Oznámeno nové WRC, může vyjít i na Switch

18. květen 2017 11:09 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Doby největší slávy série WRC jsou dávno pryč. Do bídného stavu ji přivedlo italské studio Milestone, které své hry seká jako Baťa cvičky. Pozdějšímu případnému rozkvětu nepomohl ani fakt, že WRC spadlo do klína nezkušeným vývojářům ze studia Kylotonn. Na druhou stranu se Francouzi docela rychle učí, tak jsme zvědaví, co vyždímají z WRC 7.

Podle očekávání další díl stejně jako loni a předloni chystá právě studio Kylotonn. Pomalými krůčky si autoři zvedají laťku čím dál výš a míří svými ambicemi k tomu lepšímu, co je na trhu k dispozici. Už WRC 6 ukázalo, že to s rally závody nemusí být tak zlé, ba právě naopak, a bude jen záležet na tom, jak Kylotonn zvládnou udržet stoupající tendenci.

Lepší hry by se také mohly projevit na lepších prodejích. Vydavatelství Bigben Interactive přiznalo, že se posledních dvou dílů prodalo celkem přes jeden milion kusů. Nový díl bude v lecčem jiný i kvůli změnám pravidel v reálné předloze – seriál World Rally Championship zasáhl i do technických parametrů vozidel a tak mohou být výkonnější i agresivnější, než kdy dřív. FIA se zkrátka snaží, aby rally táhlo. WRC 7 z toho bude jednoznačně těžit. Hráči budou mít možnost hrát i za skutečné jezdce, mezi nimi nechybí legendy Sébastien Ogier nebo Jari-Matti Latvala.

Pro tuto chvíli je novinka oznámena ve verzích pro PC, PS4 a Xbox One, ale Alain Jarniou z vývojářského týmu řekl v rozhovoru pro Red Bull, že tým zvažuje i verzi pro Nintendo Switch. Spolu s tím ale přiznal, že by všichni museli vyřešit jistá technická úskalí. „Jako vždy Nintendo se Switchem nabízí nový způsob hraní, který je pro nás zajímavý. Novou platformu sledujeme a musíme vyhodnotit, nakolik se pro naše hry hodí. Všechno je možné a WRC 7 nakonec na Switch může vyjít, pokud to bude v souladu s tím, jaký zážitek si od hry představujeme,“ řekl šéf vývojářů.

Nakonec dodal, že hrát rally při cestě autobusem musí být vážně skvělé. S tím souhlasíme. Novinka také bude využívat výkonu PS4 Pro a Xboxu Scorpio. VR podpora se nechystá. Novinka vyjde jako každý rok na podzim.  

Zdroj: DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20881022
Lucasino napsal 19. 5. 2017 v 09.55

hell.power: Přesně tak, WRC série je licencovaná, obsahuje tedy všechny země, kde se reálně šampionát jel. To, že v každé zemi je pár RZ a ne skutečný počet už se dá pochopit. Naopak série DIRT má jen pár zemí a tam podobný počet RZ jako WRC. Nepochybně, hratelností a fyzikou lepší DIRT rally, ale v rozmanitosti tratí a jejich celkovým počtem je lepší WRC...

Nahlásit nevhodný obsah

20838251
hell.power napsal 18. 5. 2017 v 14.06

tomas.hluchnik: Moment,nespletl sis to s DIRT Rally?Tam je šest lokací,v sérii WRC tam je klasika tak jak je ve FIA závodech rally,tedy myslím 13.Na to co píšeš se hodí experti z Codemaster.DIRT 4 to bude to samý,jen asi pět lokací

Editováno: 18. 05. 2017 v 14.07

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 18. 5. 2017 v 13.17

No pokud tam zase bude jen 5 lokací, tak je to k ničemu. Nechápu, proč před deseti a více lety nebyl problém dát do rally hry nějakých 20 lokací, ale dnes se musíme spokojit s tak málem. Stejně tak Toca ve svý době měla desítky tratí, mnoho z nich slavnejch, mnoho neznámejch, ale byla zábava to jezdit, protože jste každej závod jeli někde jinde. Ted i ta nejlepší závodní hra (Forza 6) obsahuje jen pár tratí a je to nuda, protože po deseti závodech už se to furt jen opakuje...

Nahlásit nevhodný obsah

20838251
hell.power napsal 18. 5. 2017 v 12.02

Dodnes mě (velmi ošklivé slovo) že jsem si WRC 6 kupoval.Zbytečně vyhozený prachy.Jel jsem to pár hodin.Ovládání na houby,grafika o tom žádná i když vždy píšu,že mě zajímá hratelnost hry a grafika je až na třetím místě ale tady to musím trochu poupravit.Zlatej DIRT Rally.
Nejlepší z tý série byla asi WRC4.Nerad to udělám ale až vyjde WRC7 stáhnu vyzkouším a uvidím.Ale nedělám si žádný "big Illusion".

Nahlásit nevhodný obsah