Mikrotransakce se do SWBF2 vrátit nemusí

7. prosinec 2017 14:15 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Opakovat situaci ohledně Star Wars Battlefront II je jako nosit dříví do lesa. Namáhavé a zbytečné. Kontroverzi s lootboxy a miktrotransakcemi ale neustále doprovází aura nedořešené záležitosti. I když na nátlak společnosti Disney miktrotransakce zmizely, stále se počítalo s tím, že se do hry vrátí. Nepřekvapí vás tedy, že ani to už neplatí.

S trochou nadsázky se dá říct, že dovolená PR oddělení společnosti Electronic Arts stále trvá, a tak veškeré záležitosti řeší nově zvolený tiskový mluvčí, finanční ředitel společnosti Blake Jorgensen. Ten svou novou funkci zastává srdnatě a svědomitě, ale poněkud nekonzistentně. Už několikrát se stalo, že své tvrzení následně korigoval nebo že jeho tvrzení později vyvrátil někdo jiný jako v případě vizuálních změn hrdinů. Tentokrát otáčí s tvrzením o miktrotransakcích.

Dosud platilo, že jejich stažení bylo jen dočasné, aby mohlo DICE upravit celý systém in-game nákupů herní měny Crystals. DICE evidentně horlivě pracují na různých úpravách a změnách, neboť optimalizují poměr mezi získanými odměnami a vynaloženými náklady na další hrdiny. Naposledy vývojáři zvýšili odměny pro výherní tým a i strop, kolik lze získat kreditů v režimu Arcade.

Samozřejmě se ale nejedná o konečně řešení. Jorgensen pro Glixel potvrdil, že EA naslouchá svým hráčům a snaží se pochopit, co vlastně spotřebitelé chtějí a následně jim to dopřát. „Neustále systém progrese upravujeme. Mikrotransakce jsme vypnuli, abychom mohli řešit tento systém uvnitř samotné hry. A budeme v tom pokračovat. Update vyjde ještě tento týden a i týden následující,“ řekl.

Mnohem zajímavější ale je, že Jorgensen řekl, že se vydavatelství zatím nerozhodlo, jestli mikrotransakce po těchto úpravách do hry vrátí, nebo jestli je nechají vypnuté kompletně. „Časem řekneme, jestli je do hry vrátíme nebo ne, a v jaké formě by to eventuálně bylo,“ dodal. Na konferenci NASDAQ Investor ale v témže okamžiku hovořil o tom, kolik hráčů hrají Ultimate Team režimy ve svých sportovních hrách (75 procent), a kolik z nich v nich utrácí peníze. Byla to přibližně třetina.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 8. 12. 2017 v 06.01

j2142124: Za podobné výstupy to na vánoční prémie moc nevidím :-) I když dementní prohlášení z nejvyšších míst bez konzultace s odborníky jsou teď v módě u nás i v USA, takže to třeba klapne.

Nahlásit nevhodný obsah

20917050
kat.solc napsal 7. 12. 2017 v 22.15

Oni se k tem mikrotransakcim podle me moc vyjadrovat nesmej kvuli tem soudnim tahanicim v Belgii a Nizozemsku. Ale dlouho sem to nekontrolovala, mozna uz to uzavreli a Jorgensen do toho zabrousil a neumi vybrusovat :D

Nahlásit nevhodný obsah

20919431
j2142124 napsal 7. 12. 2017 v 16.24

Myslíte, že ho k tomu nutí manželka? Jako Blaku, ty teď musíš všechno komentovat, aby jsi vylepšil obraz firmy a správní rada si toho všimla. Konečně by byly vánoční prémie a pojedeme o svátcích s mojí mamkou na Haiti.

Editováno: 7. 12. 2017 v 16.26

Nahlásit nevhodný obsah