Zkušený vývojář opouští Naughty Dog

14. září 2017 11:10 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

Jméno Bruce Straley vám příliš povědomé být nemusí, tento chlapík však v roce 1999 jako tehdy ještě pouhý tvůrce textur nastoupil do týmu Naughty Dog a nyní a o osmnáct let později z vývojářského studia odchází z pozice spolupracujícího vedoucího vývoje řady velkých titulů.

V minulosti se Straley podepsal například na titulech Jak and Daxter, Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, The Last of Us včetně přídavku Left Behind a svůj díl práce odvedl i na Uncharted 4: A Thief’s End.

příspěvku na blogu týmu nicméně oznamuje odchod a popisuje těžké rozhodnutí i loučení s týmem, který mu za ta léta přirostl k srdci a který mu fungoval jako druhá rodina. Důvody odchodu jsou v současnosti neznámé, dá se však předpokládat, že za tím může být touha po změně či dlouhodobé pracovní vytížení.

Další plány tohoto tvůrce jsou však zatím neznámé, Straley ovšem vyzývá ke sledování jeho Twitter účtu, kde slibuje snad již brzy odhalit své další aktivity. Utíkat od kreativního procesu však prý nehodlá a určitě bychom tedy o něm v dohledné budoucnosti mohli opět slyšet.

Zdroj: DualShockers, USgamer, Eurogamer.net, Shacknews

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20825828
OneShot napsal 14. 9. 2017 v 15.03

Amen. Bruceovi přeju, ať se mu i v budoucnu daří, tak jako v Naughty Dog. Těžko říct, jak bez něj dopadne další Last of Us, byl takovou protiváhou Neila, a právě to dělalo jedničku tak skvělou. Proto mám o dvojku trošku strach- Neil je sice skvělý vypravěč, ale s akcí už si tolik nerozumí. Farewell, Bruce.
P. S. Asi bych do článku nepsal, že není příliš známý, to si zrovna Bruce Straley nezaslouží.

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 14. 9. 2017 v 13.01

Sice ho vůbec neznám,ale musel to byt frajer...snad to neohrozí kvality budoucích titulů.

Nahlásit nevhodný obsah