MMO Ashes of Creation je na Kickstarteru

18. květen 2017 16:35 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

Na Kickstarteru se před nedávnem objevilo velmi zajímavé a nadějné MMORPG jménem Ashes of Creation, které obratem zaujalo značné množství štědrých hráčů. Ti zatím přislíbili hře podporu ve výši více než 2 milionů dolarů a původní požadavek tím překročili takřka trojnásobně. A když se podrobněji podíváme na to, čím se pokouší hra zaujmout, tak se na jednu stranu není čemu divit – takto ambiciózní MMORPG jsme tu pravděpodobně již delší dobu skutečně neměli.

To hlavní kouzlo Ashes of Creation má spočívat v tom, že moc spadá do rukou samotných hráčů. Ti mohou celý svět utvářet za pomocí vlastních rozhodnutí a akcí, což má za následek například i vliv na zakládání malých osad i měst, na cykly ročních období i na celkovou podobu světa hry. Ta se díky tomu může zásadně lišit server od serveru.

Změny tedy dle slibů mají probíhat dle gusta hráčů a jejich akcí, každé jejich rozhodnutí má něco znamenat a ti samí hráči budou moci přímo i nepřímo svět vytvářet, ovlivňovat život tamního obyvatelstva, pomáhat získávat suroviny i budovat města, bourat je a koneckonců se i sami rozhodovat, co je správné a co naopak špatné.

K tomu tvůrci slibují utváření vlastní historie – rozhodnutí v úkolech hry zkrátka mají platit a navždy změnit krajinu. Erupce vulkánu tak kupříkladu může nadobro změnit ráz světa, jinde celé věky trvající zima pak má ten samý potenciál. Ve finále pak vývojáři slibují i drobnosti typu vytváření obchodních cest a budování vlastní ekonomiky. Více už ale může napovědět komentovaná ukázka zveřejněná v rámci crowdfundingové kampaně:

A všechny tyto ambice vězí aktuálně v rukách tvůrců, v jejichž portfoliích se lesknou jména jako EverQuest, EverQuest Next, Star Wars Galaxies, EverQuest 2 a další. Zkušenosti v týmu tedy mají a očividně se zároveň jedná o tvůrce s preferencemi ze staré školy, neboť se klaní ke standardnímu platebnímu modelu pravidelných měsíčních plateb. Od toho se ostatně odvíjí i podoba odměn pro ty, kteří se rozhodnou hru ve finále podpořit.

Pro další informace můžete zavítat například i na web hry, či na YouTube kanál, kde se nově objevila ukázka další. Ta se zaměřuje na malebný svět hry a ukazuje, jakým směrem se bude ubírat vizuální stránka hry a jakou atmosféru tvůrci plánují navodit. A zatím to především vypadá velmi zajímavě.

Zdroj: GameSpot, DualShockers, Kickstarter

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
6861996
case.a napsal 22. 5. 2017 v 16.46

Mno nevim. EverQuset Next myslim nevysel nikdy, nahradil ho Landmark, ktery mel skoncil. Takze se to cele prejmenovalo na Ashes of Creation a s velkou slavou vybralo spousta prachu.
landmark byl dokonce v bete, ale nejak se to nechytlo, tak nevim proc by tohle melo.

Nahlásit nevhodný obsah

20874167
fortrens napsal 18. 5. 2017 v 20.22

Na KS mám přihozeno už od prvních minut, protože tomuto projektu fandím a doufám, že se konečně po dlouhé době vyklube MMORPG, které by mě zaujalo. :)

Nahlásit nevhodný obsah