Poptávku po Switchi řešilo Nintendo letecky

3. květen 2017 16:10 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

Nintendo o sobě dává poslední dobou vědět celkem dost a po dnešním osvětlení situace okolo pozadí vývoje Nintenda New 2DS XL o sobě tento vydavatel a výrobce hardwaru dává vědět opět, tentokráte ale ve spojitosti s vysokou poptávkou po Switchi.

Launch konzole byl rekordní, takovou míru úspěchu zřejmě čekal jen málokdo (výjimkou však byli kupříkladu šéf GameStopu či zástupci Nvidie), a to mělo ve finále důsledek ten, že konzolí byl i přes původní sliby relativní nedostatek. A Nintendo v době největší poptávky upotřebilo na poměry průmyslu poněkud netradiční taktiku a distribuční model a konzoli začala společnost rozesílat nestandardní cestou. Údajně tehdy do Spojených států i do Evropy létaly z Číny speciály, na jejichž palubě byly právě nové konzole.

Nintendo to sice oficiálně nepotvrzuje, ovšem fakt, že původní plán prodat dva miliony konzolí během března vzal za své a konzole následně atakovala hranici třech milionů, důvěryhodnosti zpráv The Wall Street Journalu nasvědčuje. K tomu jeden z analytiků společnosti Ace Research Institute následně dodává, že takto zvolená cesta distribuce mohla japonského giganta stát až 45 dolarů za konzoli. Dražší cesta a menší marže z prodané konzole byla ale pro Nintendo zřejmě adekvátní daň za uspokojené zákazníky a za větší rozšíření nového hardwaru, nicméně ke změně distribuce zpět na pomalejší lodní cesty samozřejmě došlo, a to údajně již v průběhu dubna.

A pro zajímavost můžeme ještě podotknout to, že nová Zelda dokázala v jednu chvíli dokonce pokořit prodeje hardwaru a na jednu konzoli připadalo až 1,02 kopií hry. Důsledkem přitom mohl být právě nedostatek konzolí, vyloučena nicméně není ale ani možnost nákupu fyzických kopií her do sbírky.

Zdroj: IGN, WSJ, Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843606
MyBullet napsal 8. 5. 2017 v 11.11

Bych se nedivil, kdyby počty Zeldy počítali WiiU+Switch?

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 5. 5. 2017 v 12.45

Teď už jen zbývá majitelům switche chřadnout v čekání na AAA exkluzivku :)

To be fair: Asi nikdo nečekal (já to nečekal) , že se Switch bude prezentovat primárně jako handheld, a i když si teď na novou Zeldu nebo Metroida majitelé počkají, Switch těží z toho, že na handheldech fungovaly odjakživa hry jiného typu, hry které se dají dávkovat v krátkých sešnech v MHD nebo na hajzlu (i třeba kvůli výdrži baterie) a to pokryly indie záležitosti dokonale. Je otázka kolik z těch zakoupených Switchů reprezentují skalní fanoušci Nintenda,, nyní 30-40 let staří, ekonomicky silní, aby si mohli koupit konzoli od Nintenda, i když bude třeba ležet ve skříni.

Oni ty exkluzivní tituly vlastně pro Nintendo důležité nejsou. Skalní fanoušci už Switch mají a Nintendo teď zajímají ti lidé, kteří nespadají do kategorie "CHCI ZELDU A METROID". Nintendo potřebuje zaujmout ty se smartphony, kteří neví kdo je Mario ,a že Samus Aran je žena. Takže HC fandy nechají hladovět a budou se soustředit na handheld hratelnost a prezentaci samotného přístroje jako "play everywhere" ultimátní handheld. Mario bude figurovat stejně jako Mickey Mouse u Disneye ve všem možném, od Ubisoftích králíků po prodej psího žrádla, či prezentaci olympiády.

Měli by donutit BLIZZARD aby udělal konverzi OVERWATCHE (výkonostně by Switchi zbyla asi tak polovina výkonu, když DUAL-CORE to dává na 50 fps v 720p) . Protože mít jeden z nej. E-sportů na handheldu, za to by se Nintendu platilo zlatem. Možná se dá hrát na Shieldu od Nvidie, ale Shield furt vypadá jako ta kojotina co měl Mitch Bjukenen v pobřežní hlídce neustále v ruce.

Nahlásit nevhodný obsah