Nintendo v Americe končí produkci NES

14. duben 2017 10:22 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (1)

Nintendo oficiálním prohlášením potvrzuje předešlé spekulace a oznamuje zastavení produkce retro konzole Nintendo Entertainment System: NES Classic Edition (naše dojmy čtěte zde). Zpráva se přitom konkrétně týká ukončení dodávek pro americký trh.

Obří a pouhých šest měsíců trvající úspěch se tímto pomalu blíží ke svému konci a ani neutuchající poptávka Nintendo neobměkčila. Společnost se pouze v tiskovém prohlášení nechala slyšet, kterak už jen konzoli prodlužovali životnost na úkor původních plánů, jež měly zjevně podobu pouhé krátkodobé vánoční nadílky.

Tento měsíc tedy dojde k ukončení výroby a Nintendu se na jednu stranu můžeme jen divit – retro konzole táhla nejen pamětníky a příležitostné hráče, ale i nové a aktivní hráče a zájem navíc zjevně přetrvává, což mělo dříve podobu i lepších prodejů ve srovnání s Wii U. Vždyť jen za minulý rok (tedy od listopadového vydání do konce roku) se konzole dostala mezi 1,5 milionu retra chtivých hráčů, a i dnes se dá s klidem říci, že poptávka je stále neukojená.

To samozřejmě šroubuje ceny konzolí z druhé ruky a budí otazníky visící nad tím, proč Nintendo podniká právě tyto kroky. Nicméně to my asi jen tak nezjistíme, NES Classic Edition zkrátka neměl být trvale dostupným produktem a k tomu současná zpráva jen nenápadně avizuje, že nás něco podobného pravděpodobně brzy čeká i v Evropě. Pokud tedy po konzoli pokukujete, tak bychom asi doporučili onen zájem urychlit a pokud možno i zkonkretizovat. V republice NES Classic Edition stále ještě sehnat celkem rychle a pohodlně lze, nikdo vám však nezaručí, že tomu tak bude i v následujících týdnech.

Zdroj: Ars Technica, VG247, Shacknews

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20872817
stul.drabik napsal 14. 4. 2017 v 21.41

To nechápu.Mají cca na rok 2 vystaráno a chcou výrobu zrušit.

Editováno: 15. 04. 2017 v 07.14

Nahlásit nevhodný obsah