De Blob po devíti letech dorazil na PC

30. duben 2017 16:20 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (1)

Porty některých titulů na sebe rády nechávají čekat a mnohdy je přitom na vině zaplacená časová exkluzivita té či oné platformy. Nicméně ne vždy tomu tak je a někdy ke zpoždění dojde z jiných příčin, například díky krachu vydavatele. To by mohl být teoreticky i případ akční plošinovky a logické arkády De Blob, která na PC dorazila po dlouhých devíti letech po prvotním vydání na Wii.

Hra opětovně vyšla 27. dubna, dostupná je na Steamu i na GOGu a vyjde v přepočtu na zhruba 400 korun. Za ty dostanete letité dobrodružství, ve kterém se virtuální Chroma City ocitlo pod útokem podlého padoucha, který v celé metropoli zakázal existenci barev a který rovněž unesl řadu nevinných občanů města. Jenže to bychom nebyli my hráči, abychom se nepokusili tento nepříjemný fakt zvrátit. Nezbývá tedy než celé město začít opětovně přemalovávat a jeho obyvatele zachraňovat. A jak to vypadá v praxi, to již naznačuje přiložený launch trailer, který mimo jiné odhaluje i možnost hraní na rozdělené obrazovce.

Hra nabídne vyžití až pro čtveřici hráčů na jediném stroji, on-line multiplayer však ani přesto nechybí a spolu s ním De Blob nabízí rovněž řadu herních módů. Díky tomu můžete s barvy vyhledávajícími spoluhráči soutěžit v tom, kdo nabarví více objektů herního světa a kdo tak učiní rychleji.

PC port má na svědomí tým Blitworks (v minulosti tito autoři pracovali například na portech FEZ, Broken Age, Invisible Inc. a dalších) a jde o pohrobek společnosti THQ. O vydání se postaral tým Nordic Games, který v roce 2014 převzal práva po THQ a který se před časem přejmenoval na THQ Nordic.

Zdroj: Eurogamer.net, Rock, Paper, Shotgun, Steam

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 30. 4. 2017 v 18.30

poslední dobou další z her, který se po letech dostanou na PC .. zlatá doba pro PC, může si teď každej zahrát starý hry z konzolí .. přichází PC remaster race? :D

DeBlob se mi líbil, ale má smysl hratelnostně něco teď dávat na PC po těch letech? :D

Nahlásit nevhodný obsah