Capcom vydá remaster Dragon's Dogma

23. květen 2017 13:25 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (5)

Japonská společnost Capcom úspěšně pracuje na tom, aby se o aktuální konzolové generaci i nadále mluvilo jako o „generaci remasterů“. Nejvíce patrné je to na sérii Resident Evil, přeleštěných vydání se však dočkaly třeba i starší díly Dead Rising, nedávno vyšla kompilace Disney Afternoon Collection a zapomenout nemůžeme ani na DmC: Devil May Cry nebo Ultimate Marvel vs. Capcom 3. A další vlaštovka se blíží.

Na PlayStation 4 a Xbox One totiž míří remaster Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Tvrdí to oficiální profil hry na Facebooku a Twitteru. Zatím jsme se nedozvěděli konkrétní datum vydání, víme jen, že by toto akční RPG mělo na zmíněné platformy dorazit v průběhu letošního podzimu. Capcom neprozradil ani to, jakým způsobem hra větší výkon aktuální generace konzolí využije, s největší pravděpodobností ale půjde jen o vylepšení grafiky.

S ohledem na to, že hra byla zatím oznámena jen na sociálních sítích, očekáváme, že brzy přijde i oficiální tisková zpráva s větším množstvím detailů. Dragon’s Dogma původně vyšlo v květnu roku 2012 na PS3 a Xboxu 360, o rok později vyšla na tytéž platformy vylepšená verze hry s podtitulem Dark Arisen. Ta se následně loni počátkem roku objevila i na PC. Hra se v recenzích dočkala nadprůměrných hodnocení a v mnoha ohledech je přirovnávána k sérii Monster Hunter, která taktéž vzniká pod hlavičkou Capcomu.

Dragon’s Dogma je akční fantasy RPG v otevřeném světě, které klade nemalý důraz na souboje s bossy. Mezi zásadní originální prvky patří možnost šplhat při soubojích na velké nepřátele a lépe tak dosáhnout na jejich slabiny, zajímavým mechanismem je ale také systém „pawnů“ tedy členů party, které ovládá umělá inteligence, můžete jim ale zadávat rozkazy. V partě můžete mít některé z NPC z vlastního světa, ale také pomocníky, které si přivoláte ze světů ostatních hráčů, pokud hrajete s připojením k internetu. Celková stylizace hry, pohyby postavy a soubojový systém je částečně přirovnáván k sérii Dark Souls, patrné jsou ale také vlivy Devil May Cry nebo výše zmíněného Monster Huntera.

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874167
fortrens napsal 23. 5. 2017 v 16.45

Ocelotr2.0: Pro je lepší soubojový systém v Dragon's Dogma než v Dark Souls, ale to je věc názoru.

Jinak bych místo remasteru raději uvítal DDO. :(

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 23. 5. 2017 v 16.09

Chtěl bych Switch verzi, Na PS3 jsem to dohrál, ale neměl jsem Dark Arisena. Na PC mě to moc neláká, ale na cesty, proč ne.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 5. 2017 v 14.54

Tohle taky musím konečně jednou dohrát, když už to vyšlo na PC v hratelném frameratu :D

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 23. 5. 2017 v 14.40

Mapa a interface je PEKLO, ale 120 hodin se v tom dá strávit. Není to soubojový systém jako Skyrim - máchám ve vzduchu, bez ohledu na načasování, nepřátele umíraj, spíš takovej ten poctivej japonskej, no né zas tak dobrej jako Dark Souls, spíš ten Monster Hunter. Prostředí neni placka, ale je dost vertikální s přihlédnutím na úkoly. Právě proto se nespoléhejte na mapu, úkol je často nad / anebo pod vámi i když mapa ukazuje, že jste na správném místě. Je lepší úkoly hledat očima než pomocí šipky a mapy.

Nahlásit nevhodný obsah

20869409
xGeorgeXx napsal 23. 5. 2017 v 14.28

Super na X360 jsem dohrál a bylo to bomba, klidně na XONE zahraju znovu. Jinak opravte to PS4 na PS3 :)

Nahlásit nevhodný obsah