Switch táhne Nintendo kupředu

10. říjen 2017 13:51 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (7)

Analytik společnosti NPD Group, což je skupina operující ve dvou desítkách zemí a společnost, jež patří mezi deset nejvýznamnějších svého druhu na světě, vidí ve svých prognózách Nintendo Switch jako černého koně současného konzolového trhu a hlavního tahouna japonského Nintenda.

Mat Piscatella na Twitteru sdílel svoji prognózu, dle níž by se Switch mohl stát největším startem nové konzole od roku 1995. To je bráno z pohledu prodejů fyzických kopií softwaru a řeč přitom je, dle dalších upřesňujících tweetů, o jednom kalendářním roce. To znamená, že konečný verdikt bude jasný nejdříve v březnu příštího roku.

O úspěchu konzole nicméně tak jako tak nemůže být pochyb a Nintendu zkrátka sázka na mezigenerační skok a na implementaci kapesního hraní zjevně vychází. Otázkou ovšem pochopitelně je momentálně zejména to, jak to bude s prodeji her ostatních vydavatelů a vývojářů, zatím má však i Nintendo celkem dobře našlápnuto i v tomto ohledu, neboť podporu slibují kupříkladu Bethesda i EA. Oba tito velikáni herního trhu přitom opustili předešlé Wii U mezi prvními.

Velkým příslibem je také narůstající pozornost indie vývojářů, pro které je Switch zajímavou platformou a kde mají také k dispozici dostatečné zázemí. Zda to ovšem bude stačit a Switch se stane skutečně tak významným, jako Piscatella a jemu podobní naznačují, to ukáže až čas.

O váš názor se s námi každopádně můžete podělit v diskuzi pod článkem, konzoli jako takovou pak v případě zájmu můžete nalézt například i na Xzone.

Zdroj: Shacknews, GamesIndustry.biz, Twitter

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 12. 10. 2017 v 10.08

Vrzalík: "Nechápu, proč do toho Nintendo nejde." Co třeba protože by to bylo drahé, riskantní, s malou šancí na úspěch?
Dobře tedy. Položme si otázku, co by tedy uspokojilo hráče jako jsi ty?
Nová konzole od Nintenda by musela tedy být technologicky na výši. Co by tedy musela mít? CPU na úrovní i5 nebo i7? Šestijádro, někde kolem 3GHz? GPU někde na úrovni GTX 1070, nebo spíše 1080? Nebo by stačilo, aby to bylo rychlejší než Xbox One X? O kolik? Nebo by to mohlo být stejné? Uspokojilo by to zájemce? A kolik by to muselo stát? Dodavatelů takto výkonných čipů je málo. V podstatě buď AMD nebo Intel/nVidia. Ceny tomu odpovídají. Microsoft bude schopen XOneX prodávat někde kolem 14 tisíc. S cenou do 15 tisíc by se Nintendu podařilo postavit něco výrazně lepšího jen stěží. S cenou nad 15 tisíc by oslovilo skutečně jen velké fanoušky a s prodeji by to vypadalo bledě.
No a pak tady máme software. To je ještě větší potíž. Neustále slýcháme nářky nad tím, že Microsoft není schopný pro svůj nejlepší hardware dodat adekvátně špičkový software, který by ukázal jeho schopnosti. Ani Sony není schopna ročně vyprodukovat více jak jeden maximálně dva AAA tituly! Všichni asi už chápeme, že dělat velké produkce je obrovsky drahé a časově náročné. Proč si pak lidé myslí, že Nintendo by na tom nebylo jinak?
Často zmiňovaný argument je, že s technologicky špičkovým hardwarem by bylo dostatek her od jiných vydavatelů. Je zřejmé, že by bylo jednodušší na takovou konzoli portovat dostupné hry. Odhlédněme od toho, že jiné vydavatele primárně vždy zajímá jen penetrace trhu a složení trhu, hardware platformy je troufám si tvrdit až podružná věc. Takže bychom měli skvělé Nintendo hry a všechny ty assassíny, destiny, geteáčka a battlefieldy pěkně na jedné krabičce.
Až na to že neměli.
Proč? Protože tahle představa by platila jen ve světě, kde by nebylo Sony a Microsoft. Jenomže oni tady jsou. A oni by se postarali o to, aby do roka od vydání téhle úžasné Nintendo konzole byla na trhu zase jejich technologicky úžasný krabička. S jejich exklizivními Halo a Forzami a God-of-wary. A s lépe vypadajícími assassíny, destiny, geteáčkami a battlefieldy.
Tomu se říká console-war. A byla tady v historii už několikrát. I Nintendo se jí zůčastnilo. Naposledy s Gamecubem, což byla technologicky výborná hračka, která výkonově převyšovala Playstation 2 a možná i XBox. A k ničemu dobrému to pro Nintendo nevedlo.

Chce to vidět věci ve větší perspektivě. Pokud nejsou Nintendo hračky pro tebe, může být. Jsou tu další platformy. Jsou miliony jiných, kterým se Switch (a stále i 3DS) líbí s tou nabídkou her, jaká je. Nintendo se do console-war pouštět nechce, a proto vždy přichází s něčím odlišným oproti konkurenci.

Editováno: 12. 10. 2017 v 10.10

Nahlásit nevhodný obsah

20911371
yenda1042 napsal 11. 10. 2017 v 15.28

Vrzalík: Uteklo by ti toho spoustu = exkluzivity. Žádná konzole nikdy nebude mít všechny hry. Možná emulátory narvané PC.

Nintendo si dělá věci po svém. A pokud to vezmeme v širším záběru, tak úspěšně. Switch nerozjede všechny supr čupr hry. A ty které se chystají se budou muset graficky "přizpůsobit". Ale to se dá pro mnohé skousnout tím, že nejsem vázaný na jednu místnost. Portabilita je velkou výhodou.
Vidím to u sebe. Nechci stolní PC, stačí mi noťas. I přes zjevné nevýhody v tom je pro mne pořád víc plusů.

Ale největší výhoda Switche je v tom, že vám dělá společnost na WC po předchozím dni stráveném ve společnosti burčáku. To je jasný. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20909380
Vrzalík napsal 11. 10. 2017 v 13.15

Herní handheld na cesty a pro fanoušky first party Nintendo herních titulů. Nic víc, nic míň. Nintendo nemá technologie či chuť konkurovat stolním konzolím a přímo postavit něco proti Xbox One X či PS4 Pro? Tam by byla určitě ochota i motivace dělat všechny 3rd party hry, co jsou na všech ostatních platformách + by ta konzole měla všechny exkluzivity od Nintenda. Do takové konzole bych šel. Nic by mi neuteklo, nepotřeboval bych jinou platformu na všechny ostatní 3rd party hry + bych si zahrál všechny Nintendo tituly. Značka ideál. Nechápu, proč do toho Nintendo nejde.

Nahlásit nevhodný obsah

20911371
yenda1042 napsal 10. 10. 2017 v 17.18

Rok 2017 má co se týče úspěšnosti Nintendo v kapse. 27.10 se koná de facto hlavní launch Nintenda Switch.
V době kdy půjde SMO do prodeje bude prodáno kolem 7mil. konzolí. Ona vůbec ta prostinká rovnice Mario+Holidays = všichni víme.

Spíš bych se díval na 2018.
Chce to trpělivost. Sám na sobě to pozoruju. Kde je Virtual Console? Čekám, že Rockstar Games si nenechají ujít příležitost ještě chvíli nechat GTA V plápolat. Jak dopadne Switch v Číně? Příští svátky Pokemoni nebo Metroid(asi ani jeden)? Co Animal Crossing? A Luigi Manson?

Otázek mnoho. Ale Nintendo to dle mého dělá dobře. Pouští to postupně.

Jinak v redakci Hrej byste měli mít jasno. Považujete Switch za primárně přenosné zařízení. On někdy dopadl handheld od N špatně?

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 10. 10. 2017 v 17.12

Masarkavtrenyrkach: Jako třeba Metroid Prime 4?

Žádná konzole se neobejde bez 3rd party podpory pokud chce být opravdu úspěšná, ani ty od Nintenda. Switchi se zatím daří, ale to nemusí vydržet. Nepotřebuje nutně ostrouhané porty AAA her, ale 3rd party exkluzivity jako dostává 3DS by se mu dost hodily.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 10. 2017 v 16.59

Ocelotr2.0: Ale vůbec nejde o prodeje západních "dospělých" her. Kdo o ně má zájem, má dostatečnou možnost si je zahrát jinde. Nintendo se kupuje pro unikátní zážitek buď z her samotných, nebo z možnosti je hrát na cestách nebo ve více lidech. Velmi dobré prodeje tady byly už od počátku bez ohledu na Skyrim, FIFU nebo oznámený Doom. Navíc si troufám tvrdit, že druhá jmenovaná hra alespoň na US trhu přílišnou oblibou netrpí.
Pokud nějaké hry osloví i nehráče Nintendo her, tím líp. Ale Nintendo se bez nich obejde. Myslím, že ve svých interních plánech s nimi ani moc nepočítá, protože to by měli v plánu nějaké ty, jak píšeš, "západní dospělé" hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 10. 10. 2017 v 14.38

Jde o to jak se budou prodávat západní "dospělé " hry. Prodeje titulů od Bethesdy podle mne ukáží všem, jak hráčům, tak zápapadním vývojářům má li Switch cenu. Dobré prodeje Nintendo EXCLUSIVE HER jsou zaručeny, prodeje third party titulů, ukáží má li Switch budoucnost. Když se budou prodávat dobře znamená to, že i lidé, co nemusí Mária, jsou ochotni do Switch investovat. Nebudou li se dobře prodávat podpora 3rd party vývojářů začne rychle klesat.

Editováno: 10. 10. 2017 v 14.38

Nahlásit nevhodný obsah