Respawn se uzavřené akvizice EA nijak nebojí

13. listopad 2017 12:01 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Někteří nad akvizicí Respawnu společnosti Electronic Arts kroutí hlavou. Bojí se totiž, že se Respawn Entertainment dostává do kleští, které v minulosti sevřely například studia Pandemic nebo v před nedávnem studio Visceral. Tlak na vedení v čele s veteránem herního průmyslu Vincem Zampellou musí být enormní. Oni se ho ale nebojí.

Zampella, který před Titanfallem pracoval v Activisionu, respektive v Infinity Ward na sérii Call of Duty, se o novém směru vlastního studia rozhovořil v rozhovoru pro VentureBeat, v němž přiznal, že jde pokaždé o určitý balanc mezi financemi a vlastní volností: „Musíte se starat o bezpečí a financování vlastního studia. O to, jak se dostat k tvorbě nových her, zatímco stále ještě spravujete ty staré. Ale nebojím se. Myslím si, že kreativní svoboda nám zůstává,“ řekl.

Podle Zampelly Respawn dosáhl ideální konstelace, v rámci které je akvizice ideální pro oba světy. „Je to dohoda s EA, takže spolu stále musíme co nejlépe vycházet a to se nemění. Jsme stále ten samý Respawn a budeme dělat ty samé hry jako dosud, pokud možno ještě lepší. Naši fanoušci nám mohou věřit, že děláme to, co považujeme pro budoucnost Respawnu za nejlepší i pro budoucnost našich her,“ zaznělo z úst zakladatele a ředitele vývojářského studia.

O volnosti hovořil i Patrick Soderlund, finanční ředitel EA. Na druhou stranu právě Electronic Arts odstartovala debatu ohledně mikrotransakcí, lootboxů a finanční náročnosti vývoje AAA her a nutnosti je nějak adekvátně zaplatit, takže se ani Respawn nejrůznějším nenáviděným praktikám pravděpodobně nevyhne.

Zdroj: VentureBeat

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921912
Tataboj_ napsal 13. 11. 2017 v 12.47

U všech her od EA je poznat, kde si vzalo slovo jejich marketingové oddělení. Chci věřit, že Respawnu zůstane relativně velká míra volnosti, ale nic nenasvědčuje tomu, že to dopadne dobře.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 13. 11. 2017 v 12.19

Jistě. Samozřejmě. Upřímnost a PR kecy jdou dohromady a v životě jsem neviděl, že by někdo lhal a všechny ty kydy o tom, jak je ten který vydavatel skvělý jsou naprosto od srdce a upřímné.

Možná by stálo za to vyhrabat někde ty upřímné kecy, když měl Visceral dělat Battlefield Hardline, který jim zlomil vaz.

Určitě v oficiálním komentáři na svojí akvizici řeknou:

"Jsme v p*deli, pánové".
"Totálně v p*deli".

Nebo že by Dan Vávra o vydání u Deep Silver řekl: "Sere nás to nebetyčně , ale nebyla jiná možnost".

Editováno: 13. 11. 2017 v 12.30

Nahlásit nevhodný obsah