Microsoft oznámil Age of Empires IV

22. srpen 2017 09:13 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Tak nejen vydání remaku StarCraftu, ale také oznámení dalšího plnohodnotného pokračování strategické série Age of Empires má toto léto potěšit srdce stratégovo. Oznámení přichází pochopitelně z Gamescomu a na starosti jej má Microsoft.

Ten svěřil vývoj hry týmu Relic Entertainment (který byl Microsoftu propůjčen od Segy), jenž má již díky sériím Company of Heroes a Dawn of War z univerza Warhammer 40 000 své bohaté zkušenosti. V tomto případě se však bude muset přesunout ještě dále do historie.

Čerstvě zveřejněná ukázka hry avizuje příchod několika historických epoch rozdělených do mnoha kontinentů a spatřit tak lze indiány, Římany, samuraje a další. Na bližší detaily jsou však zástupci vydavatele i autoři skoupí.

Kromě gameplay záběrů nám tak nyní chybí kupříkladu i konkrétní datum vydání či platformy, portfolio autorů se však minimálně z hlediska strategií dostalo na PC, Mac i Linux, dá se však předpokládat, že v partnerství s Microsoftem by se výčet platforem mohl změnit.

Vedle toho se pak během včerejšího streamu pořádaného u příležitosti oslav dvacetiletého výročí značky Age of Empires hráči dočkali ještě jené milé připomínky – na podzim dorazí notně vylepšená reedice prvního dílu hry.

Na tu rovněž láká nově zveřejněná ukázka, která začíná povědomým pokřikem (a který jen tak mimochodem celkem nenápadně zazněl už během nedělní prezentace Microsoftu) a avizuje podporu 4K rozlišení, navýšení populačního limitu, předělaný orchestrální soundtrack i do moderní podoby upravený interface.

Zveřejněná ukázka pak v tomto případě již záběry přímo ze hry představuje a sami tak můžete spatřit výše uvedené novinky i některé další, kterými se reedice hry může vesele pyšnit

Datum vydání je stanoveno na 19. říjen, na webu hry se však můžete registrovat do uzavřené betaverze hry, která startuje právě dnes. K tomu všemu navíc společnost oznámila, že tyto definitivní edice pak vyjdou i v případě druhého a třetího dílu série, takže fanoušci strategických her se rozhodně mají nač těšit.

Zdroj: VG247, DualShockers, Rock, Paper, Shotgun, Kotaku, Destructoid

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20865746
vain napsal 23. 8. 2017 v 12.11

No já z toho videa pochopil tedy něco jiného než "ukázka hry avizuje příchod několika historických epoch rozdělených do mnoha kontinentů a spatřit tak lze indiány, Římany, samuraje a další." Spíš to je shrnutí prvních tří dílů včetně datadisků k jedničce (Rise of Rome) a trojce (Asian Dinasties) zakončené větou "Now a new age is upon us". Takže prostě pokračování v historii, otázka je, jak to pojmou a jaké období zvolí. Relic má zkušenosti třeba s tou druhou světovou, ale to by byl klon Company of Heroes potom, takže si netroufám hádat.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 8. 2017 v 16.26

Mitsurugi: Z čehož mají radost všichni výrobci komponent pro stavbu PC.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 22. 8. 2017 v 11.09

Masarkavtrenyrkach: Microsoft nepodporuje PC, Microsoft podporuje Windows 10. V tom je trochu rozdíl :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 8. 2017 v 11.04

To je hezké, jak Microsoft podporuje PC.
Tak teď ještě něco nového originálního na Xbox. To je taková ta platforma, co patří Microsoftu...
:-(

Nahlásit nevhodný obsah