Mario se možná dočká animovaného filmu

14. listopad 2017 18:13 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

Mariovi sice už táhne na čtyřicítku, sil má však pořád na rozdávání. Jen v posledních několika měsících se na nové konzoli Nintendo Switch objevil hned ve dvou skvělých hrách. To mu ale zjevně nestačí a rád by se stal hvězdou stříbrného plátna. Dost možná se mu to brzy splní.

S touto zprávou přišel deník The Wall Street Journal. Podle něj je Nintendo blízko podepsání smouvy se společnostmi Illumination Entertainment a Universal Pictures, na jejímž základě by následně měl vzniknout animovaný snímek s populárním instalatérem v hlavní roli. Společnost Illumination Entertainment má na svědomí filmovou trilogii Já, padouch, která světu představila oblíbené Mimoně.

Nebyla by to první Mariova návštěva na filmovém plátně. Už v roce 1993 se herní série dočkala v pravdě strašné adaptace jménem Super Mario Bros. Ta dodnes patří mezi guilty pleasure všech fanoušků nepovedených filmů, a to i přes velmi slušné obsazení. Hlavní roli si střihl Bob Hoskins, v těch dalších se objevili například John Leguizamo, Dennis Hopper nebo Lance Henriksen. Vtipnou perličkou je, že Mario je v kánonu filmu jméno i přijímení, hlavní postava se tedy jmenuje Mario Mario, zatímco jeho bratr je Luigi Mario.

The Wall Street Journal už v minulosti informal o chystaném seriálu na motivy série Legend of Zelda, který měl vzniknout pod křídly společnosti Netflix. K jeho uskutečnění ale nikdy nedošlo, necháme se tedy překvapit, zda tomu bude v případě Maria jinak.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921934
Adam2153 napsal 16. 11. 2017 v 11.51

Myslim si že Mario nikoho zajímat nebude a nepovede se. Podle mě je pro děti takovej moc... oplzlej vzhledem, nevim jak to popsat, ale když sem byl malej tak sem vždycky hrál na Super hrách Sonica a Mario tam byl taky a ten se mi prostě nelíbil a nehrál sem ho. A hlavně pokud budu vypadat a vydávat zvuky jako v Mario Oddysey :D

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 15. 11. 2017 v 11.19

Masarkavtrenyrkach: Tohle bude pošušňání pro lidi, co se vyznaj v různejch MEME a hlavně MEMEch kolem Nintenda. Už Raubíř Ralf mě rozsekal, tohle by mohlo jít o stupeň výš.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 14. 11. 2017 v 21.48

Tipnu si děj filmu: Padouch Bowser unesl princeznu Peach (mimochodem, kde je král a královna?). Náš hrdina jde doslova po hlavách nepřátel za konečnou záchranou své milované. Na jeho cestě ho občas ze šlamastyky zachrání jeho věrný bratr, který umí vyskočit o kousek výš. V závěru se ale přesto ukáže, že princezna je v jiném hradě. A bude zaděláno na pokračování. V průběhu filmu si vyslechneme několikrát ikonické hlášky "It's a me, Mario!" a "Mamamia!", takže herec dabující ústředního hrdinu bude nominován na několik filmových cen. Ještě si nejsem jistý, jestli závěrečný souboj bude obsahovat slavné červené tlačítko a nebo bude padouch roztočen za ocas a odhozen. To první by příliš připomínalo Terminátora, to druhé by na filmovém plátně vypadalo velmi pitomě i na poměry dětských filmů.

Nahlásit nevhodný obsah