Nové detaily o Skyrimu pro PlayStation VR

16. červen 2017 13:10 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (4)

Společnost Bethesda během své konference na letošní E3 ukázala hned dva VR tituly. Jak Fallout 4, tak Doom VR však byly předvedeny ve verzi pro PC a majitelé PlayStation VR si určitě lámali hlavu, zda má slavný vydavatel něco v rukávu i pro ně. Odpověď přinesla následná konference Sony, kde se ukázala VR verze Skyrimu. O té se nyní dovídáme víc.

Skyrim VR není jen jakýmsi přídavkem, s headsetem budete moci absolvovat skutečně celou hru, a to včetně všech přídavků. V rozhovoru pro PlayStation Live to potvrdil hlavní producent projektu Andrew Scharf. Bohužel už nyní víme i to, že Skyrim VR bude kompletně „novou“ hrou, tudíž i majitelé Skyrim Special Edition budou muset zainvestovat znovu, pokud si chtějí mrazivý svět projít znovu.

Scharf podotýká, že VR je aktuálně pro Bethesdu velmi důležitým segmentem a Skyrim je pro tuto technologii více než vhodným kandidátem. Samozřejmě ale bylo třeba přistoupit k řadě úprav. Můžeme se ale těšit na to, že i v této verzi lze v každé ruce mít jinou zbraň či kouzlo a užívat je nezávisle na sobě za pomoci Move ovladačů. Skyrim bude ale podporovat i hraní na DualShocku, vývojáři chtějí, aby si každý hráč mohl vybrat, jaký styl mu bude více vyhovovat. To je úzce spjato i s možnostmi nastavení pohybu. Zatímco na klasickém ovladači budete po světě moci chodit tak, jako je tomu v původní hře, ovládací schéma pro Move ovladače se spoléhá na teleportování na krátké vzdálenosti, jaké jsme například mohli vidět v záběrech z Doom VR.

Dojde samozřejmě i ke změnám v uživatelském rozhraní. Scharf hovoří o menu schopností, které už v základní hře připomínalo hvězdnou oblohu s jednotlivými souhvězdími. Ve VR vás tento prvek zcela obklopí a budete jej moci sledovat ve 360 stupních. Pokud máte rádi střelbu z luku, určitě vás bude zajímat, že VR verze bude simulovat realistické natahování tětivy. Celý rozhovor si můžete pustit níže, mimo jiné se v něm hovoří i o tom, že se na PS VR dostane i zmiňovaný Doom VFR.

Zdroj: PlayStation Live

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20917394
Cokovenecek napsal 18. 6. 2017 v 14.40

Vždyť ta hra byla hnusná i v roce 2011 a oni to chtějí strkat ještě do VR za 60 euro?

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 16. 6. 2017 v 22.51

No dobrá, koupit to zvlášť, co se dá dělat. Ale hlavně aby bylo kompatibilni savy. Abych mohl hrát třeba chvíli vr verzi, a pak si třeba odpočinout pokračováním v normální verzi.

Nahlásit nevhodný obsah

20876369
MeLoveWasabi napsal 16. 6. 2017 v 15.58

Horší je, že za to chcou dalších 60 dolarů...

Nahlásit nevhodný obsah

20896046
Hallar napsal 16. 6. 2017 v 13.26

Obří pavouci ve VR.... hm, nope, díky.

Nahlásit nevhodný obsah