Autoři Starboundu mísí Stardew s Potterem

13. září 2017 11:49 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Vývojáři sandboxového 2D Minecraftu Starboundu a vydavatelé veleúspěšného Stardew Valley, Chucklefish Games, lákají herní svět na novou hru. Popisují ji netradičně, něco jako když se Stardew Valley spojí s Harrym Potterem. Informace o projektu přinesl magazín PC Gamer.

Vezmeme to z gruntu. Oficiálně stále ještě nepředstavená novinka, jejíž název zatím neznáme, bude akční RPG, v němž se budeme starat o svou postavu podobně jako ve zmíněném Stardew Valley. To je jedna část spojení, tou druhou je zasazení. Novinka se totiž odehrává v čarodějnické škole. Ne náhodou – základní ideou hry je stimulovat lidskou představivost, tak jako se to dařilo právě knihám Joanne Rowlingové.

O těchto ambicích hovoří Finn Brice, výkonný ředitel společnosti a také hlavní designér bezejmenné novinky. „Když jsme dokončili Starbound, nechali jsme tým debatovat nad tím, jakou hru udělat příště. Všichni ale chtěli něco kratšího, než byl Starbound, a tak padla volba na Wargroove. Ale překvapilo nás, že vedle něj se lidem zalíbila myšlenka vytvořit hru z čarodějného světa. Měli jsme pocit, že se chytí obojí, a tak jsme se rozhodli zpracovat oba projekty.“

Od oficiálního odhalení nás ještě nějaký čas dělí. Studio se chce ujistit, že jakmile s něčím přijde, bude to mít tu správnou atmosféru, která hráče uhrane. Že se komunita začala zajímat ukazují i reakce na první střípky na Twitteru. „Reakce byly úžasné a je prostě super vidět, kolik lidí se zajímá o simulaci školy čar a kouzel, tak jako my,“ řekl Brice. Navíc dodal, že se autoři leccos učí i od Stardew Valley Erica Baroneho: „Líbí se nám myšlenka propadnout kouzlu herního světa a zamilovat se do něj a této myšlenky se držet. Základní mechanismy jsou samozřejmě také důležité, ale naším cílem bylo vytvořit svět, které by byl zábavný a okouzlující natolik, že byste v něm chtěli být,“ dodal.

O inspiraci jsme už hovořili, ale nad rámec zmíněných děl Abi Cooke Hunt, jeden z designérů, řekl, že ve skutečnosti bylo největší inspirací Kiki's Delivery Service (česky Doručovací služba čarodějky Kiki) od studia Ghibli. „Dále to byla knižní série Old Kingdom (Staré království) Gartha Nixe a knihy s Toničkou Bolavou od Terryho Pratchetta.“

Do té doby, než novinka vyjde, máte alespoň čas si všechny tyto hry zahrát, filmy zhlédnout a knihy přečíst. O Starém království hovořil například David v jednom z hPodů, a jeho barvitý popis knih Sabriel, Lirael a Abhorsenka si možná ještě vybavíte. A pokud ano, uznáte, že nás v chystané hře od Chucklefish čeká barvité a zajímavé dobrodružství.  

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20845348
Lahva napsal 13. 9. 2017 v 17.16

No, každopádně si počkám na finální verzi. u Starbound jsem měl problém, že jsem v tom strávil hodiny když se to objevilo na Steamu. Pak už nebyla nálada se vracet. Ale jestli by se jim povedlo naladit takovou příjemnou atmosféru kouzelnického světa jako z HP, tak se těším.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 9. 2017 v 12.21

O herní náplní se tedy autoři nezmínili. Škoda, že neuvedli, jakými hrami se nechali inspirovat. Tedy kromě Stardew Valley.
Moje tipy:
Starost o postavu: Fantasy Life
Starost o komunitu: Animal Crossing
Starost o komunitu ale v magické škole: Enchanted Folk and the School of Wizardry
Farmaření: Harvest Moon (kterým se inspirovalo Stardew Valley)
Farmaření + Souboje: Rune Factory

Nahlásit nevhodný obsah