prodalo tak úžasné číslo, tak ať vydrží, ať dostáváme dobré hry za dobré ceny a ať se zlepší konkurence, protože dobrá konkurence je pro zákazníka to nejlepší

Editováno: 9. 01. 2018 v 14.55

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 9. 1. 2018 v 14.29

Tomee: a jak vysvětlíš Heuréku, která má podobné výsledky, jako Alza? Tedy převládají 4K TV.. Navíc bych ti věřil, kdyby na Alze byly nejprodávanější TV právě FHD, kterých se logicky potřebují zbavit a hlavně by tam nebyly TV s dobrým poměrem cena/výkon. Kdyby se v TOP 10 objevily TV za 40 tisíc a podobně, bylo by to divné, ale když jsou v kategorii nejprodávanější TV kolem 13K, kde převládá 4K rozlišení a ještě s velkými uhlopříčkami, nedává mi smysl, co na těchto produktech chceš propagovat více? Vždyť takové TV se musí prodávat samy o sobě dobře. Propagovat by spíše potřebovaly zastaralé TV, kterým se třeba potřebují zbavit, nebo drahé TV, které se lehce neprodávají

Ten tvůj kamarád by měl firmám, co vyrábí TV, nahlásit, ať přestávají dělat 4K TV a nepozastavují výrobu FHD, jinak padnou na buben :-D To musí být peklo teď pro obchody, když nabídka 4K TV je mnohem větší a nikdo to nechce... za chvíli nemají co prodávat :-D

Editováno: 9. 01. 2018 v 14.58

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 1. 2018 v 14.21

leco77: Vážné si to myslíš? Žiješ v malinkaté bublině. Přečti si proč ta tvoje Alza odešla z Heureky.

Výrobce jednoduše zavolá, potřebujeme se zbavit 50 Ks této TV, oproti třeba 10% dostaneš 17% a šup, alza dá na nejprodávanější tuto TV, příští týden se ozve jiný výrobce...nemůžeš tuto statistiku brát vážně...

Přesto říkáš, že je to větší výpovědní hodnota (neuvěřitelné :) ) než informace od obchoďáka, který má na starosti sledovat trendy prodejů u sebe a konkurence... nejlepší na tom je, že on nemá důvod lhát...protože pláče nad tím, že se běžné TV prodávají více.

Takže ano, já mám v ruce jeden důkaz a jednu věci co si myslím, ale ty si myslíš obě věci. A co se dá dohledat? Prodeje eshopu?? :D:D koukni na praktiky prodejců při slevách (i těch kamenných), heureky a její nezávislosti atd...nevyhledáš nic, maximálně si přečteš co ti nabídne k přečtení :D prý dohledat :D

Editováno: 9. 01. 2018 v 14.28

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 9. 1. 2018 v 14.05

Tomee: máš tam alzu, i heuréka (v tom druhém případě není vůbec důvod prosazovat nějaký výrobek)... Alza (celkově asi všichni prodejci) budou mít vyšší marže z dražších produktů a ne z TV, které jsou za normální ceny... a určitě ta malá HD Ready TV za 5k bude pro Alzu neskutečný vývar, stejně jako ostatní TV, které mají cenu kolem 13k

co tam máš dál? Zatím tvoje argumenty stojí na tom, co ti napovídal kamarád a na tom, co si myslíš, že dělá alza. Chce to více ;)

rozdíl je, že já se opírám o věci, co se dají dohledat. Kdybych tady psal, jak můj kamarád tvrdí, že se více prodávají 4K TV a to byl celý můj argument, byli bychom na stejné pozici, jenže to na rozdíl od tebe nedělám

Editováno: 9. 01. 2018 v 14.09

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 1. 2018 v 14.01

Mitsurugi: Ne, je to přece největší eshop v ČR, proč by něco takového dělal? :D jako, že by tlačil na přední viditelné místa produkty, u kterých by mu výrobce garantoval větší marže??? Tomu se nechce věřit, vždyť je to přeci výstupní statistika prodeje...

Editováno: 9. 01. 2018 v 14.04

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 9. 1. 2018 v 13.43

leco77: Seznamu nejprodávanějších na Alze bych moc nevěřil, je dost pravděpodobně že tam fouknou to, co chtějí zrovna tlačit.

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 1. 2018 v 13.28

Mitsurugi: Omlouvám se :( Na druhou stranu, dávala někdy diskuze s ním smysl?

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 9. 1. 2018 v 13.26

Tomee: tím mazáním spíše dokazuješ, že jsi mimo a sám si to uznal. To je celé. Tvůj pohled na prodeje se zakládají na tom, co ti napovídal kamarád, který dělá kdo ví co v Datartu a na tom stavíš všechno.

Podívej se sám na alzu, možná ten obchod budeš znát a podívej se na nejprodávanější TV... můžeš si to sám ověřit. nemusíš mít ani nikde kamaráda :-D

Dokonce se můžeš podívat i na heuréka, tady ti to i ulehčím https://televize.heureka.cz/

Na alze 10 neprodávanějších TV - 8x 4K, 1x FHD, 1x HD Ready
Heureka - 9x 4K, 1x FHD

Ale ty si věř svému kamarádovi, protože to je ten nejlepší zdroj :D ano, i tady chodí debilové a ty jsi toho důkazem

Editováno: 9. 01. 2018 v 13.27

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 9. 1. 2018 v 13.21

Tomee: Díky za smazání, teď jsou dvě stránky zasrané diskuzí, která nedává smysl...

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 1. 2018 v 13.13

leco77: Musím smeknout, já fakt celou dobu věřil, že vedeme debatu (kterou si argumentačně prohrával a ztrácel se v ní) a že těm svým kecům věříš :D ...a až teď mi došlo, že jsi fakt jen troll... Stydím se a mažu své příspěvky :D Děkuji za lekci, že i tady chodí debilové :)

Editováno: 9. 01. 2018 v 13.16

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 9. 1. 2018 v 13.05

Tomee: ale já ti věřím, že v Datartu se takové TV prodávají... Na to nemusíš mít ani kamaráda v takovém obchodě... Dokonce i věřím, že se ta ve velkém prodávají i TV kolem 40" a podobně. Ale když klikneš na Alze, který je mimochodem největší obchod s elektronikou v ČR a kde lidi si vybírají z velkého mnozstvi a ne jen z 20ti vystavených TV, kde cílová jsou nejlépe lidi, co nemají internet, aby nezjistili, kolik preplaci. Tak výběr TV a prodejnost mluví jasně.4K u lidí co se orientují, vede

Ze si důchodci chodí preplacet TV v Datartu a podobně je sice pěkné, ale takoví nekupuji ani konzole, takze jaký vliv může mít prodej takových TV na prodej konzoli, a už vůbec na prodej slabších a lepších konzolových verzi?

Mimochodem jsme na herním webu, proč bych tady srovnával prodeje TV důchodcům s prodeji konzoli?

Editováno: 9. 01. 2018 v 13.11

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 1. 2018 v 12.47

Editováno: 9. 01. 2018 v 13.07

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 9. 1. 2018 v 12.44

Nejprodávanější TV na alza... 8/10 je 4K, jedná FHD, jedná HD Ready

Nahlásit nevhodný obsah