Binding of Isaac možná dostane své amiibo

21. duben 2017 16:47 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Pokud pravidelně posloucháte náš podcast, asi vám neuniklo, že jsem se už několikrát přiznal k vášnivé lásce, kterou chovám ke hře Binding of Isaac. Ta má ve své nejnovější verzi s podtitulem Afterbirth+ již brzy vyjít na Switch i v Evropě a je docela možné, že své hráče potěší sběratelským kouskem.

Na oficiálním Twitteru vývojářské společnosti Nicalis, která má Isaaca na svědomí, se totiž objevil obrázek návrhu amiibo figurky s podobou malého uplakaného hrdiny, který byl doplněn o popisek „Cože? Vy byste si opravdu přáli amiibo pro Binding of Isaac: Afterbirth+ na Nintendo Switch?“. Reakce fanoušků byla samozřejmě jednoznačně pozitivní.

Ačkoli se přirozeně zatím nejedná o oficiální oznámení a spíše to vypadá, že si Nicalis testuje potenciální zájem publika, objevily se již mimo jiné i dotazy, co by amiibo do hry mělo přidat. Jeden ze zvídavých fandů se zeptal přímo autora hry Edmunda MacMillena, zda by figurka teoreticky mohla hru usnadnit. Na tuto otázku však McMillen odpověděl s razantním „NIKDY!“.

Magazín Game Informer se na existenci figurky McMillena zeptal přímo a dostalo se mu poměrně záhadné odpovědi. Autor hry odvětil, že už se staly i zvláštnější věci, jako například to, že je Binding of Isaac launchovou hrou pro konzoli od Nintenda. Bohužel to zatím tedy není definitivní ano, zároveň ale ani definitivní ne. Isaac by nebyl první nezávislou hrou, která se dočkala své figurky. Prvenství totiž drží Shovel Knight, který je ve Spojených státech k dispozici již od roku 2015. Drtivá většina amiibo figurek pochází z her od Nintenda, postupně ale dochází i na tituly od vývojářů třetích stran. Již brzy bychom se třeba měli dočkat dlouho očekávané Bayonetty nebo Clouda z Final Fantasy VII.

Zdroj: GameInformer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20912174
The End napsal 25. 4. 2017 v 00.54

Ten amiibo na obrázku vypadá trochu jako Bruce Willis...
Stejný Hairstyle :-D

Editováno: 25. 04. 2017 v 00.54

Nahlásit nevhodný obsah