Nintendo dělá 2DS XL na přání fanoušků

3. květen 2017 14:42 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Pokud by vám to přeci jen uniklo, Nintendo minulý týden oznámilo kapesní konzoli New 2DS XL. Ta kombinuje velikost obrazovky a zavíratelnou podobu velkého 3DS XL, vestavění snímač NFC z New Nintendo 3DS a nižší cenovku dřívějšího 2DS. Nintendo se skrze Reggieho vyjádřilo, proč se k takovému kroku rozhodlo.

Na trhu je v současné době několik variant zařízení, od klasického 3DS až po New 3DS, a tak se někteří opakovaně dotazovali, proč New 2DS XL vlastně existuje. Reggie Fils-Aime jim pochopitelně říká, že je to zařízení pro zákazníky, kteří chtějí něco mezi klasickým 2DS a 3DS XL.

„Nintendo 2DS je vstupní branou k videohrám. Čtyřletí, pětiletí, šestiletí hráči se tak dostávají ke hrám, chtějí hrát Super Mario Bros., chtějí hrát Pokémony. Cítili jsme, že Nintendo 3DS XL je za tu cenu takový Cadillac mezi handheldy. Ale častokrát jsme pak slyšeli přání ‚kdyby tak existovalo něco mezi‘.“

Společnost ale samozřejmě jedním dechem dodává, že v sobě New 2DS XL skrývá stále stejný výkon jako New 3DS XL, takže v tomto ohledu zákazníci ochuzeni nebudou. New 2DS XL se začne prodávat 28. července. Cena by se měla pohybovat lehce nad úrovní čtyř tisíc.

Zdroj: GameSpot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911371
yenda1042 napsal 3. 5. 2017 v 17.42

Jasná koupě. N2DS XL se mi velmi páčí. Snake Eater se na něm bude vyjímat. A konečně si dám ten epickej Xenoblade.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 3. 5. 2017 v 16.34

Asi by to chtělo na několika místech text této zprávy trochu upravit a svědomitě uvádět "New" před názvy. Protože je v tom velký, fakt velký rozdíl.

Věta "..2DS XL skrývá stále stejný výkon jako 3DS XL" totiž evokuje, že je tu nějaké Nintendo 2DS XL, které je na úrovni Nintenda 3DS XL.
Všechny "New" verze stávajících Nintendo 3DS handheldů mají vyšší výkon (zajištěno vyššími taktovacími frekvencemi paměti a CPU, a jedním výpočetní jádrem v CPU navíc) a víc paměti. Navíc má v sobě NFC čtečku Amiibo figurek. A tak některé věci nejde na starším "ne-New" zprovoznit.
Je v tom fakt rozdíl.
Originální článek, z odkazu na konci, uvádí "The executive had previously said the that the device "still packs the same power" of the New Nintendo 3DS XL."

Bylo to od Nintenda velmi nešťastné tuto sérii novějších konzolí nazvat "New". Ale už se stalo. A tak tady máme v angličtině: new New Nintendo 2DS XL.


Editováno: 3. 05. 2017 v 17.48

Nahlásit nevhodný obsah