Ubisoft představuje novou online střílečku

12. září 2017 10:16 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (6)

Ubisoft Reflections nejsou na herní scéně žádnými nováčky, hry vyvíjejí už přes 30 let. V minulosti studio přineslo takové tituly, jako je Shadow of the Beast,Destruction Derby, série Driver,  podílelo se i na velkých současných hrách typu Assassin’s Creed: Syndicate nebo Tom Clancy’s: The Division. Kromě toho v Reflections vznikla i dvojice her Grow Home a Grow Up. Nyní oznamují nový titul, který vzniká prozatím exkluzivně na PC.

Jmenuje se Atomega a jedná se o online multiplayerovou FPS, která vznikla jako kreativní experiment v relativně malém týmu a jejím cílem je podívat se na žánr z nového úhlu a přinést svěží koncepty, jež by měly překvapit a potěšit zvědavé hráče.

Děj Atomegy se odehrává na samotném konci času, kde se realita velice rychle rozpadá. Existují už jen extrémně pokročilé formy post-biologického života, které se nazývají Exoforms. Ti ovládají jak hmotu, tak energii a jsou posledními vzdálenými příbuznými lidí i strojů. Ve hře se nemůžete spoléhat na fyzikální zákony, protože ty pomalu mizí, v jádru půjde o frenetickou arénovou akci.

Hráči mají za úkol sbírat hmotu, aby z počátečního křehkého stádia Atom co nejrychleji postoupili na ultimátního mlátiče jménem Omega. Hmotu lze získat jak mírumilovně, tak i v soubojích s ostatními. Hra sází na rychlost, jednotlivé zápasy nepřesáhnout deset minut a zahrajete si až v osmi lidech. Za získávání hmoty získáváte body, majitel největšího množství na konci zápasu vyhrává. Atomega má být hrou, kterou je snadné se naučit, ale těžko ovládnout. Vývojáři pak věří, že fakt, že vznikala v malém týmu, se projeví na její originalitě a osobitosti. Vyzkoušet si ji budete moci už příští týden, na Steam totiž dorazí 19. září.

Zdroj: All Games Delta

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20787966
Wizard napsal 14. 9. 2017 v 18.23

Proč by ne, má to takovej 80' feel and look, nápadem něco mezi snakem a quakem... když to bude skutečně dobře hratelné, tak jako oddychovka může fungovat dobře. Však se dá zaseknout na hodiny i na takových věcech, jako je třeba mitosis a to je hra ryze o ukazování kurzorem.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 9. 2017 v 08.56

Bude to mít dedikované servery? Nebo tam zase za server bude sloužit jeden z hráčů, takže bude problém s konektivitou a rušením her, když to hostitele přestane bavit?
Hry se chrlí na trh vždy ve vlnách zrovna podle výdělečnosti žánrů. To se pak všichni diví, když někdo přijde s něčím originálním a svěžím, že je to tak úspěšné.

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 12. 9. 2017 v 22.23

Ale jo, kdyby to vyšlo v devadesátkách na SNES, tak by se tomu i dalo říkat zábavná hra. Neptejte se proč, ale vzpomněl jsem si při tom na Star Fox. A pochopitelně na Tetris.

Nahlásit nevhodný obsah

20862422
Kvasnica napsal 12. 9. 2017 v 20.23

Po přečtení názvu novinky obsahující slova ubisoft a online jsem dostal koprivku. Jak jsem přelouskal text a zhlédl video tak to zase nemusí být úplná blbost. Za mě bych tomu šanci určitě dal.

Nahlásit nevhodný obsah

20884991
Lex_ napsal 12. 9. 2017 v 12.48

Tak tohle upřímně vypadá hodně špatně...

Jakoby Ubisofťákům došly nápady...
přitom Driver, Destruction Derby a první Prasasín byly docela dobrý hry...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 12. 9. 2017 v 11.32

Prokrista, kolik ještě online stříleček chtějí vyprdět na trh? :D

Nahlásit nevhodný obsah