V Kolíně EA Originals reprezentuje Fe

21. srpen 2017 20:05 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Když se na letošní E3 objevilo z EA Originals jen A Way Out, přišlo nám to jako skvělá novinka a možná ještě lepší nápad, ale zároveň nás překvapila absence nadějně vypadající hříčky Fe. Fe je totiž vůbec první hra tohoto programu, který vznikl na základě úspěchu Unravel. Od oznámení se ale po něm slehla zem. Až dosud.

„Náš program pomáhá malým vývojářům, aby mohli vytvářet menší unikátní hry. Doslova jsme za rok, co Originals funguje, hovořili se stovkami studií. Upřímně? Je to jeden z mých oblíbených programů. Vidíme tu vášeň a zapálení autorů, tedy všechno to, proč máme hry tak rádi,“ říkal Patrick Soderlund na pódiu. A po A Way Out z E3 přišel na Gamescomu konečně čas na Fe goteborského studia Zoink.

„Zoink nám skrze Fe připomínají, že je všechno na světě kolem nás propojené. Vytvořili svět, v němž ukazují určitou magii a krásu přírody stejně jako všech jejích živých bytostí,“ pokračoval Soderlund. A protože EA chce, aby si Fe zahrálo co nejvíce lidí, vydá jej kromě PC a Xboxu One a PlayStationu 4 i na Nintendu Switch.

Před novináře poté předstoupil Andreas Beijer ze studia Zoink, což připomnělo vystoupení Martina Sahlinse se svou pletenou postavičkou. Beijer ale tak osobně nepůsobil. Za něj ale hovoří Fe, a proto vám raději pustíme trailer za hudebního doprovodu skupiny Of Monsters & Men a písničky Little Talks, kterým se na konferenci novinka prezentovala. Hra vyjde z kraje příštího roku. 

Zdroj: Tisková konference EA

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20917054
Wexz napsal 22. 8. 2017 v 12.14

Khalashnikovf: Souhlas
Tohle by mohlo být skvělé. Program EA Originals je nejlepší část EA.

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 22. 8. 2017 v 05.49

Takže letošní nejlepší hrou od EA bude opět indie titul (ketrej vypadá setsakra pěkně! :) )

Nahlásit nevhodný obsah