IO Interactive je nezávislým studiem

16. červen 2017 18:51 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Po sérii krkolomných zpráv týkajících se dánských IO Interactive tu máme na delší dobu možná poslední velkou zprávu, neboť situace s právy i s týmem samotným je, zdá se, na nějaký čas konečně vyřešena.

Kdybychom to měli vzít popořadě, tak od počátku května jsme se dozvěděli, že IO Interactive u Square Enixu končí a byli k mání na prodej, zároveň však měli být k mání i se značkou Hitmana, což se koneckonců následně také potvrdilo. K tomu jsme se následně dozvěděli, že v týmu došlo i k propouštění a po poslední zprávě týkající se změny v systému distribuce první sezóny se dozvídáme, že po všech těch peripetiích jsou IO Interactive opět nezávislým týmem.

A stejně tak stále vlastní značku Hitmana, takže ve finále se příliš mnoho nezměnilo a do budoucna se skutečně můžeme dočkat druhé řady Hitmanových dobrodužství. Vedle toho je samozřejmě možné, že se tvůrci obrátí na komunitu s požadavkem o vyzískání dodatečných financí, na druhou stranu tím však získali obrovskou míru volnosti po stránce vlastní kreativity, a to se počítá.

Otázkou samozřejmě je, zda po takovéto oblíbené sérii i po studiu jako takovém nebude chtít sáhnout kupříkladu některý z výrobců konzolí (a tipujeme, že Nintendo to zcela určitě tak jako tak nebude), nicméně to už bychom předbíhali.

Nyní tedy nelze než popřát hodně štěstí a jsme jen zvědaví, jak s nově vzniklou situací v IO Interactive naloží. Něco už ale může napovědět oficiální příspěvek na webu vývojářů, ve kterém kromě oznámení samotného vyjadřují svůj obrovský dík hráčské komunitě za projevenou podporu.

K té se můžete přidat například na Xzone, kde je první sezóna k mání.

Zdroj: VG247, Eurgamer.net, Rock, Paper, Shotgun, USgamer, tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 19. 6. 2017 v 08.40

Jsem upřímně zvědavý, odkud vezmou peníze na chod takto velkého studia. Square-Enix podle své vlastní zprávy se ho zbavil právě kvůli vysokým výdajům.
Buď seženou investora pro tvorbu nového Hitmana, nebo se studio výrazně zmenší a pokusí se sehnat investice skrz nějaké komunitní financování. Těch variant je určitě ale daleko víc. Například mohou prodat značku Hitman, nebo nějaký podíl, za investice do vývoje. Mohou vzít práci na zakázku, koneckonců mají vlastní schopný herní engine. Nebo stávající majitelé mohou vše prodat nějakému většímu zájemci. I když o to se zřejmě pokoušel už bývalý majitel.
Uvidíme.

Nahlásit nevhodný obsah

20864179
drobení napsal 18. 6. 2017 v 15.49

Mám pekárnu s dobrou pověstí. Prodám ji s tím, že v ní budu dál dělat pekaře. Nechám všechno pečivo zplesnivět. Před bankrotem ji koupím zpět za hubičku. Vypečený business plán :-)

Editováno: 18. 06. 2017 v 15.50

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 17. 6. 2017 v 08.25

spoock: Stejně jako tu první, tím spíš jako nezávislí, kdy budou muset finance řešit tím spíš.

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 17. 6. 2017 v 08.14

Bude zajimave sledovat jakym modelem budou vydavat druhou sezonu. :)

Nahlásit nevhodný obsah