Super NES Classic Edition bude dostatek

12. září 2017 17:29 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (6)

Nintendo avizuje, že nedostatek konzolí v oběhu, jaký panoval v případě NES Classic Edition nenastane u další plánované retro konzole Super NES Classic Edition. Na to konto za společnost Reggie Fils-Aimé avizuje, že by zákazníci určitě neměli platit více, než jaká je plánovaná cena.

Řeč je tedy pochopitelně o tom, že Nintendo plánuje vypustit do světa dostatek konzolí na to, aby se zamezilo následným spekulacím a předraženému prodeji již jednou nakoupených konzolí.

Fils-Aimé v rozhovoru s magazínem Financial Times zmínil doslova dramatické navýšení výroby ve srovnání s předešlou citovanou konzolí. Zda to bude stačit, to samozřejmě ukáže až čas a situace na trhu. A vzpomenout při této příležitosti můžeme rovněž na dříve nedostatkové konzole Nintendo Switch, zatím však situace vypadá přeci jen lépe.

K situaci okolo NES Classic Edition se pak Fils-Aimé vrátil vzpomínkou na to, že takovýto zájem zkrátka a dobře nečekali. Jaká bude situace v případě další konzole, to tedy teprve uvidíme, nicméně našlápnuto má Nintendo jistě lépe. Otázkou je ale nicméně také to, jak to bude i v případě onoho samotného Switche, u něhož hrozí, že bude koncem roku nedostatkovým zbožím.

Zdroj: Ars Technica, Financial Times

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1074576
Xspy napsal 13. 9. 2017 v 14.53

Masarkavtrenyrkach: No SNES pro mne znamená především Starfox (na dvojku jsem zvědavý jestli bude jiná než betaverze ) ,Metroid ,Front Mission, Breath of Fire a Shadowrun .
100 %emulace není zaručena snad nikde , nicméně s originálním HW toho bude mít SNESmini společného pramálo (na rozdíl od různých retro Sinclairů ) SNES se dal emulovat zdařile i na prvních Androidech ,takže zas až takový rozdíl mezi mini NES a mini SNES nečekám .
Jsa rozmlsán knihovnou SNES prostě uzavřenou konzoli nechci ,ne u SNES s takovými parádami .
"Hack" NES verze byl tak pro mne prvním důvodem proč se o miniNES/SNES vůbec zajímat . Jistě dnes existují konzole , kde se veškerý HW kupuje v podstatě jen kvůli jednomu titulu (ehmm zrovna od Nintenda) ale SNES pamatuje lepší časy , tak proč se spokojit s málem ...

Editováno: 13. 09. 2017 v 15.07

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 9. 2017 v 11.59

Xspy: NES Mini ani SNES Mini žádné dokupování her nepodporují. Ano, NES Mini se dá hacknout a nalít tam klidně celou existující NES knihovnu. A to velice snadno. Nikdo samozřejmě ale nezaručuje, že všechny ty hry jedou na 100% správně. Možná něco takového půjde i u SNES Mini, ale potíž vidím v tom, že emulovat SNES už není až tak snadné jako NES, a tak tam může být větší procento her, které pojedou špatně. Uvidí se.
Osobně je mi líto, že tam chybí jen Chrono Trigger (i když DS verze je v některých ohledech stejně lepší) a Donkey Kong Country 2, který je povšechně považován za lepší. Takže mi SNES Mini vyhovuje tak jak je.

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 13. 9. 2017 v 11.22

Takže koukám na tu EU verzi a zjišťuji , že celou dobu jsem měl doma klona SNES od vietnamců . Hmmm ale po SW stránce to byla spíš NES :/ (Atari 2600 aka Rambo hry jsem také vlastnil )...
No mne spíš zajímá jestli i tady půjde měnit obsah a přidávat svoje ROM . Přeci jen o originál Nintendo mi jde až v poslední řadě a Android dnes dokáže rozhýbat spoustu emulátorů. Jen to ultimativní balení s dostatkem IO portů (joypady,HDMI bez DRM , sloty na originál cartridge) prostě na trhu citelně chybí.
Člověk by hned bral Pandoru , ale cena je vysoko , výkon nízko a ... Rasp sice má základnu , ale ten výkon ...nehledě na ceny za moduly .
Ale chtělo by to po všech stránkách něco víc než telefon s MHL a bluetooth ovladačem na kterém jedu teď ...

Nahlásit nevhodný obsah

20913213
Lexahraje napsal 13. 9. 2017 v 10.56

Masarkavtrenyrkach: Přesně já chci EU verzi takovou jakou jsem měl u televize :)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 13. 9. 2017 v 08.23

UPDATE: A MINI-NES se vrátí na pulty příští léto. ZDROJ TWITER: http://twitter.com/NintendoEurope/statu…

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 12. 9. 2017 v 20.29

No uvidíme, jak to bude až to vyjde.
Znepokojuje mne i cena. Nintendo uvádí cca 80USD. Ale třeba právě na stránkách vašich chlebodárců zatím visí cena 3500,-Kč. Tedy dvakrát vyšší!
A ještě drobnost: Nepoužívejte ten obrázek US verze konzole. Je škaredá a taková se u nás vůbec nebude prodávat.
http://images.nintendolife.com/news/201…

Nahlásit nevhodný obsah