Zahrajte si další titul od Klei Entertaiment

8. květen 2017 14:51 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Nezávislé studio Klei Entertainment vydalo během února ve vší tichosti na Steamu alfaverzi svého dalšího titulu – vesmírné a humorně pojaté simulace kolonizace jménem Oxygen Not Included. A dnes se dozvídáme, že si tento zajímavý experiment vyzkoušelo již na 100 tisíc hráčů a že brzy dorazí i do standardního programu předběžného přístupu.

V Oxygen Not Included budujete svoji vlastní vesmírnou základnu, staráte se o své kolonisty a snažíte se ukojit jejich potřeby. To v praxe znamená správu zásob pitné vody, jídla, starání se o jejich teplo i zajišťování přístupu kyslíku. A v neposlední řadě musí být takový kolonista zejména šťastný.

Ona již nyní přístupná alfaverze hry je na Steamu k mání za 20 eur (tedy v přepočtu necelých 550 korun) a 18. května hra vstoupí do standardního programu předběžného přístupu, tehdy však také hra podraží o 5 eur a stát bude již necelých 700 korun. K mání zatím každopádně bude pouze PC verze, edice pro Mac a Linux přijdou později. O verzích pro konzole zatím ještě slovo nepadlo.

U příležitosti tohoto představení hry si pak můžete prohlédnout kratičký trailer lákající k takzvanému Thermal updatu. Až hra vstoupí do programu předběžného přístupu, tak tvůrci zveřejní aktualizaci další. Ta ponese přízvisko Agricultural a zaměří se zřejmě zejména na pěstování vlastní potravy.

Zdroj: DualShockers, Destructoid

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877108
Lemrus napsal 9. 5. 2017 v 15.18

Shani: Fallout shelter jsem nehrál, tak nemůžu srovnat. ONI je v základu poměrně klasický base builder/manager. Neovládáš přímo postavy, ale stavíš a upravuješ tu základu a oni to provádějí. Je to takový ukázkový sandbox. Trochu se to podobá Don't starve, jelikož i tady může jít všecko hodně rychle do kopru :D.

Co to odlišuje od ostatních her podobného typu je Klei. Jejich stylizace, zvuky animace jsou super. I samotné zasazení a všechny ty zařízení co tam fungují jsou prostě mega. No a samozřejmě fakt, že ty postavy nejsou lidi, ale vytisknutí duplikanti , je taky mega :D

Kdyžtak doporučuju mrknout na jeden z mnoha Keli streamu na twitchi.
https://www.twitch.tv/kleientertainment

Nahlásit nevhodný obsah

20803914
Katka Stuchlíková napsal 8. 5. 2017 v 20.44

Lemrus: Ahoj, z obrázků a popisu mechanismů mi to trochu připomíná Fallout Shelter. Byl bys schopen mi říct, jestli jsou to podobné hry? Žeru všechny hry od Klei a ráda bych zkusila i Oxygen Not Included, ale Fallout Shelter mě právě moc nebavil, tak se toho trochu děsím...

Editováno: 8. 05. 2017 v 20.45

Nahlásit nevhodný obsah

20877108
Lemrus napsal 8. 5. 2017 v 19.54

Už v alpha verzi je hra výborná. Za celou dobu (asi 35h) mi spadla asi dvakrát a jinak jsem na žádné výrazné bugy nenarazil. Už v alpha verzi tam bylo dostatek mechanismů, které zabaví na desítky hodin. Klei tu hru updatují každých několik týdnů a vždy přidávají nějaký výrazný hratelnostní prvek. Pokud máte tyhle base builder/manager hry rádi, tak neváhejte.

Kromě toho bych Klei pasoval na early access krále. Mysílm, že Don't starve a Don't starve together to dokazují víc než dost.

Nahlásit nevhodný obsah