Sony neplánuje konkurovat Switchi

26. září 2017 14:25 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Andrew House se v rámci výstavy TGS rozpovídal o současné situaci na konzolovém trhu a vypustil do světa zajímavé komentáře týkající se jak samotných plánů Sony, tak i pohledu na současnou konkurenci.

Řeč je zejména o nepřímou konkurenci v podobě konzole Nintenda Switch, která se v poslední době těší značné oblibě a která si uzmula z celkového trhu již citelný díl. Dle House se však prodeje Switche pravděpodobně prakticky vůbec nepodepsaly na prodejích čtvrtého PlayStationu a z toho přímo vyplývá další část jeho komentáře.

Switch je dle House vyloženě hybridní konzolí a cílí zkrátka a dobře na poněkud odlišné publikum. A právě odtud také pramení i to, že si konzole od Sony a Nintenda vzájemně do zelí nelezou, a to ani v dohledné budoucnosti.

Sony se dle slov CEO Sony Interactive Entertainment totiž zaměřuje zejména na zábavu v obývacím pokoji, na západních trzích obzvláště. S tím souvisí i ukončení snah protlačit na trh v širším měřítku Vitu. U té je nám známo, že se nesetkala s velkým úspěchem, a to prý zejména proto, že uživatelé a hráči na západě mají rádi v kapse jediné ucelené zařízení, a tím jsou v současné době pochopitelně chytré telefony.

Zde zřejmě Sony podcenila situaci a jakýkoli důraz na Vitu je v posledních letech již neaktuální. Kupříkladu takoví indie vývojáři sice platformu živí i nadále, Sony má však jiné plány a na to konto Andrew House vyloženě říká, že přímou konkurenci Nintenda Switch ani neplánují a tato společnost tedy zůstane u takzvaně velkých dobrodružství vázaných pouze na naše obývací pokoje.

Zdroj: Siliconera

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911371
yenda1042 napsal 26. 9. 2017 v 17.02

Nejsou pitomý. Případ s Vitou mi připadal, že Sony narve všechno do výkonu, takže 3DS bude proti tomu taková drahá kalkulačka. Ovšem kalkulačka s knihovnou her, které Sony konkurovat nemohla.

Switch to samé. Proč vydávat konkurenční zařízení na cesty, když koníčci ve stáji Nintenda nemají konkurenci?

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 26. 9. 2017 v 14.32

A nerad to říkám nemá na to. I když je Vita skvělej handheld (software aside) okolo Nintenda je takové handheldové fluidum, že ani prognózy těch co mu prorokovali zkázu (včetně mě a M. Pachtnera) nemaj šanci.

Otcové hrající na GBA (Gameboy Advance) pod hrozbou mučení donutili své děti hrát na Switch a generace pokračuje. já pro osvětu kolem Nintenda dělám co můžu. Kámoše se třema dětma (klukama) jenž již vlastnil PS4 jsem ke koupi Switche donutil a věřte nebo ne je šťastnější. Kucííí maj dvě konzole a on se ženou víc volna. NKCM !

Nahlásit nevhodný obsah