Multiplayer CoD WWII se představuje

16. červen 2017 11:47 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (30)

Nové Call of Duty konečně dostává patřičně konkrétní obrysy. Hráči intenzivně zkoušející boj na virtuálních kolbištích druhé světové války na internet pomalu vypouštějí první záběry z multiplayerového režimu titulu a začínají kolem nich krystalizovat první kritické názory.

Už od prvních minut je nasnadě, že se Sledgehammer Games neodvážili nějak radikálně překopat hratelnost Call of Duty. Stále je tak boj charakteristicky rychlý, intenzivní a nepřehledný. Zajímavou novinkou je možnost budování kulometných hnízd nebo mostů. Nechybí ani neoblíbené killstreaky, tentokrát například v podobě bombového náletu. Oblíbenými tématy mezi komentujícími zvědavci jsou i všudypřítomné tlumiče, křičící vojačky a absence svastiky na vlajkách německé frakce.

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
9864338
DeSmond napsal 20. 6. 2017 v 13.01

Muzeme mi nekdo jako debilovi vysvetlit tu histerickou autenticnost? U Wolfa jsem se totiz ztratil :D

Proc to uz neni autenticke, jak o tu nekteri chteji je snad jasne - pro Activision, potazmo primo tvurci tym (at uz je to jakykoliv z tech trech) to je v zebricku priorit uplne nekde na dne. Protoze to zajima naprosto okrajovou cast z jejich cilove skupiny, tím pádem to není to, co jim vydela prachy. Je tak celkem jasne, ze tak autentisnoct pujde na druhou kolej. od dob WaW se totiz cerie CoD trosku posunula :)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 20. 6. 2017 v 12.48

case.a: Protože rudé hvězdy nejsou nelegální...

Hned jak se zakážou, tak se budou skrývat i ty.

Editováno: 20. 06. 2017 v 12.52

Nahlásit nevhodný obsah

6861996
case.a napsal 20. 6. 2017 v 12.42

Minstriel: A divil by ses, kolik lidi to bere jako encyklopedii :)

Pokud nechteji ukazovat swastiky, tak proc jsou rude hvezdy v poradku? Vzdyt rudy rezim ma na svedomi miliony mrtvych, soveti rozpoutali nekolik valek a to je v poradku?

Editováno: 20. 06. 2017 v 12.42

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 20. 6. 2017 v 00.26

Kdyz jsme u tech svastik, proc, hrom do polene, kazdy druhy blbecek ma jako symbol nejakou nackovskou slataninu u sveho avatara v Bf1 behem Mp? :)

Jinak je pravda, ze hry autenticke/realisticke neznamenaji nudne, ale vetsinou nejsou masove oblibene ( treba Microsoft Flight Simulator nehraje tolik lidi jako treba Ace Combat). Kazdopadne u multiplayeru je to fakt jedno - ale uvital bych, kdyby frakce byly odlisne. Sere mne, ze v BF1 je ve vysledku jedno, jestli hrajete za amiky nebo nemce, stejne jako i v tom Battlefrontu, jestli imperium nebo rebel, call of duty taky. Obecne to nedava smysl, protoze vyzbroje jsou stejne pro obe strany.

A pravda je, ze vetsinou jsou multaky o tom, kdo umi na dane mape vice ojebavat = lepsi skore :) ( viz ruzne bugy kdy strilite skrze textury budov apod)

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 19. 6. 2017 v 21.26

case.a: Tak na World of Tanks není už vůbec nic realistického je to arkáda jako prase :D.

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Cokovenecek napsal 19. 6. 2017 v 20.17

Flois: case.a: Děkuj, ale upozorňuji, že Mitsurugi má taky v něčem pravdu.V MP na tom opravdu nezáleží tak jako v SP, ačkoliv jsem rád za všechno.V SP jsou potvrzeny i svastiky, a tudíž doufám, že se alespoň SP vydaří, MP vypadá opět jako CoD, jeho jediná záchrana jsou ty divize a nový režim War, ale zatím se můžeme jen a jen domnívat.

Nahlásit nevhodný obsah

20878494
Flois napsal 19. 6. 2017 v 19.27

Autenticita chybí absolutně ! Ww2 ve skutečnosti vůbec nebyla tu si vymysleli ilumináti aby nás mohli ovládat. Důkazů je spousty stačí si zahrát wolfa a hned budete moudřejší. A taky kolikrát během kampaně v CoD hlavní hrdina​ vezme lopatku a de na záchod ? Vidíte snaží se nám namluvit totální nesmysly !

Nahlásit nevhodný obsah

6861996
case.a napsal 19. 6. 2017 v 18.42

Cokovenecek: Naprosty souhlas, ale zapomel jsi na Red Orchestra.
Bychh to shrnul tak, ze BF1 a CoD WWII je takovy Need for Speed. Asi je to zabavne, ale s realitou to ma pramalo spolecnyho.
Tohle prekrucovani histori mi taky vadi, protoze spousta lidi to ma za dogma. Napriklad spousta WoT odborniku.

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Cokovenecek napsal 19. 6. 2017 v 16.50

Mitsurugi: Mluvím o historické autenticitě ne o realistickém chování zbraní a prostředí.Autentickou hrou je Verdun.Realistickou není, zbraně nefungovaly tak jednoduše.
A historická autenticita znamená, že sice si mohou hratelnost udělat podle sebe, ale musí prvořadě podléhat historické správnosti, aby se všechno drželo historie.Jestli to nedělají, jaký mají hry z historie smysl, když jsou přítomny uniformy, které jsou smyšlené, když je hra přeliberalizována, když jsou všechny zbraně pro všechny a naběhne na tebe Němec s Thompsonem?
Když je ti to ukradené, proč se tu hádáme?
ARMA nemá s historií nic společného, je to vojenský SIMULÁTOR.CoD nikdy nebylo simulátor, ale bylo autentické do té doby, dokud se nevydalo do budoucnosti a současnosti, jelikož CoD ze současnosti byly hry historicky alternativní v blízké budoucnosti.Nechápu, co má co toto společného s ARMOU.Mimochodem, kdyby v té armě byla černá vojačka, vůbec by mi to nevadilo.Proč?Protože černých vojaček je dnes v americké, anglické i francouzské armádě dost.
Celkem směšné, že si tým Verdunu o počtu několika málo hlav dá na historické stránce záležet více než DICE nebo Sledgehammer.Samozřejmě to bude i indie zaměřením, ale vůbec nerozumím, proč si každý slovo autentičnost spojuje s ARMOU, proč si každý myslí, že historicky korektní hra=nuda, co naruší jejich casual založení.
Udělám ti takový výčet autentických a realistických her.
Autentická(historicky):CoD 1,2, 3, WaW, Black Ops 1, Verdun, Medal of Honor, Brothers in Arms, Wolfenstein The New Order(fantasy/sci-fi hra, která však nácky pokrývá nekorektně).
Realistická i autentická:Kingdom Come Deliverance.
Realistická:závodní simulátory, ARMA.
Udělat hru realistickou je v AAA hře prakticky nemožné vzhledem k významu AAA a říkám ti, já realistické AAA hry nechci.Chci naopak autentické FPS hry z historie.Jestli je FPS hra v budoucnosti, ať si tam, jak říkáš, klidně pobíhají růžoví králíčci.Ale ne, tohle je z historie a už jen kvůli tomu bychom k tomu měli nahlížet s respektem a poučením a ne s lhostejností, cenzurou a úmyslnou úpravou historie.
Většina vývojářů se zaklíná autentičností a přitom nechápou význam a myslí si, že jde pouze o autentický vizuál.
Btw, CoD2 bylo autentické:
-historické pozadí, zasazení a přítomnost jednotky či pluku
-vzhled lokací
-výzbroj, která byla v MP při spawnu limitována pro frakci jednotlivě, když to tak není, ztrácejí frakce smysl
-uniformy
-výbava(Thompson/M1 Garand, 1911, granát, lékárnička u pěchoty byla standardní výzbroj)
-optiky a mířidla
-počet zbraní, co se z hlediska rozšíření a počtu kusů týče, žádné nebo minimální experimentální zbraně
-ano, v pleťovém a pohlavním zastoupení
-taktika boje je většinou součástí samotného MP módu, ale nevermind, taktika v tancích fungovala v CoD2 autenticky, vnitřek tanku jsme vidět nemohli, takže to si můžeme domyslet

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 19. 6. 2017 v 16.09

Cokovenecek: Autentický v čem? V pleťovém zastoupení? Ve výbavě? Ve správném chování zbraní? V množství munice, které u sebe vojáci nosívali? V taktice boje? Tipuju, že ve všem autentický zdaleka nebyl, takže podle tvých vlastních slov si protiřečíš.

A pro mě za mě, ať si tam v multiplayeru klidně pobíhají růžoví králičci, je mi to absolutně ukradené. Kdyby šlo o ARMU, tak bych to chápal, ale u CoD? To je jak nadávat u Need for Speed, že policajti vrhají na zastavení pár závodníků výbušné sudy z helikoptéry...

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Cokovenecek napsal 19. 6. 2017 v 15.39

Mitsurugi: Pokud vím, padla i zmínka o ženských postavách v SP na straně Američanů.Jestli chtějí přidat nurses DLC, pak nic nenamítám.
Kdo taky mluvil o realističnosti ve spojení s CoD?Jako by nikdy nikdo neslyšel slovo autentičnost.Frázi s realismem neustále opakovali BF1 fanboyové.
Autentický MP fungoval v CoD1, United Offensive, CoD2, WaW...I tehdy bylo CoD casual zaběhnutou značkou.Proč to nejde teď?
A proč mají propagátoři SJW problémy s jinými názory?
Historicky založené hry už nemohou být založené kvůli tomu, že liberálové protlačují menšiny, proti čemuž v jiném kontextu nic nemám?

Editováno: 19. 06. 2017 v 15.54

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 19. 6. 2017 v 15.38

Cokovenecek: Problém to není, jelikož jde o multiplayer, kde není realistické vůbec nic a mapa je akorát kulisa. Až budou běhat na Omaze v singlu, tak se o tom dá mluvit.

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Cokovenecek napsal 19. 6. 2017 v 15.28

Mitsurugi: Problémem jsou černé ženy, které v Normandii nebyly, nebyly ani ve Francii a už vůbec v Německu.
V CoD2 černošky nebyly, jelikož v té sobě se LGBT komuni(s)ta nes*ala do her.
Who fucking cares, generalizuješ svůj názor.

Editováno: 19. 06. 2017 v 15.28

Nahlásit nevhodný obsah

6861996
case.a napsal 19. 6. 2017 v 15.05

Musim potvrdit autenticnost hry. 2 svetova valka skutecne byla.

Tahle hra je stejna jako BF1. Vsechno zustane stejne, zmeni se jenom kulisa a voila nova hra. Hra urcite nebude propadak, ale ja se tomu vyhnu.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 19. 6. 2017 v 14.47

Boha jeho, no tak dali ženský do mulťáku, who fucking cares...

Nahlásit nevhodný obsah

20876465
Palmy napsal 19. 6. 2017 v 14.02

Panebože, to jsou střelné nebo laserové zbraně ze Star Wars :D..jako co mají znamenat ty švetelné čáry symbolizující zážeh výstřelu z hlavně...to jestli tam nechají, tak koupě fakt nee...to mě dost vadí,...ja si chcu zastřílet po náckách a né jim dělat ohňostroj....

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Cokovenecek napsal 18. 6. 2017 v 22.45

DeSmond: Autentičnost se nepočítá na procenta.Prostě to autentické je nebo není.A vzhledem k tomu videu, kdy přímo ukazují, jak budou autentičtí, samozřejmě, jak říkáš, jsou to PR lži, ale nechápu, proč lžou, a následně ze hry udělají ještě více SJW záležitost než BF1 a mnohem méně obhajitelnou.BF1 se dal jakž takž obhájit, ačkoliv počty byly malé, tady však počty černošek v Normandii nejsou žádné.
Ono ani nejde o autentičnost, v tu celkem věřím, ale v to, aby LGBT komuni(s)ta neprskala všude kolem.Nebojím se ani tak toho, že to bude historicky korektní, bojím se toho, že to bude politicky korektní opět na úkor historie.
CoD vždy bylo casual.Pokud vím, MP tak zůstane a je mi to celkem jedno.Vypadá to stejně otřesně jako MP v předchozích dílech.Záleží mi na SP.
Verdun je spíše realistickou hrou.
Já očekávám to, co slíbili.Alespoň v SP.
Jen nevím, proč reaguješ celkem podrážděně na můj vkus.


Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 18. 6. 2017 v 21.19

DeSmond: Tak autentický vzhled někomu ovlivní hratelnost. Řekne si to je to ale zpracované dobře.
To by tam za chvilku mohl byt Acog a různé kolimátory pro odemknutí.
Autentický se = nezábavný. Je fakt, že CoD bude mít multák plnej odemikání a podobně (nejspíše).
Na druhou stranu skiny lze řešit i jinak než-li dávat na zbraň vybavení, které na ni nepatří a przní tím 2 světovou.

Nahlásit nevhodný obsah

9864338
DeSmond napsal 18. 6. 2017 v 15.50

Cokovenecek: 1) Kde v tom videu nekdo zminuje, ze hra bude 100% autenticka? Jiste, v popisu videa je, ze ve Sledgehammeru zacina vse autenticnosti, ale ve videu o tom nepadne ani slovo...
2) Tohle jsou standartni PR kecy, kterym clovek nemuze verit. Takze neprekvapive se ve videu dockame takovych hlasek jako "delam hry uz 26 let a tohle je ta nejllepsi, co jsem kdy udelal". Ten clovek tam logicky asi nebude rikat "vole dalsi CoD z druhy svetovy, porad to samy dokola, co ti mam vypravet"...
3) Pokud nekdo ocekaval od zavedene serie CoD, dojne kravy Activisionu, neco neuveritelne autentickeho treba ve stylu Verdunu, je podle me znacne naivni. Takovehle hry patri indie scene, jelikoz jsou na okraji hracskeho zajmu, navic se s nimi posledni dobou roztrhl pytel.
4) Netvrdim a nikdy jsem netvrdil, ze autenticka hra musi byt nutne "nezabavna". Ale vzdycky se holt musi delat ustupky kvuli hratelnosti. Takova regenerace zdravi, ktera je v CoD od druheho dilu hadam taky neni zrovna realisticka, jelikoz jde o prvek hratelnosti. Proc si lide nestezuji na tohle?

Ja vazne nechapu, co vsichni od noveho CoD cekali a proc se tu zas opakuju situace jako v pripade BF1. Je to hra s milionovymi prodeji a oni ji musi hlavne prodat vsem tem deckam jako kazdy rok. A ty si budou chtit zahrat "stary dobry" CoD v kulisach WWII, nikoliv naprosto historicky akuratni interaktivni dokument z druhe svetove. Ja bych si treba klidne takovou hru rad zahral, ale jsem presvedcen ze cilovka Activsionu nikoliv.

Minstriel: Myslis v CoD, hre, kde budou chtit narvat co nejvic odemykatelneho vybaveni, kvuli velkemu mnozstvi costumizace? Tak urcite :) Jinak teda hadam je tam ta optika jen na okrasu a mirit skrz ni nemuzes, takze se to samozrejme vubec netyka samotne hratelnosti...

Editováno: 18. 06. 2017 v 15.54

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 18. 6. 2017 v 15.39

DeSmond: typ optiky nemá s hratelností nic společného brachu :)

Editováno: 18. 06. 2017 v 15.39

Nahlásit nevhodný obsah