Metal Gear Survive si vyzkouší každý v betě

14. prosinec 2017 11:00 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Loňské kolínské překvapení v podobě Metal Gear Survive hráče spíše vyděsilo nežli ujistilo, že Konami je i bez dvorního Kodžimy schopné pokračovat v Metal Gear sérii. Na druhou stranu doba pokročila a hráči začínají brát Survive na milost a někteří věří, že se nemusí jednat o vůbec špatnou hru. K rozuzlení této hádanky dojde alespoň částečně už zanedlouho.

Konami totiž ke svému titulu zveřejnilo hned několik informací, mezi nimiž se nachází i informace o otevřené betaverzi, která proběhne na konzolích mezi 18. a 21. lednem. Plná hra vyjde vedle Xboxu One a PlayStationu 4 i na PC, tam se ale žádná akce alespoň dle dosavadních informací nechystá. K vydání dojde o měsíc později, 20. února.

Ačkoliv je Survive braný spíše jako kooperační akce, nachází se v něm i plnohodnotný singleplayerový režim. Vývojáři hratelnost připodobňují ke skvělému Metal Gear Solid V, s tím, že v Survive je logicky kladen větší důraz na survival elementy. Takže nás čeká stavba vlastního tábora i zajišťování dostatku vody a potravy. Jako v dalších hrách podobného žánru, kromě základních živin bude k přežití potřeba i lepší výbava, kterou nesežene jinak, než její výrobou z nasbíraných surovin. A protože se Metal Gear Survive odehrává v paralelním toxickém a nehostinném světě, mimo svůj tábor se člověk neobejde ani bez kyslíkové bomby – i ty budou pro přežití klíčové.

Právě z tohoto režimu pochází nové video, které samo o sobě vysvětluje základní herní mechanismy i akční pasáže. Možná, že hledání zpáteční „letenky“ domů nebude tak špatné, jak si někteří myslí. Právě beta by nám mohla dát odpovědi na nejpalčivější otázky, ačkoliv hráčům poskytne pohled jen na kooperaci. Pokud vám to nevadí, můžete začít vyhlížet druhou polovinu ledna. Bude tu co nevidět. A Metal Gear Survive taktéž – už teď jej můžete předobjednat na Xzone.cz. Třeba vás lákavá cenová politika přesvědčí.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
4519932
digmen napsal 15. 12. 2017 v 09.14

Nevypadá to úplně špatně. Možná, že se taky nechám zlomit. A to že tam budou lootboxy? To je přece jasné, protože nikdo při hraní nebude chtít čekat osm hodin, než se mu aktivuje možnost postavit třeba nějakou významnou budovu :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 14. 12. 2017 v 16.04

Ono to vypadá vcelku dobře. Může to být zábava a určitě i na dlouhou dobu. Ale při mém vrozeném pesimismu mám obavy, že tento žánr vydavateli krásně umožňuje zaplevelit hru placenými loot-boxy. Tím spíš, když v traileru zaznělo, že určitá surovina(?) je k mání jen jako odměna za hraní multiplayeru.

Editováno: 14. 12. 2017 v 16.04

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 14. 12. 2017 v 12.55

Možná ho vemu na milost. Přeci jen MGSV je úžasná hra, která až tak nelpěla na příběhu, což je nejgeniálnější, závěrečný Kojimův tah. Protože to jak Big Boss k Outer Heaven přišel není nic jiného než NÁŠ PŘÍBĚH. Každý z nás, kdo hrál, jsme napsali závěrečnou/svoji kapitolu MGS.

A jelikož je MGSV převážně o hratelnosti, kolik toho může Konami zkazit ?

Nahlásit nevhodný obsah